Andrzej Lepper, VIVA!, listopad 2001
Fot. Piotr Małecki
O NIM JEST GŁOŚNO

Syn Andrzeja Leppera wejdzie do wielkiej polityki? Ujawnił tajemnicę!

Tak Tomasz Lepper wygląda obecnie

Konrad Szczęsny 29 lipca 2020 19:04
Andrzej Lepper, VIVA!, listopad 2001
Fot. Piotr Małecki

Jest jedynym synem zmarłego w 2011 roku lidera Samoobrony. W minionych wyborach prezydenckich poparł natomiast Rafała Trzaskowskiego, mimo że jego ojciec był ministrem w rządzie PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz LPR Romana Giertycha. Czy Tomasz Lepper zamierza zaangażować się w politykę?

Syn Tomasza Leppera o wyborach parlamentarnych

„Jeśli będzie propozycja, to nie mówię „nie”, mówi w rozmowie z „Super expressem” o potencjalnym starcie na posła w najbliższych wyborach parlamentarnych, które odbędą się za trzy lata. Wie na pewno, że jego poglądy polityczne odzwierciedla program Koalicji Obywatelskiej. 

„Na pewno zająłbym się szczególnie problemami w rolnictwie jako poseł, bo ta dziedzina jest mocno zaniedbana”, podkreśla pytany o to, co dokładnie chciałby robić w Sejmie. Czy taką propozycję od liderów partii otrzyma? Słowa jednego z posłów napawają w tej kwestii optymizmem! „Tomek jak mało kto zna się na polskim rolnictwie a takich ludzi potrzeba w naszej polityce. Jest na pewno mile u nas widziany”, podkreślił Dariusz Joński z KO.

Nic dziwnego: w minionych wyborach parlamentarnych Tomasz Lepper otwarcie wsparł Rafała Trzaskowskiego.

„Nie może być tak w rolnictwie, że w jednym regionie mleko kosztuje 1,40, w drugim 95 groszy. Powinna być jakaś stabilizacja”, grzmiał na spotkaniuz prezydentem Warszawy w Radziczu.

Tomasz Lepper, Rafał Trzaskowski, 06.07.2020
Fot. Polska Press/East News

Tomasz Lepper, Rafał Trzaskowski, 06.07.2020

Tomasz Lepper, 08.07.2020
Fot. Polska Press/East News

Tomasz Lepper, 08.07.2020

Kim jest Tomasz Lepper: rodzina, dzieci, żona

Tomasz Lepper to jedyny syn zmarłego w 2011 roku lidera Samoobrony i jednocześnie najstarsze z jego dzieci. Urodził się dwa lata po ślubie rodziców, w 1979 roku. W tym roku skończy (lub skończył) zatem 41 lat. Ma dwie młodsze siostry: Małgorzatę oraz Renatę. 

Znajomi podkreślali, że w przeciwieństwie do ojca, zawsze charakteryzował się spokojem i opanowaniem. Od początku wiedział, że chce być rolnikiem. Udało mu się również zdobyć wykształcenie, ukończył zaocznie studia. Założył gospodarstwo, w mediach swego czasu dużo mówiło się o jego majątku i smykałce do interesów. Tomasz Lepper ma również... hodowlę żubrów. 

Pogrzeb Andrzeja Leppera: Irena Lepper - żona, syn Tomasz Lepper, córka Renata Lepper, 11.08.2011
Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogrzeb Andrzeja Leppera: Irena Lepper - żona, syn Tomasz Lepper, córka Renata Lepper, 11.08.2011

Swego czasu głośno było również o jego problemach zdrowotnych. Choć nie ustalono, co dokładnie dolegało synowi Andrzeja Leppera, nieoficjalnie mówiło się o dolegliwościach z wątrobą. Były one na tyle poważne, że mężczyzna czekał na przeszczep.

Syn Andrzeja Leppera próbował już zaistnieć w polityce. 6 lat temu kandydował do sejmiku zachodniopomorskiego z list SLD. Z kolei w 2018 roku startował z ramienia lokalnego komitetu wyborczego.

Tomasz Lepper ma żonę i dzieci.  

Andrzej Lepper, Tomasz Lepper, żona Tomasza Leppera, 50-te urodziny polityka, wybory do parlamentu europejskiego, 13.06.2007:

Andrzej Lepper, Tomasz Lepper, żona Tomasza Leppera, 50-te urodziny polityka, wybory do parlamentu europejskiego, 13.06.2007
Fot. WITOLD ROZBICKI/REPORTER

Tomasz Lepper, 16.10.2014:

Tomasz Lepper, 16.10.2014
Fot. PIOTR PIWOWARSKI/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?