Księżna Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Obrączka ślubna księcia Harry’ego skrywa aż dwie tajemnice!

Dlaczego łamie tradycję?

Weronika Kostyra 12 sierpnia 2018 08:49
Księżna Meghan Markle i książę Harry
Fot. East News

Kiedy książę Harry i Meghan Markle pobrali się 19 maja, zrobili wszystko, co mogli, aby ten dzień był ich własnym. To oznaczało złamanie kilku królewskich zasad. Oprócz wyboru oryginalnego smaku ciasta Harry zdecydował się również zostać pierwszym mężczyzną w rodzinie, który założył obrączkę ślubną.

Książę Harry złamał nie jedną, ale dwie tradycje!

Decyzja o nienoszeniu obrączek nie jest niczym niezwykłym dla członków rodziny królewskiej. Książę William zrezygnował z niej, ponieważ nie jest fanem biżuterii, tak samo jak jego dziadek. Z kolei książę Karol nosi teraz sygnet na palcu, ale nigdy nie nosił obrączki, kiedy był żonaty z Dianą. Na wszystkich zdjęciach Harry’ego wykonanych po ślubie widać, że dumnie nosi ślubną obrączkę.

Znawczyni rodziny królewskiej Penny Junor zauważyła, że Harry podkreśla w ten sposób, że zerwał ze swoją łatką „czarnej owcy” i wiecznego kawalera, ale nadal pozostał sobą: „Myślę, że to pokazuje, jakby dowód był potrzebny, że Harry jest najmniej konwencjonalnym członkiem rodziny królewskiej”, stwierdziła. „Harry zdecydował, że chce robić to, co większość żonatych mężczyzn. Podoba mi się to”, dodała.

Harry postanowił także zerwać z tradycją, wybierając obrączkę z platyny. Spodziewano się, że będzie ona wykonana z rzadkiego walijskiego złota. Tradycję tę ustanowiła Królowa Matka w 1923 roku. Od tamtej pory wszystkie królewskie panny młode, w tym Meghan podążają za tą tradycją. Harry jednak zdecydował się postąpić inaczej. 

Księżna Meghan, Książę Harry
Fot. East News

Księżna Meghan, Książę Harry, oficjalne wyjście
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.