Tomasz Gollob MT
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

„Każdy dzień to dla mnie nowa nadzieja”. Tomasz Gollob w pierwszym, poruszającym wywiadzie po tragicznym wypadku

Olga Figaszewska 3 czerwca 2017 08:00
Tomasz Gollob MT
Fot. East News

Tomasz Gollob wraca do pełni sił? Sportowiec udzielił swojego pierwszego wywiadu po tragicznym wypadku. Co powiedział?

Żużlowiec uległ poważnemu wypadkowi pod koniec kwietnia. Początkowo lekarze postawili brutalną diagnozę - Tomasz Gollob już nigdy nie powróci do żużla. Rozpoczęła się najważniejsza walka w jego życiu. Walka o zdrowie. Cel? Tomasz Gollob chce stanąć na własnych nogach. W wywiadzie dla portalu „Sportowe Fakty WP”, słynny rajdowiec opowiedział o swoim samopoczuciu, leczeniu i planach.

Zobacz też: „Sukces będzie wtedy, kiedy stanę na nogi”. Tomasz Gollob wraca do sił?

Tomasz Gollob o wypadku

„Czuję się na tyle, na ile może się czuć osoba w moim stanie. Staram się być dzielny”, mówi w rozmowie z dziennikarzem. Sportowiec przechodzi intensywną rehabilitację, dzięki której powoli odzyskuje czucie. Każdy dzień, wypełniony jest ćwiczeniami. Dzięki specjalistycznej opiece medycznej doktora Rybackiego, profesora Harata czy doktora Tywoniuka, może liczyć na sukces. To dzięki nim jego stan zdrowia wciąż się poprawia. Postępy są nieprawdopodobne.


Tomek mówił mi, że w tym pierwszym dniu na oddziale rehabilitacji został troszkę wymęczony. Oczywiście śmiał się z tego, bo on jest bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy. Ma podejście prawdziwego sportowca, chce jak najwięcej pracować”, komentował nie tak dawno doktor Rybacki.

Ale najwięcej, Tomasz Gollob może zawdzięczać swojej sile walki. „Łatwo nie jest, a czy będzie jeszcze ostrzej? To już będzie zależało od efektów tej pracy, którą obecnie wykonujemy. Ja na pewno jestem gotowy na każde wyzwanie, skomentował stan swojego zdrowia.

Tomasz Gollob wzruszony podziękował za słowa wparcia i życzenia powrotu do zdrowia. Zapewnił, że nie traci wiary, że kiedyś stanie na nogi o własnych siłach.

Wypadek przekreślił jego plany. „Zdarzył się ten wypadek i teraz to już nieaktualne. Teraz walczę o coś innego. Dlatego walczę o odzyskanie pełnej sprawności. Każdy dzień to dla mnie nowa nadzieja. Nie wiem, ile to potrwa - miesiąc, rok? Czas jednak leczy rany i tego się trzymam”, ogłosił.

Zobacz też: Upadek kamikadze – przez całe życie Tomasz Gollob ścigał się ze śmiercią. Kim jest człowiek, który do tej pory wygrywał?

Wypadek Tomasza Golloba

Tomasz Gollob uległ tragicznemu wypadkowi pod koniec kwietnia w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie.  Niestety sportowiec stracił kontrolę nad maszyną. Lekarze stwierdzili obustronne stłuczenie płuc, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego, przemieszczenia między szóstym, a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego (na szczęście nie został on przerwany). W efekcie nastąpił paraliż kończyn dolnych.  Sportowiec przeszedł  skomplikowaną operację, a następnie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze nie pozostawiali złudzeń - Tomasz Gollob nigdy nie powróci na tor. 

Polecamy też: Tomasz Gollob wybudził się ze śpiączki! Czy kiedykolwiek stanie na własnych nogach?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.