Sprawdzamy, ile wydały na swoje ubrania!

Gabriela Czernecka 5 stycznia 2019 18:44

Która księżna wydaje najwięcej pieniędzy na swoje stylizacje? Autorki bloga Ufo No More oszacowały, ile księżne wydały w ubiegłym roku na swoją garderobę. Wyniki, jakie wyszły im z tego zestawienia mierzyły w trzech kategoriach - elementów garderoby, których nie były w stanie zidentyfikować, te, które udało im się namierzyć i znaleźć ich cenę oraz takie, w których znany jest projektant, ale np. projekt był niestandardowy lub jego cena po prostu nie jest znana. W zestawieniu znalazły się więc brytyjskie księżne Kate i Meghan, królowa Niderlandów Maxima, brytyjskie księżniczki Eugenia i Beatrice, monakijska księżna Charlene, duńska księżna Mary i duńska księżniczka Marie, szwedzka księżniczka Wiktoria i szwedzka księżna Sofia. Okazuje się, że najwięcej na swoją garderobę wydaje jedna z... brytyjskich członkiń rodziny królewskiej! I nie jest to królowa Elżbieta II! Zobaczcie sami.   

1/14
szwedzka rodzina królewska, księżniczka Madeleine
Copyright @East News
1/14

Szwedzka księżniczka Madeleine w 2018 roku trzymała się z dala od publicznych wystąpień ze względu na przeprowadzkę na Florydę i narodziny kolejnego dziecka. W zestawieniu zajęła więc 14 miejsce. Na garderobę wydała około 26 tysięcy euro.

2/14
szwedzka rodzina królewska, księżna Sofia
Copyright @East News
2/14

Szwedzka księżna Sofia zajęła 13 miejsce. Całkowita wartość jej garderoby wyniosła 30 tysięcy euro. W 2018 roku pojawiła się aż w 72 nowych kreacjach.

3/14
Copyright @Getty Images
3/14

Miniony rok był dla Eugenii przełomowy zarówno w życiu osobistym, jak i pod kątem mody. Rok skończyła z sumą ponad 37 tysięcy! A i tak autorki bloga nie uwzględniły kreacji ślubnych, bo zostały wykonane na zamówienie.

4/14
norweska rodzina królewska, księżna Mette-Marit
Copyright @East News
4/14

Norweska księżna Mette-Marit przez większość czasu była poza zasięgiem opinii publicznej ze względu na urlop medyczny. Mimo to na garderobę wydała 41 tysięcy euro!

5/14
królowa Letizia, hiszpańska rodzina królewska
Copyright @East News, Ons
5/14

Królowa Letizia uwielbia modę i musimy przyznać, że świetnie potrafi się nią bawić. Choć w 2018 roku zadebiutowała, prezentując się aż w 196 nowych rzeczach to udało się jej pozostać nisko w rankingu. Na garderobę przeznaczyła 42 tysiące euro.

6/14
szwedzka rodzina królewska, księżniczka Victoria, księżniczka Wiktoria
Copyright @East News
6/14

Szwedzka księżniczka Victoria zajęła 10 miejsce w tym rankingu. Chętnie korzysta z usług najlepszych skandynawskich projektantów, dlatego też łączna kwota, jaką wydała na stylizacje wynosi 44 tysiące euro.

7/14
duńska rodzina królewska, księżniczka Marie
Copyright @East News
7/14

9. miejsce zajmuje duńska księżniczka Marie, która wydała na ubrania 49 tysięcy euro!

8/14
księżniczka Beatrice, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
8/14

W 2018 roku ślub wzięła jej siostra Eugenia, przez co księżniczka Beatrice bardziej zadbała o swoją garderobę. Najczęściej sięgała po projekty Gucci, nie zapomniała także o rozwijaniu pasji do drogich butów, przez co łączna kwota, jaką wydała wynosi 56,3 tysięcy euro.

9/14
Królowa Maxima, królowa Niderlandów
Copyright @East News
9/14

Królowa Niderlanów, Maxima, z pewnością zasłużyła na wyższe miejsce w rankingu. Autorkom bloga udało się przekalkulować jedynie połowę jej garderoby z ubiegłego roku, a to już wykazało, że na garderobę przeznaczyła 56,8 tysięcy euro!

10/14
księżna Charlene, księżna Monako, monakijska rodzina królewska
Copyright @East News
10/14

Monakijska księżna Charlene wydała aż 61 tysięcy euro na swoją garderobę.

11/14
Księżna Kate stylizacje
Copyright @East News, Getty Images
11/14

Pora na księżną Kate. W tym roku była na urlopie macierzyńskim, przez co nie pojawiała się przez kilka miesięcy. Mimo to koszt jej garderoby wynosi 80 tysięcy euro! 

12/14
księżna Sophie, księżna Wessex, brytyjska rodzina królewska
Copyright @East News
12/14

W tym roku w rankingu stworzonym przez autorki bloga UFO No More zadebiutowała księżna Wessex, Sophie, która na garderobę wydała więcej niż księżna Kate, bowiem aż 86 tysięcy euro! 

13/14
księżna Mary, duńska rodzina królewska
Copyright @East News/ Getty Image
13/14

2. miejsce w rankingu zajęła duńska księżna Mary, która na garderobę przeznaczyła niemal 103 tysiące euro!

14/14
Copyright @East News
14/14

1. miejsce w tym roku należy do księżnej Meghan, która na garderobę przeznaczyła aż 478 tysięcy euro! Blogerki do tej kwoty wliczyły bransoletkę i kolczyki, które podobno Meghan otrzymała od Karola (koszt:206 tys. euro), ale i bez nich znalazłaby się na 1. miejscu z wynikiem 251 tysięcy euro.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.