Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2017
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Katarzyna Dowbor spisała testament: „Warto być przygotowanym na wszystko”

Jak czuje się popularna prezenterka?

Rafał Kowalski 5 kwietnia 2019 20:00
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2017
Fot. Iza Grzybowska

Coraz więcej gwiazd śmiało opowiada w mediach o swoich testamentach. Spisywanie ostatniej woli powoli przestaje być tematem tabu. Po Martynie Wojciechowskiej i Edycie Górniak, które wyjaśniały niedawno przyczyny swoich ważnych decyzji, przyszedł czas na Katarzynę Dowbor. Prowadząca Nasz nowy dom, która skończyła miesiąc temu 60 lat, tłumaczy, dlaczego zdecydowała się już na spisanie testamentu.

Katarzyna Dowbor o swoim testamencie

Kilka miesięcy temu media pisały o operacji wycięcia tarczycy, którą musiała przejść Kasia Dowbor. Prezenterka czuje się dobrze, ale mimo wszystko woli dmuchać na zimne i dlatego określiła jasno swoją ostatnią wolę. „Dziś jestem w świetnej formie zdrowotnej, ale spisałam już testament. Czuję się bardzo dobrze, wciąż mam apetyt na życie. Ale co będzie za ileś lat? Czas nie stoi w miejscu. Warto być przygotowanym na wszystko”, zdradziła Dowbor w rozmowie z tygodnikiem Świat i Ludzie.

Gwiazda Polsatu zwróciła uwagę, że w innych krajach temat testamentu nie jest już dawno tabu. „Wszystkie sprawy doczesne warto mieć poukładane w każdym momencie życia. Na Zachodzie spisanie testamentu to już jest standard, nikogo to nie dziwi. Jeżeli jest więcej niż jeden spadkobierca, warto jasno wyrazić swoją wolę w kwestiach finansowych. Sprawy majątkowe są powodem kłótni, wielkich konfliktów i podziałów wśród tych, co zostali. Mam fajną, kochającą się rodzinę i nie chcę, żeby z powodu jakichś moich zaniedbań kiedyś to się zmieniło”, powiedziała Katarzyna Dowbor i dodała, że spisanie testamentu nie równa się braku woli do życia. „Życie ciągle mnie cieszy, mam ochotę na więcej”, zakończyła swoją wypowiedź.

Pisanie książek, felietonów, prowadzenie programu w Polsacie, czas dla wnuków, podróżowanie – plany i zajętości pani Katarzyny moglibyśmy mnożyć bez końca. Dlatego życzymy wielu sił i pogody ducha, by wszystko udawało się zrealizować. 

Nasz nowy dom
Fot. Materiały prasowe Polsat

Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.