Czym jeszcze zaskoczy nas księżna?

Gabriela Czernecka 6 lutego 2019 06:44

Ciąża księżnej Meghan to z pewnością jeden z najgłośniejszych tematów w rodzinie królewskiej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nie mówi się o księżnej w innym kontekście. Nawet jej działalność charytatywna zeszła na dalszy plan. Najważniejszy jest bowiem ciążowy brzuszek i wszelkie rewelacje, jakie na ten temat donoszą zagraniczne serwisy. Postanowiliśmy zebrać wszystkie nowinki w jednym miejscu i sprawdzić, które z nich są prawdziwe, a które nie. Akupunktura, hypnoporód i specjalna asystentka... Poznaj wszystkie sekrety porodu Meghan!

Szczegóły porodu księżnej Meghan

Meghan jak każda członkini brytyjskiej rodziny królewskiej może liczyć na sztab specjalistów gotowych, by w każdej sytuacji udzielić jej pomocy czy porady. Mowa tu o czterech chirurgach, czterech pediatrach, techniku laboratoryjnym, trzech położnych, trzech anestezjologach, dwóch ginekologach-położnikach oraz specjalistów od neonatologii. „Księżna będzie miała do swojej dyspozycji olbrzymi zespół, który ma zrobić wszystko, co możliwe, gdyby coś poszło nie tak. Wszyscy członkowie zostali starannie wybrani i zobowiązani do zachowania tajemnicy”, informowało jakiś czas temu źródło Daily Star. 

Nie jest to jednak nic zaskakującego. Poród w rodzinie królewskiej to bowiem nie lada wydarzenie! Nie tylko media marzą, by jak najszybciej podzielić się wiadomościami o narodzinach kolejnego królewskiego potomka. Przede wszystkim jest to jednak ogromne wyzwanie dla lekarzy, którzy odpowiadają za przebieg całego wydarzenia. Lekarz prowadzący ciąże Kate, profesor Tiong Gee Teoh przyznał, że przy porodach księżnej Kate pracowało 20 osób! Zanim jednak rozpoczęli współpracę z brytyjską rodziną królewską zostali zaproszeni na zapoznawczą herbatkę na dworze. Od tego momentu szanowne grono co miesiąc spotykało się w pałacu, by dokładnie monitorować stan zdrowia książęcych dzieci, George'a, Charlotte i Louisa. 

Poród księżnej Meghan - ciążowa asystentka 

Mówi się, że podobnie będzie w przypadku księżnej Meghan. Ta jednak postanowiła zapisać się w rodzinie królewskiej jako ta, która łamie schematy i nie boi się wyrażać własnego zdania. I tak mówi się, że księżna Meghan postanowiła zatrudnić specjalną ciążową asystentkę, która ma przygotowywać ją do narodzin  pierwszego dziecka.

Choć księżna Meghan poród ma zaplanowany na kwiecień, to według magazynu już odbywa spotkania z "dulą". Ta odciąga jej myśli od negatywnych publikacji medialnych, a księcia Harry'ego instruuje, jak powinien zajmować się ciężarną żoną.pomaga złagodzić Meghan dolegliwości fizyczne, na przykład za pomocą masażu lub jogi. Jest dla niej wsparciem psychicznym i fizycznym.

Poród księżnej Meghan - akupunktura

Według najnowszych doniesień księżna Sussex szukała niedawno pomocy u akupunkturzysty gwiazd, Rossa Barra, który pomógłby jej w ostatnich miesiącach ciąży: „Meghan ma regularnie sesje akupunktury, które pomagają się jej zrelaksować. Świetnie wpływa na krążenie krwi i na jej przepływ do macicy. Planuje używać akupunktury aż do rozwiązania”, mówi bliski znajomy Barra. Podobno z jego usług Meghan korzystała jeszcze przed ślubem, pomagał się jej odstresować. 

Jak podaje Vogue powołując się na znajomych księżnej, ta już ćwiczy technikę oddychania w ciąży, która pomóc jej złagodzić ból podczas porodu: „Meg, jeśli tylko będzie mogła, to chce naturalnego porodu. Jej mama jest bardzo zaangażowana we wszystko, co holistyczne i naturalne, a Meghan wychowując się w świecie pełnym jogi i takiego stylu życia, automatycznie pragnie, by to stało się częścią jej planu rodzenia”, mówi źródło. 

Poród księżnej Meghan - hypnobirthing

Meghan w ślad za Kate zdecydowała się także na tzw. hypnoporód. Co to jest „hipnoporód”? To zestaw technik relaksacyjnych, który ma ułatwić kobietom poród. Jak podaje Baby Center, umysł kobiety podczas porodu podświadomie uwalnia hormony stresu, przez co organizm wchodzi w stan walki lub obrony. To prowadzi do zaciśnięcia mięśni, przez co cały proces staje się bolesny.

Podczas hypnobirthingu kobieta poddawana jest różnym technikom relaksacyjnym, które wywołują u niej hormony szczęścia, przez co rozluźniają się mięśnie. To powoduje, że ciężarna czuje mniej bólu i cały poród przebiega łagodniej.  Aby jednak móc skorzystać z tzw. techniki hipnotycznej relaksacji podczas porodu, jeszcze w czasie ciąży należy rozpocząć naukę wchodzenia w taki stan autohipnozy. Tego rodzaju technikę zastosowała choćby księżna Kate przy narodzinach trzeciego dziecka. Czy podobnie będzie z Meghan? Dowiemy się już niebawem!  

1/5
Księżna Meghan Markle trzyma się za brzuch
Copyright @REX/Shutterstock/East News
1/5

Meghan jak każda członkini brytyjskiej rodziny królewskiej może liczyć na sztab specjalistów gotowych, by w każdej sytuacji udzielić jej pomocy czy porady.

2/5
księżna Meghan, księżna Kate
Copyright @Phil Noble/Press Association/East News
2/5

„Księżna będzie miała do swojej dyspozycji olbrzymi zespół, który ma zrobić wszystko, co możliwe, gdyby coś poszło nie tak. Wszyscy członkowie zostali starannie wybrani i zobowiązani do zachowania tajemnicy”, informowało jakiś czas temu źródło Daily Star.

3/5
Księżna Meghan
Copyright @East News
3/5

Księżna Meghan postanowiła zatrudnić specjalną ciążową asystentkę, która ma przygotowywać ją do narodzin  pierwszego dziecka.

4/5
księżna Meghan w ciąży
Copyright @East News
4/5

Według najnowszych doniesień księżna Sussex szukała niedawno pomocy u akupunkturzysty gwiazd, Rossa Barra, który pomógłby jej w ostatnich miesiącach ciąży.

5/5
Księżna Meghan, Meghan Markle
Copyright @Rex Features/East News
5/5

Meghan w ślad za Kate zdecydowała się także na tzw. hypnoporód.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.