Fajerwerki, Sylwester
Fot. stock.adobe.com
O TYM SIĘ MÓWI

Nie masz planów na Sylwestra? Sprawdź, jaką imprezę organizuje Twoje miasto!

Znamy szczegóły!

Redakcja VIVA! 30 grudnia 2019 22:00
Fajerwerki, Sylwester
Fot. stock.adobe.com

Już za miesiąc przywitamy nowy rok! Tradycyjnie, największe miasta w Polsce organizują wielkie zabawy sylwestrowe, na których na pewno nie zabraknie dobrej muzyki. Oto wszystko, co warto wiedzieć o zbliżających się Sylwestrach!

Sylwester Marzeń z Dwójką Zakopane

Sylwester Marzeń z Dwójką – jak i w zeszłym roku – odbędzie się w Zakopanem. Telewizja Polska zaprasza widzów do zabawy na Równi Krupowej. Na scenie na pewno wystąpi zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci, czyli Viki Gabor, a także największe gwiazdy muzyki rozrywkowej, w tym zespoły Golec uOrkiestra, Weekend i Boys, oraz Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Chico and the Gipsys, Pupo, Kombi, Modern Talking, Bajer Full, Boys, Piękni i Młodzi, Milano, Jorgus, Playboys, Domenico Modugno i inni. Zaproszona do Zakopanego była też Margaret, jednak gwiazda odwołała swój występ przez zły stan zdrowia.

Władze stacji pracują ostatnio nad nowym wizerunkiem. Zmiany dotknęły również Sylwestra w Zakopanem. Media już kilka tygodni temu poinformowały, że Tomasz Kammel po raz pierwszy od wielu lat nie poprowadzi zabawy sylwestrowej – zastąpi go Aleksander Sikora. Oprócz dziennikarza, w rolach prowadzących sprawdzą się Marcelina Zawadzka, Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski, dziennikarz Radia ZET Robert Karpowicz i Norbi.

Sylwester TVN Warszawa

Sylwester w Warszawie organizowany jest przez władze miasta i stację TVN. Podczas ubiegłorocznej zabawy zrezygnowano z klasycznego pokazu sztucznych ogni, aby oszczędzić zwierzęta, które boją się hałasu. Fajerwerki zastąpiono pokazem świetlno-laserowym – prawdopodobnie i w tym roku miasto zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Jak zapowiada stołeczny Ratusz, na scenie nie zabraknie największych gwiazd muzyki! Sylwia Grzeszczak, Bajm, Edyta Górniak, Perfect, Natalia Szroeder, Kombii, Grzegorz Hyży, Blue Cafe, Patrycja Markowska, Pectus, Sławek Uniatowski, Reni Jusis, Ewelina Lisowska, Ania Karwan, Liber, Baranovski oraz Aleksandra Gintrowska – przeboje tych artystów będą towarzyszyć mieszkańcom Warszawy przez całą noc! Impreza, zaplanowana na godzinę 19, odbędzie się na Placu Bankowym.

Sylwester we Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia będą się bawić na placu Gołębim. Początek Sylwestra zaplanowany jest na 19.30, a wystąpią Kamil Bednarek, Ewa Farna, Sound’n’Grace, DJ Gambit i inni. Gwiazdami będą także niepełnosprawni artyści. Przed północą 200 osób wykona w języku migowym „hymn” tegorocznego Męskiego Grania, czy utwór Sobie i Wam.

Miasto również rezygnuje z fajerwerków, a zastąpić je mają konfetti i serpentyny. Tegoroczny Sylwester upłynie pod hasłem „Wrocław Respect”. Transmisję z imprezy będzie można śledzić na Facebooku.

Sylwester w Szczecinie

Szczecin zaprasza na zabawę noworoczną na Jasnych Błoniach. To kolejne miasto, które rezygnuje z fajerwerków – mieszkańcy i goście Szczecina zobaczą pokaz laserowy. Na scenie wystąpią znane i lubiane zespoły, czyli Papa D, De Mono i Łobuzy. Początek Sylwestra zaplanowany jest na godzinę 22, i potrwa aż do pierwszej w nocy.

Sylwester Kraków

Zabawa sylwestrowa na Rynku Głównym w Krakowie co roku przyciąga tłumy! Tym razem miasto stawia na młodzież. Na scenie zaprezentują się największe gwiazdy młodego pokolenia, w tym Jan-rapowanie, projekt Albo inaczej z Krystyną Prońko i Andrzejem Dąbrowskim, raper Ten Typ Mes, Paulina Przybysz i zespół The Dumplings.

Nie będzie to jedyna zabawa sylwestrowa w Krakowie – miasto organizuje kilka wydarzeń w różnych dzielnicach.

Sylwester Polsatu w Chorzowie

Potwierdziły się doniesienia mediów, że sylwestrową noc na Stadionie Śląskim w Chorzowie poprowadzą m.in. Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski. Mieszkańcy i goście miasta będą bawić się przy muzyce takich wykonawców, jak zespoły La Bouche, Feel, DJ Bobo, Ich Troje, czy Enej.

Do tańców i zabawy zachęcą również przeboje innych uznanych gwiazd polskiej sceny muzycznej – rozrywkę zapewnią Cleo, Sławomir i Kajra, Ronnie Ferrari, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk i inni. 

sylwester, karnawał, fajerwerki
Fot. Adobe Stock

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.