syn Fidela Castro popełnił samobójstwo, main topic
Fot. PAP
ZE ŚWIATA POLITYKI

Z OSTATNIEJ CHWILI: 68-letni syn Fidela Castro popełnił samobójstwo!

Damian Duda 2 lutego 2018 12:20
syn Fidela Castro popełnił samobójstwo, main topic
Fot. PAP

 

Fidel Castro Diaz-Balart, najstarszy syn zmarłego w 2016 r. byłego przywódcy Kuby, popełnił wczoraj rano samobójstwo. Jak dodają kubańskie media, od kilku miesięcy zmagał się z depresją. 

 

Zobacz też: Hawana po śmierci Fidela Castro. Zobacz stolicę Kuby, zanim zdepczą ją Amerykanie

Syn Fidela Castro popełnił samobójstwo

Jak informuje kubański dziennik „Granma’’ 68-letni syn Fidela Castro zmagał się przez wiele miesięcy z ostrą depresją. Początkowo był leczony szpitalnie, jednak w późniejszej fazie zdecydowano się na leczenie w domowych warunkach.

Fidel Castro Diaz-Balart — wykształcenie

Ze względu na niezwykłe podobieństwo do ojca Diaz-Balart był nazywany „Fidelito”. Jak podają media, Fidel Castro Diaz-Balart zdobył wyższe wykształcenie w byłym ZSRS. Z wykształcenia był fizykiem, specjalizował się w fizyce nuklearnej. Przez wiele lat był doradcą ds. naukowych Rady Państwa oraz także wiceprezesem Akademii Nauk Kuby.

Fidel Castro Diaz-Balart — matka

Matka pochodziła z kręgów kubańskiej arystokracji Mirta Diaz-Balart. Wzięli ślub, zanim zaczął działalność rewolucyjną i walkę z reżimem dyktatora Fulgencio Batisty.

 

Fidel Castro
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.