Elvis Presley, księżna Diana,
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI!

Elvis Presley, księżna Diana i inne gwiazdy, podejrzewane o upozorowanie własnej śmierci

Czy teorie fanów mają sens?

Ksenia Krasko 4 stycznia 2020 17:03
Elvis Presley, księżna Diana,
Fot. EAST NEWS

Smutne wieści o odejściu tych idoli wywoływały ogromne poruszenie pośród ich wielbicieli na całym świecie. Jednak nie wszyscy wierzą, że ikony naszej popkultury naprawdę nie żyją. Czy to możliwe, że znane i lubiane gwiazdy postanowiły skorzystać z chwilowego zamieszania i upozorować własną śmierć, aby cieszyć się spokojnym życiem? Na ten temat powstało wiele teorii spiskowych – i niektóre z nich skłaniają do przemyśleń...

Jak zginęła Diana, księżna Walii?

Pomimo skandalu, towarzyszącego rozwodowi z księciem Karolem, królowa ludzkich serc nie straciła pozycji jednej z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Kontynuowała działalność społeczną, angażowała się w akcje charytatywne i próbowała na nowo ułożyć życie osobiste. Niestety, 31 sierpnia 1997 roku samochód, którym poruszała się Diana i jej ówczesny partner Dodi Al-Fayed, rozbił się w tunelu w Paryżu.

Śmierć księżnej była szokiem nie tylko dla Wielkiej Brytanii, ale i dla całego świata. Nie brakowało osób, które nie mogły pogodzić się z jej tragicznym losem. Egipski miliarder Mohammed Al-Fayed był przekonany, że śmierć Diany i jego syna to spektakl. Agencje wywiadowcze, zajmujące się śledztwem, przedstawiły swoją wersję wypadku. Krążyły pogłoski, że Diana była w ciąży, a to mogło podważyć reputację rodziny królewskiej – i właśnie tej nocy zawiodły pasy w samochodzie, kamery w tunelu były wyłączone, a trasa księżnej była raportowana dziennikarzom. Fani zwracają uwagę również na to, że nie istnieją żadne pośmiertne zdjęcia Lady Di, i chowano ją w zamkniętym grobie.

Śmierci księżnej Diany poświęcono wiele książek i filmów, ujawniających tajemnice Pałacu Buckingham. Monica Ali w Untold Story pisze o tym, co by się stało, gdyby księżna przeżyła wypadek samochodowy, a Heath Samples w książce The Day She Didn't Die stawia na szczęśliwe zakończenie, nie tylko dla Diany, ale także dla Dodiego Al-Fayeda. Według doniesień innego anonimowego autora, cudownie ocalona księżna przeszła operację plastyczną i zmieniła kolor włosów, ale zdradza ją jej głos. Autor twierdzi też, że utrzymywała kontakt ze swoimi synami, którzy są uczestnikami spisku – Diana obawiała się o swoje życie, dlatego upozorowała śmierć. Rodzina królewska była niezmiernie oburzona próbami zarobku na cudzym smutku i zaprzeczyła wszelkim plotkom o możliwym „zmartwychwstaniu” Lady Di.

paznokcie księżna Diana
Fot. Getty Images

Zagadkowa śmierć Marilyn Monroe

Słynna Marilyn Monroe zmarła w 1962 roku, a oficjalną przyczyną jej zgonu było przedawkowanie środków nasennych i, co za tym idzie, samobójstwo. Najpopularniejszą teorią, towarzyszącą zagadkowej śmierci gwiazdy jest to, że wszytko było zaplanowane. Wielbiciele najseksowniejszej blondynki świata twierdzą, że ciało należało do nikomu nie znanej aktorki, podobnej do Marilyn, a samą Monroe „usunięto” ze względu na jej powiązania z rodziną Kennedy. Zwraca się też uwagę na zachowanie pomocy domowej, która jako pierwsza odkryła nieszczęście. Według świadków, dziewczyna postępowała tak, jakby była dokładnie poinstruowana względem tego, co mówić policji. 

Według podejrzeń fanów, gwiazdę wywieziono do Szwajcarii i umieszczono w zamkniętej, pilnie strzeżonej klinice psychiatrycznej. Teoria spiskowa głosi, że Marilyn Monroe zakończyła terapię, przeszła operację plastyczną, wyszła za mąż, urodziła dzieci i dożyła spokojnej starości pod zupełnie innym nazwiskiem.

Marilyn Monroe
Fot. East News

Czy Elvis Presley wciąż żyje?

W życiu króla rock and rolla było wiele tajemnic: współpraca z rządem Stanów Zjednoczonych, zmarły brat bliźniak i nie mniej tajemnicza śmierć. Jego kuzyn, Gene Smith, był zakłopotany podczas pogrzebu: „Spojrzałem na jego ręce. Nigdy ich nie chronił, więc miał pęcherze na dłoniach, stwardniałe kostki. Jego baki po prawej wyróżniały się rozmiarem. W trumnie włosy wyglądały jakoś inaczej. Jak przyklejone. A skóra na jego rękach była gładka, jak u noworodka. Na jego czole były ślady, jakby potu. Od potu lub kleju, nie wiem. Ale nie przypominał siebie. Absolutnie”. Co ciekawe, fani Elvisa nie mogli uczestniczyć w pogrzebie. Nie zaakceptowali więc jego odejścia i rozpoczęli własne śledztwo. Biografowie artysty przestudiowali wszystkie rzeczy w domu Presleya i nie znaleźli najcenniejszych przedmiotów, w tym zdjęć matki i córki, które były dla niego bardzo ważne.

Pisarka Gail Brewer-Giorgio odkryła, że artysta miał brata bliźniaka. Jesse Garon Presley urodził się martwy, ale bliscy postanowili upamiętnić drugiego syna, nadając Elvisowi drugie imię. Kiedy na akcie urodzenia napisano „Elvis Aaron Presley”, rodzice poprosili o nowy dokument, z imionami „Elvis Aron”. Brewer-Giorgio zauważyła ten błąd na nagrobku piosenkarza – rzekomo sam Presley nalegał na to, nie chcąc pisać swojego prawdziwego imienia na grobie. Gail opublikowała również informację, że około sześć miesięcy przed swoją śmiercią, gwiazdor pobrał milion dolarów z konta i zabrał akt zgonu, na którym widniał jego podpis. Grafolog, który również badał śmierć artysty, napisał: „Porównywałem pismo z aktu zgonu z listem Elvisa do prezydenta Nixona. Nachylenie czcionki, odstępy między literami i słowami, wielkość liter, osobliwości pisowni – wszystko jest takie samo. Po dokładnych badaniach mogę śmiało powiedzieć, że oba dokumenty zostały napisane przez jedną osobę”.

Istnieje założenie, że Elvis Presley był dobrowolnym agentem federalnym Stanów Zjednoczonych i zbierał informacje o mafii narkotykowej, ale coś poszło nie tak. Z tego powodu po prostu „zniknął”, w ramach programu ochrony świadków. Ta teoria wyjaśnia, dlaczego wiele dokumentów dotyczących śmierci piosenkarza nadal ma status sekretnych, i dlaczego nie wykonano żadnych pośmiertnych zdjęć ciała.

Elvis Presley
Fot. Hal Wallis Productions/East News

Michael Jackson upozorował swoją śmierć?

Król popu odszedł w 2009 roku. Według oficjalnej wersji, 50-letni Michael Jackson zmarł z powodu przedawkowania narkotyków. Okazało się jednak, że jego lekarz – Conrad Murray – podał piosenkarzowi zabójczą dawkę propofolu o silnym działaniu nasennym. Medyk został skazany na cztery lata więzienia. Jednak pomimo wystawnego pogrzebu artysty i aresztowania sprawcy, fani po prostu nie wierzą w jego odejście.

Michael Jackson miał wiele motywów do upozorowania własnej śmierci. W 2009 roku został ponownie oskarżony o molestowanie nieletnich (wcześniejsze zarzuty datowane są na 1993 i 2003 rok). Wierzyciele żądali spłaty ogromnego długu, a jego zdrowie nie pozwoliło mu na dalszą aktywność na scenie. Jackson cierpiał na bielactwo, był zmuszony do wykonywania operacji plastycznych i ukrywania się przed światłem słonecznym. W książce Pseudocide: Did Michael Jackson Fake His Death To Save His Life? podana jest informacja, że piosenkarz miał wrogów w showbiznesie i był zmuszony udać swoją śmierć tylko po to, aby uratować siebie i swoje dzieci. Według tej teorii, nadal pisze piosenki i otrzymuje tantiemy z rotacji starych hitów. Autor książki twierdzi również, że artysta zdołał już spłacić dług i przekazał część swoich dochodów organizacjom charytatywnym.

Neverland, Michael Jackson
Fot. Forum

Czy Tupac Shakur naprawdę nie umarł?

Kultowy raper zmarł 13 września 1996 roku w szpitalu, sześć dni po strzelaninie, w wyniku której został poważny ranny. Przyczyną śmierci była nadmierna utrata krwi po otrzymanych ranach postrzałowych. Jednak fani artysty wierzą, że 2Pac żyje, i obecnie mieszka na Kubie. 

Teorię spiskową nakręcają takie fakty jak to, że nigdy nie odnaleziono zabójcy rapera, a biały Cadillac, z którego padły strzały, odjechał w nieznanym kierunku i nigdy już go nie widziano. Nikt, oprócz lekarzy, nie widział ciała rapera, a osoba, zajmująca się kremacją otrzymała 3 miliony dolarów i... zniknęła. Ostatnie zdjęcie Tupaca Shakura zrobiono 8. września, chociaż do strzelaniny doszło dzień wcześniej. Jednak największym dowodem, sugerującym upozorowaną śmierć 2Paca jest to, że po jego odejściu powstało aż siedem nowych albumów artysty – więcej niż za jego życia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tupac Shakur (@2pac)

Bruce Lee – tajemnicze okoliczności śmierci

Aktor, reżyser i mistrz chińskich sztuk walki zmarł, gdy miał zaledwie 32 lata. Bruce Lee przygotowywał się wtedy do roli w filmie Gra śmierci, według scenariusza, który sam napisał. Istnieje wiele teorii na temat śmierci aktora: prześladowanie przez mafię, zemsta byłej kochanki, interwencja mnichów, których tajemnice ujawnił... Według oficjalnych informacji, zgon nastąpił na skutek obrzęku mózgu, spowodowanego połączeniem środków przeciwbólowych ze środkami odurzającymi i alkoholem. Jednak eksperci przyznali, że trudno w to uwierzyć w przypadku tak zdrowego i wysportowanego mężczyzny.

Ta informacja skłoniła fanów do rozważań, że Bruce Lee upozorował własną śmierć. Aby tworzyć filmy, potrzebował pieniędzy, które pożyczył od gangu. Przez długi czas spłacał pożyczkę, ale kiedy mafia zaczęła mu grozić, Lee postanowił zniknąć. Po jego odejściu zmieniono scenariusz Gry śmierci – główny bohater udaje, że nie żyje, aby ukryć się przed wrogami. Ciekawym momentem jest również to, że film zawierał materiał z prawdziwego pogrzebu aktora. Mistrzowie sztuk walki twierdzą, że Bruce Lee znał specjalne techniki medytacji i mógł zapaść w mocny sen podczas ceremonii.

Bruce Lee za wcześnie umarł
Fot. ONS

Czy Paul Walker zginął w wypadku samochodowym?

Wiele osób nie mogło się pogodzić z szokującą śmiercią młodego aktora w 2013 roku. Zaraz po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego zmarł Paul Walker, zaczęto doszukiwać się nieprawidłowości. Najgłośniejsze z nich – zupełnie inny numer rejestracyjny na zdjęciach przed i po katastrofie, a także różny kolor karoserii, jednak tu kluczową rolę odgrywało światło.

Podkreślano również, że policja nie otoczyła miejsca wypadku i pozwoliła wszystkim chętnym na robienie zdjęć. I tu najbardziej zastanawiające jest to, że na żadnym z nich nie ma ciała aktora... Dlatego wiele fanów Szybkich i Wściekłych wierzy, że Paul Walker prowadzi spokojne życie na wyspie, z dala od wścibskich paparazzi. 

Paul Walker za wcześnie umarł
Fot. ONS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.