Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Jest kolejne oskarżenie w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Ochroniarz okłamywał policję

Do składania fałszywych zeznań nakłaniał też innych

VIVA! 4 lipca 2019 10:56
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Trzynastego stycznia, na chwilę przed finałem kolejnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, nożownik Stefan W. śmiertelnie ranił ówczesnego prezydenta Gdańska. 27-latek usłyszał zarzut morderstwa Pawła Adamowicza, ale nie przyznał się do czynu. Aktualnie prokuratura czeka na opinię sądowo-psychiatryczną, która ma wykazać, czy Stefan W. w chwili wejścia na scenę w Gdańsku był poczytalny. Jednocześnie innej osobie także postawiono pewne zarzuty…

Ochroniarz z Gdańska składał fałszywe zeznania

Gdańska prokuratura o składanie fałszywych zeznań oraz podżeganie innych osób do złożenia podobnych kłamliwych zeznań oskarżyła szefa ochrony Dariusza S. Mężczyzna był w pracy 13 stycznia i jako jedna z kilku osób zabezpieczał imprezę. Dziś rano rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, pani Grażyna Wawryniuk, zdradziła mediom, że ochroniarz miał powiedzieć policjantom, że Stefan W. dostał się na scenę WOŚP, ponieważ miał przy sobie plakietkę z napisem media. Dariusz S. przekazał nawet funkcjonariuszom rzekomy identyfikator, ale badania nie wykazały na nim żadnego śladu DNA Stefana W.

Co więcej, po tragicznie zakończonym gdańskim finale WOŚP Dariusz S. miał przekonywać innych pracowników firmy ochroniarskiej, by też składali fałszywe zeznania. Mężczyzna miał nadzieję, że dzięki temu, nikt nie dojrzy nieprawidłowości, których dopuściła się firma Tajfun. Dariusz S. nie przyznawał się na początku do zarzucanych mu czynów. Potem zmienił zdanie. „Przesłuchany ponownie złożył wyjaśnienia, przyznając się w nich do złożenia fałszywych zeznań oraz podżegania do składania fałszywych zeznań”, powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Grażyna Wawryniuk.

Mężczyźnie, który przebywa w areszcie grozi do ośmiu lat więzienia. 

Paweł Adamowicz, Instagram
Fot. Instagram @adamowiczpawel

Dariusz S. - kim jest szef ochrony finału WOŚP z Gdańska?
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.