Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Tajemnica domu Piotra Woźniaka-Staraka. Wiąże się z nim ciekawa historia...

Apartament miał dla producenta szczególne znaczenie!

Gabriela Czernecka 1 września 2019 19:37
Piotr Woźniak-Starak
Fot. East News

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła Polską. Po śmierci producenta filmowego wciąż na jaw wychodzą nowe szczegóły. Okazuje się, że choć Piotr Woźniak-Starak miał do dyspozycji kilka domów i apartamentów, to ten na warszawskim Mokotowie miał dla niego szczególne znaczenie. Powodów było kilka. Poznajcie szczegóły.

Rodzinny dom Piotra Woźniaka-Staraka

Warszawski dom Piotra Woźniaka-Staraka miał dla niego szczególne znaczenie. Okazuje się, że producent filmowy nigdy nie zdecydował się na jego sprzedaż ze względu na sentyment. Ponad 40 lat temu dom zbudował jego biologiczny ojciec, Jerzy Woźniak. Nic dziwnego, że dla Piotra Woźniaka-Staraka było to wyjątkowe miejsce.

Jak podaje Fakt, ojciec Piotra Woźniaka-Staraka, Jerzy Woźniak mieszkał tam razem z rodziną: „Ojciec Piotra, Jurek Woźniak, zbudował ten dom po powrocie z USA dla ukochanej żony Anny i synka. To właśnie tutaj Piotruś spędził pierwsze lata życia”, powiedział Romuald Szeremietiew w rozmowie z tabloidem. 

Niestety, Jerzy Woźniak zachorował. Biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka cierpiał na czerniaka. Choroba postępowała bardzo szybko i mimo wielu starań nie udało się jej wyleczyć. Jerzy Woźniak zmarł w wieku 41 lat. „W 1984 roku u Jerzego nastąpił nawrót choroby. Czerniak zżarł go błyskawicznie. Ania stawała na głowie, organizowała leczenie w Anglii, a nawet sprzedawała różne rzeczy z domu. To nic nie dało”, czytamy w Fakcie.

To jednak nie wszystko. Dom na Mokotowie dla Piotra Woźniaka-Staraka miał także szczególne znaczenie z jeszcze jednego powodu. Z tym miejscem wiązały go nie tylko piękne wspomnienia z dzieciństwa. To tutaj producent filmowy założył swoją firmę. Drewniany dom stał się siedzibą dla Watchout Studio. To tam swój początek miały obsypane nagrodami filmy Bogowie czy Sztuka kochania

Lada dzień premierę będzie miał ostatni film Piotra Woźniaka-Staraka. Niestety producent nie doczekał tego dnia. Prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak zginął na mazurskim jeziorze podczas nieszczęśliwego wypadku. Nieudany manewr skrętu sprawił, że mężczyzna i płynąca z nim 27-latka wypadli z Łodzi. Kobiecie udało się dopłynąć do brzegu, a Piotr Woźniak-Starak był poszukiwany przez kilka dni. W końcu ekipa płetwonurków znalazła jego ciało. Obecnie trwa śledztwo w sprawie jego śmierci. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Agnieszka Sniezko/East News

Piotr Woźniak-Starak
Fot. Jacek Dominski/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…