Koncert w Bataclan oraz kwiaty po zamachu
Fot. YouTube, EastNews
Wideo z hali Bataclan

Strzały terrorystów przerywają występ na koncercie w Paryżu. Zobaczcie nagranie

MA 15 listopada 2015 17:47
Koncert w Bataclan oraz kwiaty po zamachu
Fot. YouTube, EastNews

"Ostatnie nuty przed strzałami, paniką i horrorem" - zatytułował nagranie Sebastien Snow, który przeżył atak podczas piątkowego koncertu Eagles of Death Metal w sali Bataclan w Paryżu, gdzie islamiści zabili 89 osób. Dziś umieścił je w internecie.

 

Na krótkim nagraniu widać jak muzycy zespołu rockowego Eagles of Death Metal wykonują utwór "Kiss The Devil", gdy niespodziewanie padają strzały. Jeden z gitarzystów ucieka ze sceny, a perkusista kryje się za swoim instrumentem. Potem nagranie się urywa.

 

W kolejnych sekundach po oddaniu przez zamachowców pierwszych strzałów, członkowie zespołu upadli na scenę i wyczołgali się z sali korzystając z tylnych drzwi.

 

 

Wideo z koncertu Eagles of Death Metal w sali Bataclan, gdy padły strzały islamistów

 

 

"Bo terroryści pozwolili im opuścić salę"

 

Dziś już wiadomo, że wszyscy muzycy kalifornijskiej grupy są cali i zdrowi. Choć ponad dobę nie było jasne, w jakim są stanie, bo w trakcie zamachu i po nim panował tak wielki chaos. Gitarzysta Matt McJunkins długo uznawany był za zaginionego. Przez wiele godzin figurował na liście policji jako osoba zaginiona i szukano go kilka godzin po zamachu w budynku klubu Bataclan. W końcu o tym, że żyje, dowiedziała się jego siostra i przekazała te informacje służbom.

 

Żona Juliana Dorio (perkusisty zespołu) powiedziała "Washington Post", że wszyscy członkowie Eagles Of Death Metal byli bezpieczni, bo terroryści pozwolili im opuścić salę.

 

Z rąk zamachowców zginął jeden z menedżerów zespołu - 36-letni Brytyjczyk Nick Alexander, a także jeden z szefów wytwórni Mercury Records, Thomas Ayad. 34-latek był wydawcą ostatniego albumu Eagles of Death Metal - "Zipper Down" - i bawił się na paryskim koncercie razem z fanami grupy.

 

Serce pod klubem Bataclan w Paryżu
Fot. Miguel Medina/AFP/EastNews

Paryżanie oddają hołd ofiarom zamachu w klubie Bataclan, gdzie terroryści zabili 89 osób

 

 

Dokładna liczba zabitych w zamachach w Paryżu nie jest jeszcze znana. Na ulicach stolicy Francji oraz w klubie Bataclan w wyniku ataku terrorystycznego zginęło 129 osób. 99 jest w stanie krytycznym, więc liczba ofiar może się zwiększyć. Rany odniosło 350 osób.

 

Przeczytajcie także: Zamachy, które wstrząsnęły światem... Co wiadomo o sprawcach i ofiarach? PODSUMOWANIE

oraz U2 uczcili pamięć ofiar ataków w Paryżu i odwołali koncert. "Dziś wszyscy jesteśmy paryżanami"

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.