Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Tajemnicza choroba Kaczyńskiego?! Prezes PiS-u wcale nie leżał na oddziale ortopedycznym

Co dolega politykowi?

Damian Duda 7 maja 2018 12:54
Jarosław Kaczyński, VIVA! kwiecień 2013
Fot. SZYMON SZCZEŚNIAK / LAF AM

Jarosław Kaczyński nie będzie wspominał najlepiej tegorocznej majówki. Polityk boryka się z problemami zdrowotnymi — zamiast wyjechać na urlop, spędził ten czas w szpitalu. Jak donosi Fakt, problemy z kolanem mogą nie być jedynym zmartwieniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Co dolega Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Problemy zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego

Kiedy kilka dni temu pisaliśmy o pobycie polityka w szpitalu, tabloidy sugerowały, że Kaczyński przebywa w placówce ze względu na problemy z kolanami. Miał być na oddziale ortopedii przynajmniej do niedzieli, jednak już w sobotę wyszedł ze szpitala. Cały weekend Kaczyński spędził jednak w domu, gdzie odwiedziła go ukochana bratanica, Marta Kaczyńska. Wygląda na to, że polityk dostał jedynie przepustkę na weekend, gdyż już w niedzielę z powrotem pojawił się w szpitalu. Nikt w PiS nie potrafi powiedzieć, czy chodzi o zabieg artroskopii, otwartą operację, czy też wymianę stawu kolanowego w całości’’, donosi Fakt.

Dziennikarzom tabloidu udało się ustalić, że Kaczyński nie spędził dwóch dni na oddziale ortopedii. A w salce VIP Kliniki Gastroenterologii, Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów. Nie wykluczone, że powód jest prozaiczny: ta klinika uchodzi za oczko w głowie dyrektora WIM gen. Grzegorza Gieleraka’’, informuje Fakt.

Wicemarszałek Senatu, Adam Bielan, zapytany o stan zdrowia Kaczyńskiego, przyznał, że nie ma prawa publicznie wypowiadać się na ten temat. Dzisiaj będzie postawiona jakaś diagnoza, więc dzisiaj musiał być z powrotem’’, zaznaczył. Chcę uspokoić wszystkich przyjaciół pana prezesa w Radiu TOK FM, żeby się nie niepokoili o jego zdrowie’’, podkreślił Bielan.

Jak już informowaliśmy, w sobotę 5 maja o godz. 15 miało odbyć się spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Garwolinie na Mazowszu. Prezesa PiS-u nie pojawi się na nim, a zastąpił go premier Mateusz Morawiecki.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.