Tatiana Okupnik
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Tatiana Okupnik zdecydowała się na poważny zabieg

Wokalistka opowiedziała teraz swoją poruszającą historię

Redakcja VIVA! 28 lipca 2020 13:15
Tatiana Okupnik
Fot. PIOTR BLAWICKI /DDTVN/ EAST NEWS

Tatiana Okupnik nie boi się poruszać trudnych tematów. Wokalistka kilka miesiąc temu opowiedziała o macierzyństwie i dramatycznym porodzie, który trwał 33 godziny. Gwiazda boryka się z poważnymi komplikacjami poporodowymi.  Teraz zdecydowała się na szczere wyznanie dotyczące jej zdrowia. Tatiana Okupnik poddała się pewnemu zabiegowi. Wokalistka wierzy, że jej historie, a także cykl  Liczby mają imiona, mogą pomóc wielu kobietom.

Poruszające wyznanie Tatiany Okupnik

Przez lata Tatiana Okupnik strzegła swojego życia prywatnego i nie dzieliła się jego szczegółami. Kilka miesięcy temu to się zmieniło. Piosenkarka zaczęła nagrywać na Instagramie filmiki, w których dzieli się poruszającymi historiami. Dziś gwiazda jest szczęśliwą mamą 4-letniej Matyldy i 2-letniego Tymona. Jednak wokalistka nie ukrywa, ze po narodzinach dzieci pojawiły się poważne komplikacje. Nie radziła sobie z emocjami.

W maju Tatiana Okupnik opowiedziała o swoim dramatycznym porodzie, który trwał 33 godziny.  „Moje ciało wyszło poza swoje granice. (…) Efekt był taki, jaki był, że zostały rozdarte na całej długości całe mięśnie pochwy, tylna ściana pochwy została rozerwana, wycieniona i wtedy jeszcze nie wiedziałam, zrobiły się piękne rectocele”, opowiadała o swoich doświadczeniach.

W swoich materiałach Tatiana Okupnik łamie stereotypy, obala tabu. I w ten sposób chce zwrócić uwagę na to, że macierzyństwo jest w dzisiejszych czasach idealizowane, a o problemach matek, kobiet nie mówi się wcale. Dlatego wokalistka stworzyła cykl  Liczby mają imiona, do którego zaprasza specjalistów, a także swoje znajome. Decydując się na opowiedzenie tych historii każda z nich wykazuje się ogromną odwagą.

„Dziewczyny przeżywają te sytuacje na co dzień. Zamiata się je pod dywan. Sprzedaje się różowy obrazek macierzyństwa. W moim otoczeniu każda dziewczyna coś ma. I to nie jest tylko konfiguracja naszego otoczenia. Taka jest rzeczywistość! ”, apelowała w najnowszym wideo. 

Teraz okazuje się, że wokalistka poddała się zabiegowi plastyki pochwy. Tatiana Okupnik doskonale zdaje sobie sprawę, ze wśród płci pięknej to wciąż temat tabu, o którym należy mówić głośno. Plastykę pochwy przeprowadza się najczęściej u kobiet, które rodziły siłami natury i doznały ciężkiego pęknięcia lub rozciągnięcia .

„Wiem, jak diametralną różnicę w jakości życia poczułam po operacji na rectocele – to się nazywa plastyka pochwy. I to nie jest tylko po to, żeby twoja c****a – pochwa wyglądały ładnie, tylko po to, żeby organizm mógł podjąć funkcje fizjologiczne. (...) Lekarka powiedziała: Niech pani sobie kupi kulki dopochwowe… Powiedziano mi: poćwiczysz, potrzymasz trochę te kulki, to wszystko wróci do normy… One były u mnie w ogóle bez sensu. Moje mięśnie były rozerwane po całej długości, nie miały jak pracować”, podkreśliła w Liczby mają imiona na swoim kanale na Instagramie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Już od jutra w ramach serii filmów „Liczby mają imiona” (do obejrzenia na YouTube) będziecie mogli znaleźć ROZMOWĘ ZE SPECJALISTĄ. Pierwszą rozmowę przeprowadziłam z ginekolog, która zaopiekowała się mną i przeprowadziła operację, poprawiając diametralnie jakość mojego poporodowego życia. Te rozmowy mają na celu poruszenie tematów tabu oraz podpowiedzenie Wam na co trzeba zwracać uwagę po porodach, ciążach. Specjaliści opowiedzą zarówno o możliwych zmianach fizjologicznych, fizycznych ale tez emocjonalnych. Na co zwracać uwagę, co robić, kiedy działać. Mam nadzieję, że będą to dla Was przydatne informacje. Na zdrowie!

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tatiana Okupnik (@tatianaokupnik)

Tatiana Okupnik 2020
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.