Tomasz Dedek
Fot. Tomasz Zukowski/East News
Z ŻYCIA GWIAZD

Tomasz Dedek stoczył walkę ze złośliwym nowotworem!

„W skali do 10 punktów miałem 9, a to była sytuacja zagrażająca życiu”

Weronika Kostyra 6 października 2019 11:01
Tomasz Dedek
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Tomasz Dedek zdobył popularność i sympatię widzów dzięki roli Jędruli w serialu Rodzina zastępcza. Znamy go jednak także dzięki rolom w serialach Diagnoza oraz Barwy szczęścia. W ostatnim czasie można go było zobaczyć na ekranie znacznie rzadziej. Okazało się, że wszystko przez walkę z poważną chorobą. Do tej pory aktor ukrywał to, że zmagał się z rakiem.

Tomasz Dedek walczył z rakiem

Aktor przez dwa lata niemal nie występował. W tym czasie walczył z nowotworem. Całe jego otoczenie oraz fani nie mieli pojęcia, z czym się zmagał. Jedynie najbliżsi znali jego stan zdrowia. W pracy poprosił jedynie o urlop. Informacją o chorobie podzielił się z kolegami dopiero, kiedy dowiedział się, że może wyzdrowieć. Tomasz Dedek o swojej walce z rakiem opowiedział w programie Dzień dobry TVN.

Pierwszym niepokojącym objawem był ból biodra. Po wielu badaniach, między innymi rezonansie magnetycznym, postawiono diagnozę: złośliwy rak prostaty. „W skali do 10 punktów miałem 9, a to była sytuacja zagrażająca życiu. Trafiłem na wspaniałego lekarza i podjęliśmy decyzję o operacji. (...) Moi przyjaciele z Teatru Komedia, podczas choroby troszczyli się o mnie. Podczas prób pomagali mi niejednokrotnie przenosić rekwizyty, za co jestem im bardzo wdzięczny”, powiedział Tomasz Dedek w Dzień dobry TVN.

Aktor nie zrezygnował jednak całkowicie z pracy. „Dopadło mnie to, co dopadło i nie oznaczało to, że należy się zamknąć w domu i rozpaczać, tylko normalnie to potraktować zadaniowo, czyli leczyć się, a oprócz tego pracować”, wyznał. Zdarzyło mu się nawet uciec ze szpitala, aby wziąć udział w spektaklu.

Wszystko wskazuje, że najgorsze już za nim. Tomasz Dedek przeszedł radioterapię, chemioterapię i terapię hormonalną. Aktualnie leczenie przerwano, aby dać organizmowi czas na powrót do równowagi. Życzymy dużo zdrowia! 

Tomasz Dedek na premierze spektaklu
Fot. Akpa

Tomasz Dedek
Fot. Tomasz Zukowski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…