KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Widzieli śmierć księżnej Diany. Świadkowie tragedii twierdzą, że to nie był wypadek...

Nie mają co do tego żadnych wątpliwości...

Gabriela Czernecka 7 czerwca 2020 08:45

Niespodziewana śmierć księżnej Diany wciąż budzi kontrowersje i wielu wciąż uważa, że nie był to wypadek. Choć nie znaleziono dowodów na to, że za śmierć królowej ludzkich serc odpowiada ktoś inny niż mężczyzna, który prowadził samochód, jadąc ponad  sto kilometrów na godzinę, to wciąż pojawiają się nowe podejrzenia i teorie spiskowe. Kilka dni temu hakerzy z Anonymous, grupy aktywistów internetowych zapowiedzieli, że wyjawiają nowe informacje dotyczące śmierci Diany. Mają one dotyczyć tego, że Diana tak naprawdę została zamordowana na zlecenie brytyjskiej rodziny królewskiej. Czy tak było naprawdę? Tego chyba nigdy się nie dowiemy, ale świadkowie tragicznego zdarzenia, w którym zginęła Diana nie mają wątpliwości, że nie był to wypadek. Ujawniają, dlaczego tak uważają.

Śmierć księżnej Diany: zaplanowane morderstwo czy tragiczny wypadek?

Każdego roku ujawniane są nowe szczegóły, dotyczące tragicznego zdarzenia, do którego doszło 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Teoria, że księżna Diana została zamordowana powróciła za sprawą grupy Anonymous. Aktywiści twierdzą, że Diana została zamordowana na zlecenie rodziny królewskiej. Przypomnijmy, że grupa Anonymous wznowiła swoją aktywność w odpowiedzi na brutalne morderstwo George’a Floyda, którego dokonano w Minnesocie. Niedawno hakerzy wypuścili do sieci wideo, w którym ostrzegli wszystkich funkcjonariuszy policji, by odpowiedzialni za śmierć Floyda stanęli przed obliczem sprawiedliwości, w przeciwnym razie zaczną ujawniać dowody zbrodni, których miały dopuszczać się w ostatnich latach amerykańskie władze.

Mimo licznych teorii na temat śmierci Diany, żadna z nich nie została potwierdzona, a ostatecznie jej śmierć uznano za tragiczny wypadek samochodowy. Zaczęto się jednak zastanawiać, czy informacje, które może ujawnić Anonymous sprawią, że w końcu dowiemy się, co spotkało księżną Dianę w ostatnią noc sierpnia 1997 roku? Świadkowie śmierci księżnej, małżeństwo Robin i Jack Firestonowie twierdzą, że wjechali do tunelu Alma zaledwie kilka minut po wypadku, gdy zmierzali taksówką do swojego hotelu. 

W jednym z wywiadów zdradzili, że wówczas ich uwagę przykuły dwa ciemne samochody, które zatrzymały się przy pojeździe księżnej Diany. Para wyznała, że dopiero następnego dnia zdała sobie sprawę z tego, że widzieli wypadek, w którym zginęła matka księcia Williama i księcia Harry'ego. Małżeństwo twierdzi, że wówczas zaczepili francuskiego funkcjonariusza i opowiedzieli mu o tym, co widzieli, ale nikt nie chciał ich słuchać: „Gdy do niego podeszliśmy, powiedziałem: „w nocy byliśmy w tunelu. Musimy porozmawiać z policją o tym, co widzieliśmy. Bez zająknięcia odpowiedział mi, że mają wystarczającą liczbę świadków oraz, żebym się nie martwił. Byliśmy zdumieni. Jedna z najbardziej znanych na świecie kobiet ginie, a oni nie chcą rozmawiać ze świadkami”, wyznał Jack Fireston.

Dziś małżeństwo twierdzi, że choć byli świadkami śmierci Diany, ani francuskie, ani brytyjskie władze nie chciały słuchać ich zeznań, bo podobny były zbyt... kontrowersyjne: „Do dziś żyjemy w strachu przez to, co widzieliśmy i co nam powiedziano. Nie sądzę, że śmierć księżnej Diany była „wypadkiem”, a działania służb mnie w tym upewniają”, mówi Robin Firestone i dodaje: „Mam nadzieję, że pewnego dnia William i Harry wezmą na siebie odpowiedzialność, by dowiedzieć się co naprawdę spotkało ich matkę”.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?