Tom Hanks
Fot. Steve Sands/Bauer Griffin/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tom Hanks chce pomóc polskiemu szpitalowi! Ale żeby to się udało potrzebuje Waszej pomocy

Aktor nagrał specjalne wideo...

Rafał Kowalski 22 grudnia 2018 13:50
Tom Hanks
Fot. Steve Sands/Bauer Griffin/East News

Rok temu udało się zrealizować fantastyczną akcję i podarować Tomowi Hanksowi polskiego malucha. Z pomocą inicjatorki pomysłu Moniki Jaskólskiej i mieszkańców Bielska-Białej wyremontowano jeden z samochodów i w październiku 2017 przekazano działające auto aktorowi. Teraz Tom Hanks chce się odwdzięczyć.

Akcja charytatywne Toma Hanksa

Wybitny aktor postanowił, że chciałby pomóc klinice znajdującej się w Bielsku-Białej. Żeby jednak jego pomysł się powiódł, potrzebna jest pomoc Polaków. Aktor szuka bowiem legendarnego samochodu... „Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić kolejny samochód na aukcję! Będzie to zabytkowa syrena”, powiedział Hanks na nagranym przez siebie filmiku i dodał, że chodzi o auto wyprodukowane w latach 1972-1983 w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

Gwiazdor wyjaśnił, że jeśli taki samochód się odnajdzie to zaprzyjaźnieni z nim Polacy wyremontują go podobnie jak Malucha, a następnie Syrenka zostanie wystawiona na licytację za oceanem. Można się spodziewać, że zostanie sprzedana za ogromną kwotę, a ta zasili później konto kliniki. „Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu”, powiedział Tom Hanks.

Mamy nadzieję, że dzięki podaniu tej wiadomości dalej uda się znaleźć odpowiedzi samochód i pomóc dzieciom. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie akcji i jesteśmy pełni podziwu dla amerykańskiego aktora. Jeśli ktoś posiada wspomniany samochód powinien zgłosić się do pani Moniki Jaskólskiej. 

Tom Hanks
Fot. Avalon.red/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?