Dawid Kostecki
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

„Sam się nie zabił. Chciał odsiedzieć wyrok i do nas wrócić”, twierdzi syn Dawida Kosteckiego

Tak brzmiała jego ostatnia rozmowa z ojcem

Redakcja VIVA! 23 czerwca 2020 17:45
Dawid Kostecki
Fot. East News

W sierpniu minie rok od tajemniczej śmierci Dawida Kosteckiego, polskiego pięściarza, zdobywcy tytułów mistrza federacji World Boxing Association, World Boxing Foundation (WBF), czy International Boxing Council (IBC). W 2017 roku został skazany na karę pięciu lat pozbawienia wolności, m.in. za przestępstwa finansowe. Dwa lata później miał popełnić samobójstwo w celi. Bliscy Dawida Kosteckiego nie wierzą jednak w oficjalną przyczynę jego śmierci.

Syn Dawida Kosteckiego o śmierci ojca

Dawid Kostecki miał żonę Edytę, wychowywali razem czterech synów. Jeden z nich, Krystian, przyznał w rozmowie z portalem Onet, że nie wierzy w samobójstwo ojca. „Jestem pewien, że nie popełnił samobójstwa. Daję sobie uciąć rękę, a nawet obie i wiem, że wielu ludzi myśli podobnie. Nawet jego wrogowie wiedzą, że sam się nie zabił. Chciał odsiedzieć wyrok i do nas wrócić”, tłumaczy.

„Przeczytałem, że przed śmiercią był w głębokiej depresji. To bzdura. Przeżywał swoje problemy, jednak nie uwierzę w to, że się załamał”, dodał.

Opowiedział również, w jaki sposób bliscy Kosteckiego dowiedzieli się o jego śmierci. „Do naszego domu zapukał policjant. Mama przeszła z nim do salonu, ale gdy usłyszałem, że płacze, otworzyłem drzwi. Od razu powiedziała, że tata nie żyje”.

„[...] Byłem przyzwyczajony do jego nieobecności, ale przecież zawsze wracał. Podczas ostatniej rozmowy na widzeniu powiedział mi na pożegnanie: kocham cię, synek, pilnuj mamy”, wyznał.

Krystian Kostecki nie ukrywa, że nie wierzy w samobójstwo ojca. „Codziennie zadaję sobie pewne pytania. Kto konkretnie pozbawił życia mojego ojca? Kto o tym wie? Komu najbardziej na tym zależało? Jesteśmy zwykłą rodziną, a na ukryciu tej prawdy zależy ludziom z wyższych szczebli. Są silni, więc robią, co chcą i wzajemnie się kryją. Jesteśmy za mali, by z nimi walczyć. Umorzenie śledztwa wcale nie było dla mnie ciosem, przygotowywałem się na taki scenariusz”, przytacza jego słowa Onet.

W październiku 2011 Sąd Okręgowy w Rzeszowie po raz pierwszy skazał Dawida Kosteckiego na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą. W czerwcu 2016 roku były pięściarz został ponownie zatrzymany. Postawiono mu m.in. zarzuty kierowania grupą przestępczą, która miała zajmować się praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatków. Został skazany na karę pięciu lat pozbawienia wolności.

2 sierpnia 2019 roku rzeczniczka Aresztu Śledczego Warszawa-Białołęka potwierdziła, że Dawid Kostecki popełnił samobójstwo przez powieszenie. Rodzina domagała się przeprowadzenia drugiej sekcji zwłok zmarłego, jednak Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie wydała zgody i zaprzeczyła informacjom, że za śmierć pięściarza odpowiedzialne są osoby trzecie. 

Źródło: Onet Sport, Fakt

Dawid Kostecki
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.