Tomasz Gollob
Fot. EastNews
O TYM JEST GŁOŚNO

Dramatyczne wieści o stanie zdrowia Tomasza Golloba. Przez ból nie może się ruszać…

Żużlowiec przerwał rehabilitację na własne życzenie!

Rafał Kowalski 10 grudnia 2018 13:58
Tomasz Gollob
Fot. EastNews

Dzień 23 kwietnia 2017 roku Tomasz Gollob zapamięta do końca życia. To właśnie wtedy żużlowiec uległ poważnemu wypadkowi w trakcie motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Sportowiec stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do złamania kręgosłupa i obustronnego stłuczenia płuc. Gollob przestał też mieć władzę w nogach. Mimo 1,5-rocznej walki o zdrowie, najnowsze informacje nie napawają optymizmem…

Tomasz Gollob nie radzi sobie z bólem

W ostatnich tygodniach ból w okolicach uszkodzonego rdzenia kręgowego u sportowca nasilał się. W związku z tym lekarze, poza zaplanowaną wcześniej operację wycięcia woreczka żółciowego, umieścili przy kręgosłupie specjalny stymulator, który miał łagodzić ból. Niestety, ten nie pomógł. „Bardzo chciałbym mieć dobre wiadomości, ale na razie sytuacja nie jest optymistyczna. Jeśli chodzi o problemy z opanowaniem bólu, to przypadek Tomasza Golloba jest jednym z najtrudniejszych z jakim się zetknąłem”, wyjawił Przeglądowi Sportowemu profesor Marek Harat, który opiekuje się sportowcem na co dzień.

Niestety, okazuje się, że Tomasz Gollob nie radzi sobie z cierpieniem, dlatego nie próbuje nawet siadać na wózek inwalidzki, by się ruszać. Ponadto żużlowiec zmaga się z powracającymi ciągle infekcjami. Przez to, że jego ciało źle znosi jakiekolwiek zmiany warunków (transport, pogoda itd.) 47-latek zdecydował, że przerywa rehabilitację.

Przypomnijmy, że równo rok temu sportowiec już skarżył się na ból. „Bóle, jakie mi towarzyszą, są nie do ogarnięcia dla człowieka. Są potworne, przeszywające, rażące jak porażenie elektryczne. Tak wielkie, że nie jestem w stanie tego opisać. To rodzaj bólów neuropatycznych, niepozwalających mi funkcjonować, rehabilitować się po wypadku, a w nocy spać. Noce są najgorsze, trudne do przeżycia. Każdy ruch kołdry poraża do omdlenia”, twierdził w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Mamy nadzieję, że specjalistom uda się wreszcie znaleźć sposób na to, by ulżyć Tomaszowi Gollobowi w cierpieniu… Trzymamy mocno kciuki! 

Tomasz Gollob
Fot. East News

Tomasz Gollob, main topic
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.