Jarosław Gowin
Fot. KRZYSZTOF SZYMCZAK/Polska Press/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Syn Jarosława Gowina zachęca do głosowania. Zaskakujące na kogo! 

„Wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa”

Redakcja VIVA! 9 lipca 2020 16:51
Jarosław Gowin
Fot. KRZYSZTOF SZYMCZAK/Polska Press/East News

Syn lidera Porozumienia, Ziemowit Gowin zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym wyraził swoje poparcie dla jednego z kandydatów na prezydenta Polski. Nie ukrywa, swój głos odda na Rafała Trzaskowskiego. Do tego samego wyboru Ziemowit Gowin zachęca innych. Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już 12 lipca. Wpis syna postanowił skomentować Jarosław Gowin podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Ziemowit Gowin zaapelował do swoich obserwatorów na Facebooku.

„W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego”, nie przebierał w słowach 27-latek.

Kilka dni temu syn Jarosława Gowina zamieścił w sieci mocny w wpis, w którym wyraził swoje polityczne poglądy. Ziemowit Gowin zdaje sobie sprawę, że wiele osób ma problem z decyzją na kogo odda głos. 

Wyjaśnił, że kieruje się „przede wszystkim do tych, którzy nie chcą PiSowskiego monopolu władzy, ale wciąż mają rozterki, bo Trzaskowski im nie odpowiada. Po drugie do tych, którzy uważają, że obie opcje są tak samo złe - i nie zagłosują lub oddadzą nieważny głos. Po trzecie - choć wątpię w szanse powodzenia - do tych nielicznych (wśród moich znajomych), którzy chcą głosować na Dudę”.

Andrzej-Duda-szczepionka-2020
Fot. East News

Ziemowit Gowin ma nadzieję, że osoby, do których dotrze jego apel zdecydują się zagłosować w II turze wyborów. Zdradził też, że chociaż oddaje głos na Rafała Trzaskowskiego, to nie jest on „jego kandydatem” .

Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra ”, wyznał syn Jarosława Gowina, byłego wicepremiera w rządzie PiS.

Ziemowit Gowin w obszernym wpisie postanowił zaapelować także do wyborców PiS-u:

„Nie wiem, co Ci powiedzieć. Nie widzisz tego, co robi PiS? Co się dzieje w sądownictwie, w mediach publicznych? Jak rząd Morawieckiego podszedł do koronawirusa, jak bezmyślnie i w nieprzemyślany sposób wprowadzał zakazy, nakazy i "tarcze antykryzysowe"? Albo jak próbował przepchnąć wybory 10 maja, zupełnie mając gdzieś Konstytucję, prawo wyborcze i zdrowie ludzi?". 

Rafał Trzaskowski
Fot. Instagram @trzaskowskirafal

„Zejdź z poziomu głoszonych haseł i przyjrzyj się konkretnym działaniom. Przyjrzyj się, jak działa Polskie państwo pod rządami PiSu i zadaj sobie pytanie: "Czy to faktycznie to, czego chcę?", dodał.

Jarosław Gowin, lider Porozumienia postanowił skomentować słowa syna. „Każdy ma prawo do swoich poglądów politycznych. To jest jedyny komentarz, który chcę przedstawić”, tłumaczył podczas jednej z konferencji.

O Ziemowicie Gowinie zrobiło się głośno kiedy w sieci opublikował swoją wersję #hot16challenge. Wówczas również wyraźnie zaznaczył swoje poglądy polityczne.  

Ziemowit Gowin
Fot. screen YouTubeZiemowit Gowin - Państwo z dykty #Hot16Challenge2

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.