Z ŻYCIA GWIAZD

To ona stoi za sukcesem wszystkich sióstr Kardashian! Kim jest Kris Jenner? 

Co o niej wiemy?

Monika Katarzyna Krupska 4 listopada 2018 08:59

Choć jej Wikipedia nie jest długa, to Kris Jenner może pochwalić się wielkimi sukcesami! 63-latka stworzyła imperium wokół swojej rodziny. Dziś o siostrach Jenner-Kardashian mówi cały świat. Jakie sekrety skrywa amerykańska bizneswoman? Wzięliśmy ją po lupę!

Kris Jenner rodzina 

Kris Jenner urodziła się 5 listopada 1955 roku. Pełne jej imię brzmi Kristen Mary Houghton, jednak amerykańska celebrytka woli posługiwać się zdrobnieniem. O jej dzieciństwie mało pisze się w prasie. Wiadomo, że jest córką rozwodników, którzy pracowali w sklepie. Kris ma również rodzeństwo, siostrę Karen. Z racji jej burzliwego życia, które nie pasuje do idealnego obrazu rodziny mało jej w mediach.

Kris swojego pierwszego męża, Roberta Kardashiana poznała w wieku 17 lat. Prawnik od razu zakochał się w nastolatce, jednak długo musiał zabiegać o jej względy. Kris miała plany, ambicje, marzenia. Zamiast ślubu poszła pracować, jako stewardessa w American Airlines! To jednak nie zniechęciło Roberta i po pięciu latach od pierwszego spotkania para stanęła na ślubnym kobiercu. 

Celebrytka znanemu prawnikowi urodziła czwórkę dzieci. Trzy córki i jednego syna: Kourtney, Kim, Khloe i Roberta Juniora. Małżeństwo rozpadło się po tym, jak Kris wdała się w romans ze sportowcem Toddem Watermanem. W jednym z wywiadów przyznała, że nie jest z tego dumna i jest to pewnie najgorsza rzecz, jaką zrobiła. 

Znany z prowadzenia sprawy swojego kolegi, oskarżonego o morderstwo swojej żony i jej przyjaciela O.J.Simpsona Robert Kardashian rozwiódł się z celebrytką. Nie zostawił jej ani grosza, ponieważ Kris zależało na szybkiej wolności. Dlaczego? W wieku 36 lat Kardashian na randce w ciemno poznała olimpijczyka Bruce'a Jennera. Para od razu zakochała się w sobie i na ślubnym kobiercu stanęła miesiąc po uzyskaniu dokumentów rozwodowych. Kris urodziła sportowcowi dwie córki - Kendall i Kylie. Została też macochą czwórki dzieci. Co ciekawe, oprócz jedynego syna imiona wszystkich córek Kris zaczynają się na literę K. 

Kris Jenner kariera 

Jeśli chodzi o życie zawodowe celebrytki to wiadomo, że najpierw była stewardessą. Jako żona Roberta Kardashiana nie pracowała. Dopiero związek z Brucem Jennerem „zmusił” Jenner do ponownego powrotu do zarabiania pieniędzy. Amerykanka postanowiła wykorzystać znane nazwisko męża i jako jego menadżerka zaczęła kontaktować się z różnymi firmami proponując współpracę. Kontrakty przyszły Jennerowi łatwo, ponieważ po zakończeniu kariery sportowca wciąż był znany. Bruce pojawiał się w filmach telewizyjnych, serialach. Wystąpił między innymi u boku Krisa Kristoffersona i Martina Sheena w dramacie Original Intent, który został wydany na DVD. 

Współpraca z telewizją Brucea nie została wymieniona tu przypadkowo. Widząc jak olimpijczyk dobrze radzi sobie z kamerą Kris postanowiła stworzyć serię kaset wideo z ćwiczeniami i wykładami motywacyjnymi sportowca. To okazało się strzałem w dziesiątke, bo Bruce na swoim koncie miał przecież złoto z 1976 roku w dziesięcioboju! Kto nie chciałby osiągać sukcesów w lekkoatletyce, jak on? 

Rodzina Jenner-Kardashian żyła na bardzo wysokim poziomie. W 2007 roku Kris mając już niektóre dorosłe dzieci stwierdziła, że życie jej rodziny idealnie nadaje się na reality show. Rozwody, skandale, wielodzietność, przyjaźń Kim z... Paris Hilton. Tu się po prostu działo! Kris skontaktowała się ze znanym producentem Ryanem Seacrestem, przedstawiła mu scenariusz i poszło dalej. Ekipa filmowa była zachwycona temperamentem w rodzinie. Już po emisji pierwszego odcinka wszyscy wiedzieli, że ten program przejdzie do historii. 

Po kilku sezonach, które okazały się sukcesem Bruce Jenner wyznał, że jest osobą transpłciową. Lekkoatleta w wieku 64 lat rozpoczął operację zmiany płci i przyjął imię Caitlyn. Przemiana jest głównym wątkiem 10 (!) sezonu Z kamerą u Kardashianów. Małżeństwo nie przetrwało zmiany płci. Bruce od 2015 roku jest kobietą. 

Kris Jenner i sława córek 

Matka szóstki dzieci dobrze wiedziała, czym żyje i co lubi Ameryka. Chcąc wypromować show zdawała sobie sprawę, że najlepiej sprzedają się skandale. Od wielu lat mówi się, że to Kris Jenner stoi za wypuszczeniem na rynek seks widea z jej córką Kim i wokalistą Rayem J. To pozwoliło rozsławić program, po czym trzy najstarsze córki założyły butik D-A-S-H. 

Kourtney, Kim, Khloe, Kylie, Kendall i Rob na swoim koncie mają wiele biznesów. Celebryci sprzedają nie tylko ubrania, ale i kosmetyki, widea z ćwiczeniami czy ostatnio perfumy! Dwoma najbardziej znanymi firmami są: perfumy Kim Kardashian i kosmetyki Kylie Jenner. Wszystkie pomysły, jak i dalsze działania firm przechodzą przez ręce Kris Jenner, która pomaga w zarządzaniu i kreowaniu marek. 

Majątki celebrytów szacowane są na... miliardy. Kim Kardashian (żona Kaney'ego Westa) może pochwalić się 175 mln dolarów, natomiast jej młodsza przyrodnia siostra Kylie ma szansę niedługo zostać najmłodszą miliarderką na świecie. Sukces i miliony na koncie nie byłyby możliwe, gdyby oczywiście nie Kris Jenner. Amerykanka, która zajmowała się byciem menadżerem w tym roku sama wkroczyła na rynek i stworzyła linię unikatowych kosmetyków pod nazwą Momager! Sukces marki wypisany jest na dłoni.  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.