Szymon Hołownia
Fot. FORUM
O TYM SIĘ MÓWI

Szymon Hołownia o prawie aborcyjnym

„To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce”

REDAKCJA VIVA! 1 stycznia 2020 19:45
Szymon Hołownia
Fot. FORUM

To już pewne, że Szymon Hołownia wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich. Dziennikarz zaskoczył wszystkich swoją decyzją, ale może liczyć na grono zaufanych osób, które będą go wspierały w dążeniu do celu. Kandydat na prezydenta coraz częściej zabiera głos w ważnych sprawach, pokazując swoje stanowisko. Tak jest i tym razem. Szymon Hołownia wywiedział się w kwestii prawa aborcyjnego. Czy podpisałby ustawę zaostrzającą przepisy?

Szymon Hołownia o zaostrzeniu prawa aborcyjnego

Dziennikarz był gościem programu Gość Wydarzeń w Polsat News. Tam wypowiedział się na temat  prawa aborcyjnego. Kilka lat temu był za zakazem aborcji. Czy dziś podpisałby ustawę zaostrzającą przepisy? Jakie jest teraz jego stanowisko w tej sprawie? Szymon Hołownia uważa, że zmiana obecnych przepisów byłaby zagrożeniem.  

„Uważam, że ustawy nazywanej "zgniłym kompromisem", ale jednak kompromisem, wypracowanym w debacie długiej i ostrej, nie należy zmieniać ani w jedną, ani w drugą stronę. To wywoła wojnę światopoglądową w Polsce”, wyznał Bogdanowi Rymanowskiemu.

Po czym dodał: „Mimo że mam swoje bardzo jasne i precyzyjne poglądy w sprawie aborcji, w tej chwili uważam, że naruszenie tego, co mamy, może wywołać zupełnie nieobliczalne konsekwencje". 

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.