syn Fidela Castro popełnił samobójstwo, main topic
Fot. PAP
ZE ŚWIATA POLITYKI

Z OSTATNIEJ CHWILI: 68-letni syn Fidela Castro popełnił samobójstwo!

Damian Duda 2 lutego 2018 12:20
syn Fidela Castro popełnił samobójstwo, main topic
Fot. PAP

 

Fidel Castro Diaz-Balart, najstarszy syn zmarłego w 2016 r. byłego przywódcy Kuby, popełnił wczoraj rano samobójstwo. Jak dodają kubańskie media, od kilku miesięcy zmagał się z depresją. 

 

Zobacz też: Hawana po śmierci Fidela Castro. Zobacz stolicę Kuby, zanim zdepczą ją Amerykanie

Syn Fidela Castro popełnił samobójstwo

Jak informuje kubański dziennik „Granma’’ 68-letni syn Fidela Castro zmagał się przez wiele miesięcy z ostrą depresją. Początkowo był leczony szpitalnie, jednak w późniejszej fazie zdecydowano się na leczenie w domowych warunkach.

Fidel Castro Diaz-Balart — wykształcenie

Ze względu na niezwykłe podobieństwo do ojca Diaz-Balart był nazywany „Fidelito”. Jak podają media, Fidel Castro Diaz-Balart zdobył wyższe wykształcenie w byłym ZSRS. Z wykształcenia był fizykiem, specjalizował się w fizyce nuklearnej. Przez wiele lat był doradcą ds. naukowych Rady Państwa oraz także wiceprezesem Akademii Nauk Kuby.

Fidel Castro Diaz-Balart — matka

Matka pochodziła z kręgów kubańskiej arystokracji Mirta Diaz-Balart. Wzięli ślub, zanim zaczął działalność rewolucyjną i walkę z reżimem dyktatora Fulgencio Batisty.

 

Fidel Castro
Fot. Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.