KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Szwedzka księżniczka po raz trzeci została mamą, czyli bajkowe życie Madeleine

Od rozpieszczonej dziewczyny do prawdziwej księżniczki

Gabriela Czernecka 13 marca 2018 18:30

Szwedzka księżniczka Madeleine urodziła trzecie dziecko! Dobrą nowiną pochwaliła się z internautami publikując na Instagramie wyjątkowe zdjęcie. Księżniczka Madeleine urodziła córkę, która będzie nosiła tytuł: Adrianna Józefina Alicja, księżna Blekinge. Narodziny kolejnego dziecka Madeleine to cudowna wiadomość dla szwedzkiej rodziny królewskiej. Wygląda na to, że księżniczka Madeleine ma bajkowe życie, ale nie zawsze tak było… 

Szwedzka księżniczka Madeleine urodziła córkę

Księżniczka Madeleine urodziła! Najmłodsza córka króla Szwecji po raz trzeci została mamą. W piątek, 9 marca 2018 roku księżniczka Madeleine i Christopher O’Neill powitali na świecie córkę, Adrianę Józefinę Alicję. Narodziny trzeciego dziecka książęca para uczciła zakładając Instagrama i publikując tam pierwsze wspólne zdjęcie rodzeństwa. Na fotografii widzimy maleńką Adriannę w towarzystwie dwójki pozostałych dzieci księżniczki Madeleine oraz Amerykanina Chrisa O'Neilla:Nicolasa i Leonore. Córka księżniczki MAdeleiene będzie nosić tytuł księżnej Blekinge. 

Pierwsze imię (Adrienne) to wybór samych rodziców, drugie - Josephine - często pojawia się za panowania dynastii Bernadotte, z kolei Alice to imię an cześć mamy królowej Silvii, Alice Sommerlath. Mała księżna Adrienne została pierwszą w historii księżną Bleinge. Dziewczynka z dnia na dzień stała się oczkiem w głowie rodziców, sam premier Lovfen po poznaniu dziewcyznki mówi wzruszony: „podsumuję ją jednym słowem - sötnos - ślicznotka”. Choć teraz księżniczka Madeleiene ma życie jak z bajki, to nie zawsze tak było. 

Kim jest księżniczka Madeleine: dzieciństwo

Choć zawsze chciała być traktowana jak normalna dziewczynka, nigdy się jej to nie udało...Madeleine Bernadotte jest trzecim dzieckiem królowej Sylwii i króla Szwecji, Karola XVI Gustawa. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w linii sukcesji do tronu Szwecji. Jej dzieciństwo było bardzo szczęśliwe. Już podczas chrzcin, mając zaledwie dwa miesiące, pokazała „charakterek”.

Jak wspominała to po latach królowa: „wtedy pierwszy raz zademonstrowała swoją obecność. Całe szczęście, że szwedzka telewizja na moje życzenie wydrukowała przemówienie arcybiskupa, dzięki temu Szwedzi mogli przeczytać chociaż jego piękne słowa”, mówiła z uśmiechem na twarzy. Gdy miała trzy lata księżniczka postanowiła zabrać swojego ulubionego misia i ruszyła na poszukiwanie przygód. W pałacu zapanowało zamieszanie, wszyscy myśleli, że mała Madeleine... zaginęła! Okazało się, że dziewczynka udała się na spacer po okolicy. Spacery bez towarzystwa ochroniarzy stały się jej ulubioną rozrywką. 

Od małego cechowała ją ciekawość świata. Idąc do szkoły już umiała pisać i czytać. Każde wakacje spędzała z rodziną z dala od dziennikarzy i paparazzi. To zapewniło jej poczucie „normalności”, o które zabiega do dziś: „wyjazdy na wakacje zawsze Nas cieszyły, kiedy kończyło się pakowanie i docierały tu wyładowane ciężarówki. Najpierw biegliśmy na pole truskawek i zajadaliśmy się dojrzałymi w słońcu owocami, wtedy czuliśmy, że na prawdę jest lato. To uspokajało nas wszystkich. Tu możemy się ukryć, nie ma dziennikarzy, nie ma zdjęć. Każde z nas odpoczywa na swój sposób”, wspominała w jednym z wywiadów.

Księżniczka Madeleiene już w dzieciństwie zapałała miłością do koni - podobno wraz z siostrą Victorią jako dwudziestoletnie dziewczyny w lecie mieszkały w … stajni, gdzie miały dostęp do swoich wierzchowców. Księżniczka była także ogromną  fanką zespołu Spice Girls, a nawet miała okazję poznać wokalistki i być na jednym z ich koncertów. „Zawsze chciałam wyjechać za granicę, aby poznać inną kulturę i próbować nowych rzeczy”, powiedziała w jednym z wywiadów.

Romans księżniczki Madeleine z księciem Williamem

Według niektórych źródeł podczas jednego z pobytów w Anglii została zaproszona przez Elżbietą II na prywatne spotkanie z... księciem Williamem! Podobno król Szwecji Williama widział bardziej w roli przyszłego męża starszej córki Victorii, następczyni tronu, ale brytyjski książę częściej spoglądał w stronę najmłodszej przedstawicielki szwedzkiej rodziny królewskiej.

Mówi się, że nawet królowa Elżbieta II zaangażowała się w swatanie ze szwedzką księżniczką Madeleine. Choć spotkanie „przyszłych partnerów” się odbyło, znajomość nie była kontynuowana. Mówi się, że głównym powodem był fakt, że księżniczka Magdalena chciała prowadzić życie z dala od dworskiej etykiety, a u boku księcia Williama nie byłoby to możliwe.

Złamane serce księżniczki: Madeleine Bernadotte i Jonas Berstrom

W 2002 roku księżniczka Madeleine zaczęła spotykać się z prawnikiem Jonasem Berstromem. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Dla niego za nic miała etykietę i dobre imię szwedzkiej rodziny.  Mówiono, że nie przystoi, by tak zachowywała się księżniczka, ale ona nie przejmowała się opinią prasy. Ostentacyjnie demonstrowała uczucia do ukochanego, imprezowała bez opamiętania.

Nadmiernie gestykulowała, śmiała się przesadnie głośno. W przeciwieństwie do starszej siostry Victorii, wpadki i łamanie protokołu królewskiego jako najmłodszej córce króla uchodziły jej płazem.„Jedna do zabawy, druga do obowiązków”, pisano. Ukochany księżniczki ostatecznie został zaakceptowany przez rodziców i rodzeństwo Madeleine. Para po siedmiu latach związku ogłosiła zaręczyny. Wydawało się, że księżniczka ustatkuje się. Niestety w 2010 roku na oficjalnej stronie szwedzkiej rodziny królewskiej pojawiło się oświadczenie informujące, że księżniczka Magdalena zerwała zaręczyny, gdyż Jonas ją zdradził.

Księżniczka Madeleine i Christopher O'Neill, czyli życie jak z bajki

Podobno brat księżniczki Magdaleny nigdy nie wybaczył Jonasowi tego, że zdradził jego siostrę, a szwedzkie media podają, że panowie unikają się jak ognia. Księżniczka wyjechała leczyć złamane serce do Nowego Jorku. Tam przeszła spektakularną metamorfozę. Z rozpieszczonej dziewczyny stała się kobietą godną tytułu księżniczki. Zmieniła się nie tylko pod względem charakteru, ale i wyglądu.

Zaprezentowała się w nowej fryzurze. Szwedzkie serwisy zaczęły spekulować, że zmiana wyglądu zwykle wiąże się u kobiety ze zmianą w życiu i... mieli rację! Księżniczka w 2011 odnalazła szczęście u boku zamożnego finansisty, Christophera O'Neilla. W 2013 roku para stanęła na ślubnym kobiercu. Już rok później zakochani zostali rodzicami córki Eleonory, a w 2015 roku na świecie pojawił się chłopiec Nicolas. 

W ubiegłym roku pojawiła się informacja, że para znów spodziewa się dziecka! „Chris i ja jesteśmy podekscytowani, że możemy ogłosić, iż spodziewamy się dziecka. Nie możemy doczekać się, kiedy zamiast w czwórkę będziemy w piątkę”, głosiło oświadczenie. Potomkini szwedzkiej rodziny królewskiej przyszła na świat 9 marca 2018 roku. 

Zobaczcie w naszej galerii, jak wygląda bajkowe życie księżniczki Madeleine. Szwedzka przedstawicielka rodziny królewskiej przeszła spektakularną metamorfozę. Dziś mówi się, że jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych księżniczek w Europie!  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.