Fajerwerki, Sylwester
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Nie masz planów na Sylwestra? Sprawdź, jaką imprezę organizuje Twoje miasto!

Znamy pierwsze szczegóły!

Redakcja VIVA! 30 listopada 2019 16:30
Fajerwerki, Sylwester
Fot. stock.adobe.com

Już za miesiąc przywitamy nowy rok! Tradycyjnie, największe miasta w Polsce organizują wielkie zabawy sylwestrowe, na których na pewno nie zabraknie dobrej muzyki. Oto wszystko, co warto wiedzieć o zbliżających się Sylwestrach!

Sylwester Marzeń z Dwójką Zakopane

Sylwester Marzeń z Dwójką – jak i w zeszłym roku – odbędzie się w Zakopanem. Telewizja Polska zaprasza widzów do zabawy na Równi Krupowej. Szczegóły imprezy nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że na scenie na pewno zobaczymy zwyciężczynie Eurowizji dla dzieci, czyli Roksanę Węgiel i Wiki Gabor.

Władze stacji pracują ostatnio nad nowym wizerunkiem. Zmiany dotknęły również Sylwestra w Zakopanem. Jak wynika z doniesień mediów, Tomasz Kammel po raz pierwszy od wielu lat nie poprowadzi zabawy sylwestrowej. Zastąpi go Aleksander Sikora. Jednym z prowadzących będzie też Robert Karpowicz, dziennikarz Radia ZET.

Sylwester TVN Warszawa

Sylwester w Warszawie organizowany jest przez władze miasta i stację TVN. Podczas ubiegłorocznej zabawy zrezygnowano z klasycznego pokazu sztucznych ogni, aby oszczędzić zwierzęta, które boją się hałasu. Fajerwerki zastąpiono pokazem świetlno-laserowym – prawdopodobnie i w tym roku miasto zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Impreza odbędzie się na Placu Bankowym. O tym, kto zaśpiewa, dowiemy się już niedługo! Ratusz ma ujawnić gwiazdy Sylwestra w Warszawie na początku grudnia.

Sylwester we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia będą się bawić na placu Gołębim. Początek Sylwestra zaplanowany jest na 19.30, a wystąpią Kamil Bednarek, Ewa Farna, Sound’n’Grace, DJ Gambit i inni. Gwiazdami będą także niepełnosprawni artyści. Przed północą 200 osób wykona w języku migowym „hymn” tegorocznego Męskiego Grania, czy utwór Sobie i Wam.

Miasto również rezygnuje z fajerwerków, a zastąpić je mają konfetti i serpentyny. Tegoroczny Sylwester upłynie pod hasłem „Wrocław Respect”. Transmisję z imprezy będzie można śledzić na Facebooku.

Sylwester w Szczecinie

Szczecin zaprasza na zabawę noworoczną na Jasnych Błoniach. To kolejne miasto, które rezygnuje z fajerwerków – mieszkańcy i goście Szczecina zobaczą pokaz laserowy. Na scenie wystąpią znane i lubiane zespoły, czyli Papa D, De Mono i Łobuzy. Początek Sylwestra zaplanowany jest na godzinę 22, i potrwa aż do pierwszej w nocy.

Sylwester Kraków

Zabawa sylwestrowa na Rynku Głównym w Krakowie co roku przyciąga tłumy! Tym razem miasto stawia na młodzież. Na scenie zaprezentują się największe gwiazdy młodego pokolenia, w tym Jan-rapowanie, projekt Albo inaczej z Krystyną Prońko i Andrzejem Dąbrowskim, raper Ten Typ Mes, Paulina Przybysz i zespół The Dumplings.

Nie będzie to jedyna zabawa sylwestrowa w Krakowie – miasto organizuje kilka wydarzeń w różnych dzielnicach.

Sylwester Polsatu

Potwierdziły się doniesienia mediów, że sylwestrową noc na Stadionie Śląskim w Chorzowie poprowadzą m.in. Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski. Mieszkańcy i goście miasta będą bawić się przy muzyce takich wykonawców, jak zespół La Bouche, Ronnie Ferrari, Michał Szpak, Feel, Sławomir i Kajra, czy Enej.

Z zapowiedzi Polsatu wynika, że nie są to wszystkie gwiazdy – czeka nas jeszcze wiele niespodzianek! 

sylwester, karnawał, fajerwerki
Fot. Adobe Stock

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Mama przy stole jest szczęśliwa”, mówią o MAGDZIE GESSLER jej dzieci – LARA GESSLER i TADEUSZ MULLER. „Ta tęsknota jest jeszcze gorsza niż na początku…”, wyznaje MAGDALENA ADAMOWICZ, żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska PAWŁA ADAMOWICZA. OLGA TOKARCZUK, noblistka z dredami. RAFAŁ i GRZEGORZ ZAWIERUCHA. Aktor i uczestnik „MasterChef” – na czym polega siła braci? EWA PACUŁA i NICOLE SALETA - jak nieuleczalna choroba determinuje ich życie.