Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News
POŻEGNANIE

Rodzina Jana Lityńskiego poinformowała o szczegółach pogrzebu

Polityk zostanie pochowany na Powązkach

Aleksandra Andrzejak 5 marca 2021 09:57
Jan Lityński, Warszawa, rocznica marca 1968, 09.03.2018 rok
Fot. Michal Wozniak/East News

Jan Lityński zmarł 21 lutego. Próbował uratować ukochanego psa, pod którym załamał się lód na rzece Narwi. Miał 75 lat.

Jan Lityński: przyczyna śmierci

Jan Lityński zmarł 21 lutego. Do tragicznego zdarzenia doszło w trakcie rodzinnego spaceru nad Narwią we wsi Kacice koło Pułtuska. Jan Lityński przechadzał się w pobliżu rzeki z żoną Elżbietą oraz psem. W pewnym momencie pupil wpadł do zbiornika, a Jan natychmiast pospieszył mu na pomoc. Niestety, bardzo szybko znalazł się pod lodem. Mimo wezwania pomocy przez spacerowiczów, których spotkała roztrzęsiona żona polityka, przybyłym na miejsce strażakom nie udało się odnaleźć ciała.

kiedy pogrzeb jana litynskiego
Fot. East News

Jan Lityński, marzec 2018

Jan Lityński: poszukiwania ciała

Po tragicznym wydarzeniu nie odnaleziono ciała byłego opozycjonisty. Poszukiwania trwały prawie tydzień. Ciało Jana Lityńskiego zostało znalezione przez nurków z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP, którzy od rana przeszukiwali nurt rzeki w pobliżu miejsca, gdzie pies wpadł do wody. Znajdowało się ono 200 metrów od miejsca tragedii.

pogrzeb jana litynskiego
Fot. East News

Poszukiwania ciała Jana Lityńskiego

Pogrzeb Jana Lityńskiego

Pogrzeb Jana Lityńskiego odbędzie się w środę 10 marca 2021 roku. O szczegółach uroczystości pogrzebowych poinformowała rodzina zmarłego. ​​​​„Pożegnamy Go w środę 10 marca 2021 roku w Warszawie. Msza święta odbędzie się o godzinie 13.00 w Kościele Środowisk Twórczych na placu Teatralnym. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 15.30 na Cmentarzu Komunalnym (dawny Wojskowy) na Powązkach. Pogrzeb organizowany jest przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy”. 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?