Tom Hanks
Fot. Steve Sands/Bauer Griffin/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Tom Hanks chce pomóc polskiemu szpitalowi! Ale żeby to się udało potrzebuje Waszej pomocy

Aktor nagrał specjalne wideo...

Rafał Kowalski 22 grudnia 2018 13:50
Tom Hanks
Fot. Steve Sands/Bauer Griffin/East News

Rok temu udało się zrealizować fantastyczną akcję i podarować Tomowi Hanksowi polskiego malucha. Z pomocą inicjatorki pomysłu Moniki Jaskólskiej i mieszkańców Bielska-Białej wyremontowano jeden z samochodów i w październiku 2017 przekazano działające auto aktorowi. Teraz Tom Hanks chce się odwdzięczyć.

Akcja charytatywne Toma Hanksa

Wybitny aktor postanowił, że chciałby pomóc klinice znajdującej się w Bielsku-Białej. Żeby jednak jego pomysł się powiódł, potrzebna jest pomoc Polaków. Aktor szuka bowiem legendarnego samochodu... „Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić kolejny samochód na aukcję! Będzie to zabytkowa syrena”, powiedział Hanks na nagranym przez siebie filmiku i dodał, że chodzi o auto wyprodukowane w latach 1972-1983 w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej.

Gwiazdor wyjaśnił, że jeśli taki samochód się odnajdzie to zaprzyjaźnieni z nim Polacy wyremontują go podobnie jak Malucha, a następnie Syrenka zostanie wystawiona na licytację za oceanem. Można się spodziewać, że zostanie sprzedana za ogromną kwotę, a ta zasili później konto kliniki. „Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu”, powiedział Tom Hanks.

Mamy nadzieję, że dzięki podaniu tej wiadomości dalej uda się znaleźć odpowiedzi samochód i pomóc dzieciom. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie akcji i jesteśmy pełni podziwu dla amerykańskiego aktora. Jeśli ktoś posiada wspomniany samochód powinien zgłosić się do pani Moniki Jaskólskiej. 

Tom Hanks
Fot. Avalon.red/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.