Tomasz Gollob MT
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

„Panie Tomku kochany!” - dzieci pozdrawiają Tomasza Golloba. A on obiecuje, że się nie podda!

4 maja 2017 18:00
Tomasz Gollob MT
Fot. East News

Tomasz Gollob mistrz motocyklowy upadł na torze w Chełmnie 23 kwietnia. Ma złamany siódmy krąg i uszkodzony rdzeń kręgowy. Wciąż nie odzyskał czucia w nogach. Dodatkowo ma złamane żebra, stłuczone płuca mięsień sercowy. Jednak mimo tak poważnych obrażeń sportowiec zachowuje hart ducha.

Wydał specjalne oświadczenie, aby uspokoić kibiców i podziękować im:

Wasze wsparcie daje mi siłę. Jestem sportowcem i nigdy się nie poddaję, wiem jednak, że czeka mnie długa droga. Leczenie i proces rehabilitacji nie będą proste, ale długie i żmudne. Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość. Trzymajcie kciuki.

Fala pomocy dla Tomasza Golloba

Świat sportowy jest bardzo poruszony. Z całej Polski napływają życzenia powrotu do zdrowia i głosy wsparcia. Na błoniach pod Stadionem Narodowym odbył się bieg dla Tomasza Golloba. Grudziądzki Klub Motocyklowy uruchomił akcję zbierania pieniędzy na rehabilitację #MistrzJestJeden. Gollob napisał, że dobre samopoczucie zawdzięcza też kibicom, którzy codziennie pojawiają się pod szpitalem wojskowym w Bydgoszczy, aby dodać mu otuchy. Piękny prezent przesłały mu dzieci ze szkoły podstawowej nr 12 w Grudziądzu. Nagrały film na którym recytują wielką gromadą:

Panie Tomku kochany, my o Panu pamiętamy. Dużo zdrówka i radości niech w sercu Pana zagości. Myślimy o Panu i pozdrawiamy. Za powrót do formy kciuki trzymamy!

Przy łóżku rannego mistrza wciąż kręcą się ludzie. Pomaga mu to, bo nie skupia się na swoim cierpieniu, tylko zbiera siły do walki. W swym oświadczeniu podziękował "rodzinie, znajomym i przyjaciołom, kibicom z Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia, Tarnowa, Gorzowa, Gdańska oraz tym we wszystkich zakątkach kraju jak również poza jego granicami". Specjalne podziękowania skierował do tych, dzięki którym akcja ratunkowa przebiegła wyjątkowo sprawnie. Podziękował Ministerstwu Obrony Narodowej, 10. Wojskowemu Szpitalowi Klinicznemu z Polikliniką w Bydgoszczy, a szczególnie swojemu przyjacielowi doktorowi Cezaremu Rybackiemu, profesorowi Markowi Haratowi, doktorowi Robertowi Włodarskiemu, pielęgniarkom, rehabilitantom i personelowi pomocniczemu.

Ojciec Tomasza Golloba również jest przy synu.

Od dwóch dni jest w lepszym stanie psychicznym - zdradził „Gazecie Pomorskiej” Władysław Gollob, ojciec żużlowca. - Jest na tyle mocny, że wróci do zdrowia. Może nie w stu procentach, ale na pewno będzie zarządzał Polonią Bydgoszcz.
 

Zarząd żużlowego klubu Polonia Bydgoszcz zadecydował, że prezesem klubu zostanie Tomasz Gollob. Wszyscy wierzą, że mistrz po wypadku wróci jak najszybciej do formy.

Polecamy też: Upadek kamikadze – przez całe życie Tomasz Gollob ścigał się ze śmiercią. Kim jest człowiek, który do tej pory wygrywał?

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?