wypadek, pożar, społeczeństwo, bohaterski czyn Polek - wyciągnęły ludzi z płonących samochodów
Fot. AdobeStock
O TYM JEST GŁOŚNO

Bohaterski czyn dwóch Polek. Ratowały rannych pasażerów z płonących aut

Do zdarzenia doszło na jednej ze szkockich dróg

Gabriela Czernecka 2 stycznia 2020 14:48
wypadek, pożar, społeczeństwo, bohaterski czyn Polek - wyciągnęły ludzi z płonących samochodów
Fot. AdobeStock

Bohaterski czyn dwóch Polek w Szkocji. Kobiety pomogły uratować pasażerów poszkodowanych w wypadku, do jakiego doszło na jednej z dróg pomiędzy miejscowościami Kirkcaldy i Leven. Polki bez wahania podjęły się udzielenia pomocy - mimo że auta powoli zaczynał trawić ogień, pomogły wydostać rannych z czterech pojazdów. Poznajcie szczegóły.

Szkocja: Bohaterski czyn Polek

Jak podaje brytyjski portal thecourier.co.uk, do wypadku doszło w miniony piątek, 27 grudnia 2019 roku, po godzinie 20.00. W tragicznym wydarzeniu brały udział cztery auta - Mercedes a200, Ford Ka, BMW 530 oraz Ford Transit. Samochody zderzyły się na drodze A915 Standing Stane Road pomiędzy miejscowościami Kirkcaldy i Leven.

Jak informuje świadek zdarzenia, dwie Polki bez wahania pomogły wydostać rannych, mimo że widziały, że auta się palą. Taksówkarz, który był na miejscu zdarzenia, poinformował o wypadku służby i zaczął udzielać pomocy rannym. Podkreślił również, jak ważny był bohaterski czyn Polek: „Były bardzo odważne: nawet gdy zobaczyły ogień, nie zastanawiały się i pomogły wydostać ludzi z aut”, powiedział w rozmowie z thecourier.co.uk.

Wszystkie osoby wyciągnięto z pojazdów jeszcze przed przybyciem służb. W sumie w wypadku ucierpiało dwanaście osób, w tym czterech mężczyzn oraz jedna kobieta w wieku od 18 do 29 lat, którzy podróżowali w Fordzie Ka. Zostali zabrani do szpitala z poważnymi obrażeniami, głównie złamaniami. W akcji brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Rzeczniczka potwierdziła, że strażacy musieli ugasić pożar, który wybuchł w jednym z pojazdów. Serwis thecourier.co.uk podkreśla, że dzięki szybkiej reakcji Polek nie było ofiar śmiertelnych. 

wypadek, pożar, społeczeństwo, bohaterski czyn Polek - wyciągnęły ludzi z płonących samochodów
Fot. AdobeStock

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.