Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, pożegnanie
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
WSPOMNIENIE

Mieszkańcy Gdańska w wyjątkowy sposób oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi!

Miasto znów rozbłysło…

Olga Figaszewska 20 stycznia 2019 17:55
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, pożegnanie
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W sobotę 19 stycznia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbył się pogrzeb Pawła Adamowicza. W niedzielny wieczór mieszkańcy ponownie uczcili pamięć ukochanego prezydenta i przeciwstawią się przemocy. Mija tydzień od tragedii jaka wydarzyła się podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W hołdzie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi 

Gdańsk znów rozbłysł. Z inicjatywy obywatelskiej powstało spotkanie na cześć Pawła Adamowicza. Światełko do Pawła przeciw agresji i nienawiści odbyło się o godzinie 19.55 na gdańskim Targu Węglowym. To tam został kilkukrotnie ugodzony nożem tydzień temu Paweł Adamowicz. 

Swój udział w wydarzeniu zadeklarowało kilka tysięcy osób. Przez kilka minut, w ciszy zebrani mieszkańcy pożegnali prezydenta i wrazili kategoryczny sprzeciw wobec przemocy i zła. „W godzinie największej tragedii obecnych ludzkich dziejów w grodzie gdańskim rozświetlmy swoje serca . (...) Chodź i zaświeć z nami, z Orkiestrą do Pawła. Wszyscy chodźcie, pozdrówmy w ciszy Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.

(...)

Orkiestra to My dlatego zagrajmy w ciszy na bis, zapalmy wielkie światełko Pawłowi, właśnie o 19:55 w tą niedziele, właśnie tam gdzie pojawiło się zło. Przeciw przemocy, przeciw agresji świecimy do Pawła ile się da. On na pewno by przyszedł wsparł nas i zaświecił przeciw złu na tym świecie. (...) Ps. Inicjatywa obywatelska całkowicie sercem pokierowana. Miło gdyby cała polska w niedziele rozpaliła swoje orkiestrowe serduszka bo orkiestra to właśnie My. Udostępnij niech wszyscy przyjdą razem z Jurkiem i zaświecą światełko do nieba Pawła pozdrowią, pożegnają mówiąc nie złu agresji i nienawiści”, czytaliśmy na stronie wydarzenia na Facebooku.  

Światełko do Pawła przeciw agresji i nienawiści
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Światełko do Pawła przeciw agresji i nienawiści
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Światełko do Pawła przeciw agresji i nienawiści
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

 

 

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje
Fot. Dominiki Kulaszewicz/PAP

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?