Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Tajemnicza choroba Kaczyńskiego?! Prezes PiS-u wcale nie leżał na oddziale ortopedycznym

Co dolega politykowi?

Damian Duda 7 maja 2018 12:54
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński nie będzie wspominał najlepiej tegorocznej majówki. Polityk boryka się z problemami zdrowotnymi — zamiast wyjechać na urlop, spędził ten czas w szpitalu. Jak donosi Fakt, problemy z kolanem mogą nie być jedynym zmartwieniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Co dolega Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Problemy zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego

Kiedy kilka dni temu pisaliśmy o pobycie polityka w szpitalu, tabloidy sugerowały, że Kaczyński przebywa w placówce ze względu na problemy z kolanami. Miał być na oddziale ortopedii przynajmniej do niedzieli, jednak już w sobotę wyszedł ze szpitala. Cały weekend Kaczyński spędził jednak w domu, gdzie odwiedziła go ukochana bratanica, Marta Kaczyńska. Wygląda na to, że polityk dostał jedynie przepustkę na weekend, gdyż już w niedzielę z powrotem pojawił się w szpitalu. Nikt w PiS nie potrafi powiedzieć, czy chodzi o zabieg artroskopii, otwartą operację, czy też wymianę stawu kolanowego w całości’’, donosi Fakt.

Dziennikarzom tabloidu udało się ustalić, że Kaczyński nie spędził dwóch dni na oddziale ortopedii. A w salce VIP Kliniki Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów. Nie wykluczone, że powód jest prozaiczny: ta klinika uchodzi za oczko w głowie dyrektora WIM gen. Grzegorza Gieleraka’’, informuje Fakt.

Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, zapytany o stan zdrowia Kaczyńskiego, przyznał, że nie ma prawa publicznie wypowiadać się na ten temat. Dzisiaj będzie postawiona jakaś diagnoza, więc dzisiaj musiał być z powrotem’’, zaznaczył. Chcę uspokoić wszystkich przyjaciół pana prezesa w Radiu TOK FM, żeby się nie niepokoili o jego zdrowie’’, podkreślił Bielan.

Jak już informowaliśmy, w sobotę 5 maja o godz. 15 miało odbyć się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Garwolinie na Mazowszu. Prezesa PiS-u nie pojawi się na nim, a zastąpił go premier Mateusz Morawiecki.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…