Thomas Schäfer, niemiecki minister finansów
Fot. Instagram @dr.thomas.schaefer
O TYM SIĘ MÓWI

Niemiecki minister finansów popełnił samobójstwo! 

Obawiał się kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią

Sabina Zięba 30 marca 2020 16:05
Thomas Schäfer, niemiecki minister finansów
Fot. Instagram @dr.thomas.schaefer

Epidemia koronawirusa zbiera żniwa nie tylko wśród zakażonych osób. Niemieckie media właśnie obiegła wiadomość, że minister finansów Hesji nie żyje. 54-letni Thomas Schäfer popełnił samobójstwo, rzucając się na tory linii kolejowej. Z jakiego powodu?

Samobójstwo Thomasa Schäfera

W niedzielę 29 marca dziennik Deutsche Welle poinformował, że ciało Thomasa Schäfera znaleziono na linii kolei dużych prędkości w mieście Hochheim, między Frankfurtem, a Moguncją. Okazuje się, że polityk nie wytrzymał ciążącej na nim odpowiedzialności. Choć śledztwo w sprawie wciąż trwa, wszystko wskazuje na to, że osoby trzecie nie przyczyniły się do tej tragedii.

Newsweek na swojej stronie ujawnił, że minister finansów Hesji pozostawił pożegnalny list. Tłumaczył w nim, że przyczyną samobójstwa jest... epidemia koronawirusa. Od wielu tygodni eksperci przepowiadają, że chińska choroba zniszczy światową gospodarkę. Podobno jeżeli nie uda się jej powstrzymać przed lipcem, świat wejdzie w recesję, której skala może być porównywalna z Wielką Depresją z lat trzydziestych ubiegłego wieku. 

Thomas Schäfer doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Premier Hesji, Volker Bouffier, powiedział Deutsche Welle: „W ostatnich dniach Thomas bardzo się martwił, czy zdoła spełnić ogromne oczekiwania, jakie pokładali w nim obywatele. Zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc finansową. Najwyraźniej nie widział wyjścia z tej sytuacji. Był tym głęboko rozczarowany i dlatego musiał nas opuścić. Jesteśmy tym zszokowani. Ja jestem zszokowany”.

Zmarły polityk zostawił żonę i dwoje dzieci. Jako członek chadeckiej partii CDU (Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej Niemiec) od 10 lat odpowiadał za finanse kraju związkowego Hesja, w którym położony jest Frankfurt. Podobno w razie rezygnacji premiera Bouffiera, miał go zastąpić na stanowisku.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dr Thomas Schäfer (@dr.thomas.schaefer)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dr Thomas Schäfer (@dr.thomas.schaefer)

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.