Zofia Czerwińska, jamnik
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wstrząsające słowa Zofii Czerwińskiej: „Zostałam zgwałcona. Zrobił to bliski mi mężczyzna’’’!

Damian Duda 9 grudnia 2017 14:45
Zofia Czerwińska, jamnik
Fot. East News

 

Słowa Zofii Czerwińskiej wstrząsnęły internautami. Aktorka, która za życia zapisała się na kartach historii polskiego kina, w ostatnim wywiadzie zdecydowała się opowiedzieć o traumatycznych przeżyciach z przeszłości! 

 

Zobacz też: Dorota Wellman ostro o mężczyźnie, który molestował ją seksualnie: „Złapałam go za jaja i ściskałam tak długo, aż przestał dotykać moich piersi”

Zofia Czerwińska: „Zostałam zgwałcona’’ 

Skandal z udziałem Harveya Weinsteina odbił się echem w mediach na całym świecie. Również wiele polskich gwiazd przyznało się do tego, że niejednokrotnie były molestowane. Karolina Korwin Piotrowska oraz Martyna Wojciechowska zostały bohaterkami jednej z okładek tygodnika „Wprost’’. Na łamach periodyku opowiedziały o traumie, która nigdy nie zniknie z ich pamięci. 

 

O krok dalej poszła Zofia Czerwińska, która w rozmowie z serwisem „Wirtualna Polska’’ wyznała: „Byłam zgwałcona i zrobił to bliski mi mężczyzna’’, wspomina aktora. „Tak jak w wielu sytuacjach umiałam się obronić, tu nie potrafiłam. Mówię o tym, żeby podkreślić, że to się dzieje naprawdę wielu kobietom. U mnie to było i się rozmyło, bo dużo rzeczy w życiu zabolało mnie bardziej. Na przykład zdrady mężczyzn. Albo to, że tych mężczyzn miałam wielu. Najpierw dwóch mężów. Potem konkubenci, co roku czy pół inny. Czułam, jakbym się nie szanowała. Bez szacunku do samej siebie jest trudno. Proszę mi wybaczyć, ale nie chcę już o tym mówić...’’, powiedziała Czerwińska. 

Ostre wypowiedzi Zofii Czerwińskiej 

Legenda polskiej sceny teatralnej nigdy nie bała się mówić tego, co myśli. Kiedy w mediach toczyła się dyskusja na temat niskich emerytur dla aktorów, Czerwińska zabrała głos. „Trzeba było płacić składki’’, wyznała w rozmowie z dziennikarzem. Kilka tygodni temu zyskała sympatię środowisk LGBT, kiedy w rozmowie z „Gazetą Wyborczą’’ pochyliła się nad losem osób, które nie są akceptowane przez swoje środowisko. „Jest im trudniej żyć. Ukrywanie się latami to straszna presja, która robi różne rzeczy z głową’’, podkreśliła aktorka. 

 

Zofia Czerwińska
Fot. East News

 

Zobacz też: Harvey Weinstein wkrótce zostanie aresztowany!

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.