Elżbieta II, królowa Elżbieta II
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rewolucja na królewskim dworze. Elżbieta II będzie miała czarnoskórego asystenta

Damian Duda 11 lipca 2017 17:00
Elżbieta II, królowa Elżbieta II
Fot. East News

Decyzja Elżbieta II jest dla wielu osób kontrowersyjna. Brytyjska monarchini już po raz kolejny zszokowała opinię publiczną. Tym razem chodzi o jej nowego asystenta, który jest pierwszym czarnoskórym współpracownikiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Przeczytaj też: Królowa Elżbieta II subtelnie wyraziła swoje zdanie i złamała wieloletnie tradycje!

Nowy asystent Elżbiety II

Towarzyszenie królowej w trakcie jej codziennych obowiązków, jest dla wielu osób spełnieniem marzeń. Nic dziwnego, że kolejka do objęcia stanowiska asystenta Elżbiety II był stosunkowo długa. Monarchini zdecydowała już, kto zastąpi Samuela Fletchera. Jak twierdzą brytyjskie media, będzie nim 38-letni pochodzący z Ghany major Nana Kofi Twumasi-Ankrah.

Wybór Elżbiety II jest tym bardziej kontrowersyjny, gdyż 38-letni major będzie pierwszym czarnoskórym współpracownikiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

„Marzyłem o tym od dziecka, jednak nigdy nie śmiałem sądzić, że kiedyś to marzenie się ziści. Z tego, co widzę, w Wielkiej Brytanii kultury naprawdę się przenikają i jeśli ja nie jestem na to dobrym przykładem, to naprawdę nie wiem, co mogłoby nim być’’, powiedział Nana Kofi Twumasi-Ankrah w rozmowie z „The Sunday Times’’.

Nana Kofi Twumasi-Ankrah — kim jest?

Urodził się w 1979 roku w Ghanie, skąd przeprowadził się z rodziną do Wielkiej Brytanii. Jest absolwentem dwóch brytyjskich uczelni — Uniwersytetu Królowej Marii oraz Królewskiej Akademii Wojskowej. Nana Kofi Twumasi-Ankrah służył również w trakcie misji pokojowej w Afganistanie.

Przeczytaj też: Są w centrum uwagi wszędzie, gdzie się pojawią – Charlotte i George psocą na urodzinach prababci!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.