Gabriela Czernecka 9 września 2017 10:00
1/4
Synowie królowej Elżbiety II, książę Karol, Andrzej, Edward
Copyright @East News
1/4

Elżbieta II tylko raz straciła głowę - dla swojego męża Filipa. Niewiele mówi się o ich dzieciach. Jedynie książę Karol jako następca tronu co rusz pojawia się w brytyjskich mediach. Niedawno pisaliśmy o tym, kim jest córka Elżbieta II, tym razem postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się synom królowej Elżbiety II. Czym zajmują się książę Karol, książę Edward i książę Andrzej? 

 

Polecamy: Córka królowej Elżbiety II to jej kompletne przeciwieństwo! Poznajcie zbuntowaną księżniczkę Annę

 

Karol, Andrzej i Edward, czyli synowie Elżbiety II

 

Elżbieta II i Filip Windsorowie doczekali się czwórki dzieci. Oczywiście najwięcej mówi się o przyszłym następcy tronu, księciu Karolu. Niewielu jednak wie, że ma on dość liczne rodzeństwo. Książę Karol ma siostrę, Annę, którą już okrzyknięto najbardziej zbuntowaną księżniczką na świecie. Zawodowo Anna uprawia jazdę konną i udziela się charytatywnie. Książę Karol oprócz siostry, ma także dwóch młodszych braci: Andrzeja i Edwarda. 

 

Polecamy:  Książę Harry zostanie wydziedziczony przez królową Elżbietę II? Nad synem Diany i Karola zawisła miłosna klątwa Windsorów

Zobacz także: To już oficjalne: księżna Kate spodziewa się trzeciego dziecka!

 

Wychowywanie dzieci w rodzinie królewskiej

Dzieci Elżbiety II nie były wychowywane przez nią. Obecność pełnoetatowej niani była podstawą. Nie była to jednak zwykła niania, ponieważ każda opiekunka, którą zatrudniono na dworze, musiała ukończyć prestiżową szkołę Norland College. Panie obowiązywała oczywiście pełna dyskrecja. Z każdym kolejnym pokoleniem Windsorów do mediów dociera jednak coraz więcej szczegółów dotyczących dzieciństwa arystokratów. Jakiś czas temu wyszło na jaw, że książę Karol panicznie bał się swojej pierwszej opiekunki, Helen Lightbody. Podobno w jej obecności aż sztywniał ze strachu. Mimo że nie podnosiła głosu, potrafiła umiejętnie nakłonić małego księcia do posłuchu. Królowa Elżbieta II początkowo akceptowała surowe wychowanie niani, ale po półtora roku zatrudniła Mabel Anderson, która nieco życzliwiej podchodziła do małego Karola.  Choć książę po latach miło ją wspominał, do opieki nad synem Williamem zatrudnił Barbarę Barnes, znaną jako „uosobienie surowości i zasadniczości”. „Ja się jej boję, a co dopiero mój syn!”, skarżyła się wówczas Diana. 

 

Dzieci królowej Elżbiety II dorosły i dziś sami podejmują decyzję dotyczące swoich pociech. Oczywiście królowa największy wpływ wywiera na księcia Williama - to on zaraz po Karolu ma szansę zostać kiedyś królem. Choć Elżbieta II jest dość powściągliwa w okazywaniu uczuć (nigdy nie robi tego publicznie, ale prywatnie również nie należy do osób otwartych), mówi się, że dla wnuków (szczególnie księcia George'a i księżniczki Charlotty) zawsze znajduje czas. Co ciekawe, dzieci księcia Williama i księżnej Kate są wychowywane w inny sposób. Kate i William od samego początku chcieli, by ich dzieci wychowywane były w ciepłej i rodzinnej atmosferze, dlatego to oni pełnią funkcje wychowawcze, a niania służy im pomocą tylko w wyjątkowych sytuacjach. 

 

Polecamy: Oni robią to po swojemu, wbrew zasadom brytyjskiego dworu. Tak księżna Kate i książę William wychowują swoje dzieci! 

Zobacz także: Sukcesja brytyjskiego tronu Windsorów. Kto zostanie królem po Elżbiecie II? Oto pierwsza dziesiątka

 

Wielka porażka królowej Elżbiety 

Choć małżeństwo Elżbiety i Filipa wciąż trwa, trójka z czworga dzieci królowej zakończyło swoje małżeństwo romansem bądź rozwodem. Jedynie Edward jest w szczęśliwym związku małżeńskim. Niestety „niestałość w uczuciach” nadszarpnęła wizerunek monarchii, nad którym tak bardzo stara się czuwać Elżbieta II. Podobno traktuje to, jak swoją osobistą porażkę. Jak pisał jeden z biografów, dla królowej bardziej liczy się to, jak postrzegana jest monarchia niż osobiste szczęście jej lub członków jej królewskiej rodziny, w końcu, jak pisze biograf, sama „trwa w małżeństwie dziwniejszym od związku jej syna Karola”. 

 

Czym dziś zajmują się książę Karol, książę Edward i książę Andrzej? Co należy do ich obowiązków? Dowiecie się z naszej galerii! 

 

Polecamy: Gdy te dwie księżniczki chciały wprowadzić się do dawnego pałacu księżnej Diany, na brytyjskim dworze wybuchła kłótnia

Zobacz także: Trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama zmieni sukcesję brytyjskiego tronu! Co na to książę Harry?

2/4
Brytyjska sukcesja tronu, książę Karol
Copyright @Instagram @kensingtonroyal
2/4

Książę Karol jest przyszłym następcą tronu brytyjskiego. Obecnie ma 65 lat i jest najdłużej oczekującym księciem na tron. Posiada aż cztery tytuły, zaczynające się od słów Jego Królewska Wysokość: książę Kornwalii, książę Zjednoczonego Królestwa, książę Karol książę Rothesay oraz książę Walii. Obecnie tylko ostatnie dwa są w użytku. Jego dzieciństwo polegało na przygotowaniach do przejęcia tronu po mamie, Elżbiecie. Niewielu wie, że książę Karol z wykształcenia jest… archeologiem. Posiada dyplom ze specjalizacji historia wypraw krzyżowych.

 

Polecamy: Z dzienników księżnej Diany: „Cięłam piersi i uda nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”

 

A czym na co dzień zajmuje się książę Karol? Oprócz obowiązków narzuconych mu jako przyszłemu następcy tronu, Karol realizuje swoją największą pasje jaką jest…biznes ekologiczny. „Lepiej działać w zgodzie z przyrodą niż przeciwko niej”, lubi mawiać. Ma własną ekomarkę „Waitrose”, buduje ekofarmy, a jego biznes świetnie sobie radzi. Niektórzy nazywają to nawet „ekofilozofią księcia”, który choć wielokrotnie krytykowany za swoje zainteresowania, skrupulatnie je rozwija. 

 

Polecamy też: Zdrady, próby samobójcze i głośny rozwód. Ten serial odsłoni kulisy małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola

 

Prywatnie jest mężem księżnej Camilli Parker Bowles, z którą romansował będąc jeszcze w związku małżeńskim z księżna Dianą. Para wzięła ślub w 2005 roku. Książę Karol ma dwóch synów z poprzedniego małżeństwa - księcia Williama i księcia Harry’ego. Obaj są pretendentami do tronu brytyjskiego. Książę William przejmie tron po swoim ojcu (jest drugi w kolejce). Co ciekawe, gdy książę Karol wstąpi na tron, księża Camilla nie będzie nosić tytułu Królowej. Camilla oficjalnie zostanie nazwana Jej Królewską Wysokością Księżną-Małżonką.

 

Zobacz: Smutne życie księcia Karola. Czarny PR, niespełniona miłość i niechlubny rekord oczekiwania w kolejce do tronu

3/4
Brytyjska sukcesja tronu, książę Andrzej
Copyright @East News
3/4

Książę Andrzej to drugi syn królowej Elżbiety II. Jego szanse na zostanie królem są dość niewielkie, w kolejce do brytyjskiego tronu jest siódmy. Od 1986 roku posługuje się tytułem księcia Yorku. 23 lipca tego samego roku wziął ślub z Sarą Ferguson, z którą dziesięć lat później wziął rozwód. Ich związek rozpadł się przez częstą nieobecność księcia oraz sztywne zasady protokołu królewskiego. Plotki o rozstaniu pary wznieciły zdjęcia księżnej z Johnem Bryanem (jej doradcą finansowym), w dość dwuznacznej sytuacji.  Para choć jest po rozwodzie, wspólnie wychowuje dwie córki, 29-letnią Beatrycze i 27-letnią Eugenię. 

 

Książę Andrzej świetnie zdawał sobie sprawę z tego, że jego szansę na zostanie królem są niewielkie, więc chętnie korzystał z uroków życia. Impreza pod tytułem „Dziwki i alfonsi” w Nowym Jorku czy zabawa na jachcie wśród pań topless - nic więc dziwnego, że przytknęła do niego łatka czarnej owcy. Lubi przeklinać i.. dawać drogie prezenty. Jednej ze swoich córek, Beatrycze, na 21. urodziny wręczył naszyjnik wysadzany diamentami, wart ponad 20 tys. funtów. Niedawno plotkowano, że książę Yorku ma romans z australijską wokalistką Kylie Minogue. Według brytyjskiej prasy brukowej kochankowie spędzili już za sobą kilka nocy, ale plotki do tej pory nie zostały potwierdzone.

Polecamy: Sensacyjne doniesienia zagranicznych mediów! Kylie Minogue ma romans z synem Elżbiety II?

4/4
Brytyjska sukcesja tronu, książę Edward
Copyright @East News
4/4

Książę Edward jest najmłodszym synem królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Podobnie jak jego rodzeństwo, wychowywała go niania, a uczyła guwernantka.Od małego interesował się sportem i... aktorstwem.W 1987 roku zorganizował tzw. książęcą edycję telewizyjnego  konkurs „It's a Knockout”. Nie zostało to jednak dobrze odebrane, gdyż wielu ludzi uznało to za naruszenie godności rodziny królewskiej. Założył własną wytwórnię telewizyjną  i w pełni poświęcił się pracy. Media wielokrotnie komentowały brak zainteresowania płcią przeciwną z jego strony. Gdy w 1999 roku wziął ślub z dyrektorką firmy public relations, Sophie Rhys-Jones, plotki ucichły.

 

Książę Edward nosi tytuł Hrabiego Wessex. Wraz z żoną podjęli decyzję, że ich dzieci nie będą tytułowane zgodnie z prawem „Ich Królewskimi Wysokościami książętami Zjednoczonego Królestwa”, tak więc najstarszy syn będzie się posługiwał tytułem Wicehrabii Severn, młodsi synowie Honorowymi, a córki będą posługiwały się tytułami Lady. Książę Edward i Sophie mają dwójkę dzieci: 14-letnią córkę Louise oraz 10-letniego syna Jamesa. 

 

Polecamy: Do sieci wyciekł tajny plan na wypadek śmierci Elżbiety II! ''Guardian'' ujawnia szczegóły

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.