Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News
POŻEGNANIE

Rodzina Jana Lityńskiego poinformowała o szczegółach pogrzebu

Polityk zostanie pochowany na Powązkach

Aleksandra Andrzejak 5 marca 2021 09:57
Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News

Jan Lityński zmarł 21 lutego. Próbował uratować ukochanego psa, pod którym załamał się lód na rzece Narwi. Miał 75 lat.

Jan Lityński: przyczyna śmierci

Jan Lityński zmarł 21 lutego. Do tragicznego zdarzenia doszło w trakcie rodzinnego spaceru nad Narwią we wsi Kacice koło Pułtuska. Jan Lityński przechadzał się w pobliżu rzeki z żoną Elżbietą oraz psem. W pewnym momencie pupil wpadł do zbiornika, a Jan natychmiast pospieszył mu na pomoc. Niestety, bardzo szybko znalazł się pod lodem. Mimo wezwania pomocy przez spacerowiczów, których spotkała roztrzęsiona żona polityka, przybyłym na miejsce strażakom nie udało się odnaleźć ciała.

kiedy pogrzeb jana litynskiego
Fot. East News

Jan Lityński, marzec 2018

Jan Lityński: poszukiwania ciała

Po tragicznym wydarzeniu nie odnaleziono ciała byłego opozycjonisty. Poszukiwania trwały prawie tydzień. Ciało Jana Lityńskiego zostało znalezione przez nurków z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, którzy od rana przeszukiwali nurt rzeki w pobliżu miejsca, gdzie pies wpadł do wody. Znajdowało się ono 200 metrów od miejsca tragedii.

pogrzeb jana litynskiego
Fot. East News

Poszukiwania ciała Jana Lityńskiego

Pogrzeb Jana Lityńskiego

Pogrzeb Jana Lityńskiego odbędzie się w środę 10 marca 2021 roku. O szczegółach uroczystości pogrzebowych poinformowała rodzina zmarłego. ​​​​„Pożegnamy Go w środę 10 marca 2021 roku w Warszawie. Msza święta odbędzie się o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 15.30 na Cmentarzu Komunalnym (dawny Wojskowy) na Powązkach. Pogrzeb organizowany jest przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy”. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…