Tomasz Gollob
Fot. EastNews
O NIM JEST GŁOŚNO

„Czuję nieustanny ból. Każdego dnia z nim walczę”. Poruszające słowa Tomasza Golloba

Sportowiec udzielił wyjątkowego wywiadu o swoim stanie zdrowia

Olga Figaszewska 16 grudnia 2018 12:01
Tomasz Gollob
Fot. EastNews

W kwietniu 2017 roku jego świat się zawalił. Tomasz Gollob uległ dramatycznemu wypadkowi. Od tego czasu walczy o swoje zdrowie. Najnowsze informacje pojawiające się w mediach nie napawały optymizmem. „Jestem na środku morza, a wszyscy patrzą, jak sobie poradzę z dopłynięciem do brzegu”, mówił w najnowszym wywiadzie dla Dzień Dobry TVN. Żużlowiec szczerze opowiedział o swojej sytuacji.  

Stan zdrowia Tomasza Golloba

Kibice i sportowcy o nim nie zapomnieli. Dodają mu siły i energii do dalszej walki. W niedzielę 16 grudnia,  w Bydgoszczy odbywa się niezwykłe wydarzenie charytatywne, na którym fani i przyjaciele będą zbierać pieniądze na jego dalsze leczenie. 

Tomasz Gollob wciąż odczuwa silne bóle, z którymi walczy na co dzień. Stara się z nimi uporać rehabilitacją. „Bardzo duże bóle, nad którymi nie panowałem, odeszły. Teraz pozostał ból, z którym walczę poprzez rehabilitację. Towarzyszy każdego dnia, każdej nocy. Staram się z nim oswoić”, zdradził w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Tomasz Gollob obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Mówi wprost, że nie może mówić jeszcze o dużej poprawie. „Rozróżniam prawą i lewą nogę, ale nie ma jeszcze prawidłowego czucia”, dodał. Żużlowiec dochodzi do swojej niepełnosprawności jak do kolejnego sportowego wyzwania.

Jest przygotowany na wszystko. Nie wyklucza, że znów zdecyduje się na kolejne eksperymenty medycyny, które mogą pomóc mu w poprawie jego stanu. „Jeżeli będzie mądra decyzja i profesorowi zatwierdzą możliwość, by spróbować i skorzystać, to jestem otwarty. Chciałbym spróbować rzeczy nieprzeciętnej, która mogłaby otworzyć drzwi innym. Nie chciałbym się poddawać”, wyznał.

Sportowiec nie chce myśleć, co by było gdyby nie wsparcie ludzi. „Przewartościowałem swoje życie, sporo je zmieniłem. (…) Wszystkim, którzy potrzebują wsparcia, chcę powiedzieć: nie poddawajcie się. Wiele można zmienić w swoim życiu. Sam tego doświadczam. Każdy dzień jest piękny. To, że można mieć więcej, nie oznacza, że to jest szczęście. Szczęściem jest odnalezienie się w nim i korzystanie z niego w dalszym życiu”, dodał.

Mamy nadzieję, że stan zdrowia Tomasza Golloba szybko ulegnie poprawie! 

Tomasz Gollob
Fot. East News

Tomasz Gollob
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?