księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Nie wszystko poszło zgodnie z planem… Oto, co musisz wiedzieć o narodzinach royal baby!

Poród w szpitalu, hołd dla Diany...

Gabriela Czernecka 7 maja 2019 20:49
księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Księżna Meghan urodziła. Kolejne royal baby już na świecie! - takie wiadomości przeważały w mediach w poniedziałkowe popołudnie. Dziś już wiadomo, że choć księżna Sussex chciała rodzić w swej wiejskiej posiadłości Frogmore Cottage, to nie wszystko poszło zgodnie z planem i ostatecznie zdecydowano się na poród w szpitalu, gdzie w niedzielny wieczór została przewieziona w towarzystwie ochrony. Narodziny następnego dziecka w rodzinie królewskiej to okazja do tego, by przyjrzeć się, jakie tradycje podtrzymano, a o jakich zapomniano. Oto wszystko, co musicie wiedzieć o porodzie Meghan! 

Poród Meghan - kiedy

Pierwsze dziecko Meghan i Harry’ego przyszło na świat w poniedziałek 6 maja 2019 roku o godzinie 6.26 polskiego czasu. Chłopiec ważył 3260 gramów. Dobra nowina została ogłoszona oficjalnie po południu. Oświadczenia ukazały się zarówno na oficjalnej stronie brytyjskiej rodziny królewskiej, jak i w social mediach. Co ciekawe, już od samego rana krążyły plotki, że akcja porodowa już się rozpoczęła. Jak donosił The Telegraph koło południa: „Pałac Buckingham ogłosił, że Meghan urodzi swoje pierwsze dziecko w ciągu kilku najbliższych godzin. Przy księżnej czuwa jej mąż”, czytaliśmy w oświadczeniu Windsorów.

[Z OSTATNIEJ CHWILI] Książę Harry i księżna Meghan pokazali synka! Zobaczcie ich pierwsze wspólne zdjęcia>>

Co ciekawe, książęca para podała, że Meghan dopiero rodzi, a zwróćmy uwagę, że royal baby było już na świecie od niemal 10 godzin! W przypadku członków rodziny królewskiej to specjalnie przygotowana strategia, mająca zapewnić przyszłej mamie kilka godzin spokoju, ale i zabezpieczenie dla rodziny królewskiej w razie komplikacji. 

Księżna Meghan urodziła - chłopiec przyszedł na świat w szpitalu

Następnie książęca para Sussex ogłosiła na Instagramie, że właśnie została rodzicami chłopca. Chwilę później do reporterów wyszedł szczęśliwy książę Harry, który udzielił krótkiego wywiadu: „Czują się bardzo dobrze, to najbardziej niesamowite doświadczenie, jakie mógłbym sobie kiedykolwiek wymarzyć”, mówi wzruszony w nagraniu. 

Kto był obecny przy porodzie Meghan?

Przy porodzie był obecny ojciec dziecka oraz matka księżnej Meghan, Doria. Książę Harry w wywiadzie udzielonym tuż po narodzinach dziecka nie krył emocji. „To, co robią kobiety, jest niepojęte. Oboje jesteśmy absolutnie zachwyceni”, podkreślił podekscytowany tata.

Księżna Meghan, Doria Ragland, mama księżnej Meghan, mama Meghan Markle
Fot. Getty Images

Poród Meghan - hołd dla Diany

Narodziny pierwszego dziecka księcia Harry'ego nie mogłyby się odbyć bez hołdu złożonego Dianie. Choć księżna Walii nigdy nie pozna swojego wnuka, Harry nie zapomniał o swej matce w tym szczególnym dla niego dniu. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami i królewską tradycją jedną z pierwszych osób, które poinformowano o narodzinach dziecka, była królowa Elżbieta II. Poza nią o porodzie od razu dowiedzieli się: dziadek Harry'ego, książę Filip, ojciec Harry'ego, książę Karol i jego żona Camilla, brat Harry'ego, książę William i jego żona, księżna Kate. Wśród osób, które także znalazły się w tym zaszczytnym gronie są także... członkowie rodziny Diany! Harry i Meghan o narodzinach dziecka poinformowali także siostrę księżnej Diany, Sarah McCorquodale oraz brata księżnej Diany, Charlesa Spencera. 

Książę Harry, księżna Meghan, Meghan Markle
Fot. East News

Poród Meghan - gdzie się odbył?

Okazuje się, że wbrew temu, o czym marzyła Meghan, poród odbył się w szpitalu. Księżna wraz z mężem Harry zostali przewiezieni wraz z eskortą do szpitala już w niedzielę wieczorem. Na szczęście udało im się oszukać czujnych obserwatorów posiadłości i spokojnie dotrzeć na miejsce. Co ciekawe, początkowo spekulowano, że jeśli rzeczywiście poród będzie przebiegał inaczej, niż to zaplanowano, to księżna zostanie przyjęta do pobliskiego szpitala Firmley Park. Rozwiązanie to miało sporo zalet: szpital znajduje się zaledwie pół godziny drogi od posiadłości Frogmore, a jego personel został uprzedzony o takiej ewentualności.

Ze względu na niebezpieczeństwo, jakie niósłby poród w domu w przypadku tygodniowego opóźnienia terminu, księżna została przewieziona najprawdopodobniej do szpitala Portland w Londynie. To prywatna klinika, którą wybierają gwiazdy i ważne osobistości. Przypomnijmy, że to tutaj urodziły się księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia. Z ciekawostek, doba w szpitalu kosztuje tutaj od 15 tysięcy funtów w górę. Informacje o tym, czy faktycznie był to ten szpital nie zostały jednak oficjalnie potwierdzone.

Cała trójka wróciła jednak do posiadłości już w poniedziałek rano, a na pewno wrócił książę Harry. To on w poniedziałek popołudniu przekazywał informacje o narodzinach syna dziennikarzom, zgromadzonym w Windsorze.

Oficjalne zdjęcia dziecka Meghan i Harry'ego - imię i tytuł

Zapowiedział także, że w środę 8 maja 2019 roku, prawdopodobnie zostaną ogłoszone imiona chłopca, tego samego dnia przekazane zostaną prasie również jego pierwsze oficjalne zdjęcia - tę informacje podał oficjalnie książę Harry, który skomentował także narodziny synka. W środę dowiemy się także, jaki tytuł otrzyma dziecko Harry'ego. Nieoficjalnie mówi się, że chłopiec automatycznie otrzyma tytuł hrabiego Dumbarton po swoim ojcu, ale królowa może przyznać dziecku tytuł książęcy lub całkowicie pozbawić go tytułu. 

Kto wykona oficjalne zdjęcia syna Meghan i Harry'ego?

Jak na razie nie wiadomo, kto wykona oficjalne zdjęcia dziecka Meghan i Harry'ego. Wśród typowanych fotografów są głównie Alexi Lubomirski, który wykonał zaręczynowe oraz ślubne zdjęcia pary, a także Chris Jackson, który wykonał zdjęcia z okazji 70. urodzin księcia Karola. Tego dowiemy się jednak dopiero jutro, a tymczasem zobaczcie, jak piękne grafiki pojawiły się już w internecie!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez C H A N T E L L E (@chantelle_shamoon)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez C H A N T E L L E (@chantelle_shamoon)

<

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?