Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER
Z ŻYCIA GWIAZD

Jest szansa na ratunek dla Tomasza Golloba!  „Przymierzamy się do operacji...”

Zabieg za milion dolarów cofnie paraliż nóg u sportowca?

Rafał Kowalski 11 lutego 2019 15:56
Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Już prawie dwa lata minęły od wypadku na toru żużlowym, w wyniku którego Tomasz Gollob stracił czucie w nogach. Ostatnie miesiące walki o zdrowie były dla sportowca szczególnie ciężkie, bo przez nieustanny ból 47-latek musiał przerwać rehabilitację. Na szczęście pojawiła się ogromna szansa na to, że wielokrotny mistrz Polski niedługo stanie na nogi. Wszystko za sprawą operacji, którą miałby przejść w Szwajcarii.

Operacja Tomasza Golloba w Szwajcarii

Według dziennikarzy Super Expressu do skomplikowanego zabiegu miałoby dojść już w marcu w Lozannie, gdzie lokalni medycy uratowali życie kilku pacjentom z podobnym problemem. Każdemu z nich innowacyjną metodą wstawiono implant do rdzenia kręgowego. Dzięki niemu osoba po zabiegu, choć nie odzyskuje pełnej sprawności, może swobodnie się poruszać. Zdrowie Tomasza Golloba miałoby być prawdopodobnie ratowane właśnie w opisany sposób.

Sportowiec podkreślał w kilku ostatnich publicznych wypowiedziach, że jest gotowy znów stanąć do walki o cofnięcie paraliżu. „Chciałbym spróbować, bo taką rzecz robi się czasami raz w życiu. Nie chcę, żeby wasze życzenia powrotu do zdrowia zamieniły się w gwiezdny pył”, mówił Tomasz Gollob do publiczności charytatywnego turnieju Gramy dla Tomka w Bygdoszczy. Przypomnijmy, że wcześniej 47-latek próbował w Chinach leczyć się za pomocą akupunktury. Bezskutecznie.

Z kolei w wywiadzie dla NC+ Gollob wyjawił, że ostateczną decyzję o tym, czy oddać się w ręce zagranicznych lekarzy, podejmie jego medyczny opiekun, który prowadzi go przez rehabilitację. „Jesteśmy w trakcie przymierzania się do operacji. Liczę się w tym wypadku ze zdaniem profesora Marka Harata”, wyznał sportowiec i dodał, że nie tylko medycy ze Szwajcarii zaoferowali swoją pomoc. „Pojawiły się odpowiedzi z kilku miejsc, nie wiem, które wybierzemy, nie ode mnie to będzie zależało. Musimy decyzję podejmować rozważnie, bo jestem w stanie wytrzymać jedną, góra dwie operacje. […]Robimy to w sposób przemyślany. Zastanawiamy się, w ilu procentach ma to sens”, usłyszeli widzowie sportowego kanału z ust mistrza Polski. Operacja Tomasza Golloba miałaby według SE.pl kosztować milion dolarów.

Przypomnijmy, że żużlowiec stara się od kilku tygodni funkcjonować normalnie. Został niedawno dyrektorem sportowym bydgoskiego klubu Polonia, a także zaczął jeździć specjalnym samochodem BMW X5 M, który może prowadzić samodzielnie. Wszystkie bowiem potrzebne przyciski i dźwignie, w tym np. pedały znajdują przy kierownicy w zasięgu rąk. Z kolei udogodnieniem na terenie klubu jest dla sportowca specjalnie zamontowana winda.

Mamy nadzieję, że małymi kroczkami Tomaszowi Gollobowi uda się wrócić w dużym procencie do stanu zdrowia, które miał przed wypadkiem. Trzymamy kciuki za powodzenie wszystkich planów. 

Tomasz Gollob
Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Tomasz Gollob
Fot. PIOTR LAMPKOWSKI/AGENCJA SE/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.