O TYM SIĘ MÓWI

Ten noworodek ma dwie mamy. I każda była z nim w ciąży...

Niezwykła historia z USA

Rafał Kowalski 3 listopada 2018 07:27

Każdy poród dziecka można nazwać cudem, ale w przypadku tej historii mowa o prawdziwie trudnym do uwierzenia wydarzeniu. 28-letnia Ashleigh Coulter (28 l.) i 36-letnia Bliss Coulter mieszkają w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Panie najpierw się pobrały, a potem zapragnęły mieć dziecko. Ostatecznie, w czerwcu tego roku małżeństwu urodził się synek Stentson. Dziś ma 5 miesięcy i jest całkowicie zdrowy. Droga do jego narodzin była jednak kręta. Można powiedzieć, że w ciąży była z chłopcem zarówno jedna, jak i druga mama…

Stetson Coulter - chłopiec, który był w brzuchu dwóch mam

Jak to możliwe? Według ABC News obie panie od dawna marzyły o posiadaniu dziecka i każda z nich marzyła, by być z nim w ciąży. Jedna z kobiet, Bliss, bała się jednak porodu Co zrobili lekarze? Po tym, jak nasieniem dawcy zapłodniono kilka zarodków, wybrano jeden z nich i umieszczono w specjalnej silikonowej kapsule. Tę właśnie kapsułę wprowadzono do macicy Bliss, gdzie zarodek spędził pięć dni. Po tym czasie przeniesiono go do ciała drugiej z matek, Ashleigh.

Lekarze, z którymi skontaktowała się redakcja TVN24, twierdzą, że to opisany zabieg nie jest szczególnie wymagający, jednak rzadko się go stosuje ze względu na niską skuteczność. Nie było pewne w 100% czy chłopiec urodzi się w pełni zdrowy. Wydarzenie można uznać za absolutnie wyjątkowe dla świata medycyny. „To pierwszy raz, kiedy dwie kobiety fizycznie wspólnie nosiły w sobie swoje dziecko” potwierdziła ekspertka od leczenia niepłodności Kathy Doody.

Małżeństwo już planuje kolejne potomstwo. Panie nie chcą bowiem, by Stetson był jedynakiem. Obie mamy podkreślają także, że wspólna ciąża bardzo je do siebie zbliżyła. „To było dla nas wyjątkowe przeżycie, w które obie byłyśmy zaangażowane. Każda z nas odegrała w tym wszystkim swoją rolę. To doświadczenie jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło”, mówiła mediom Ashleigh Coulter.

Choć od porodu dziecka mieszkanek Teksasu minęło już 5 miesięcy, wiele osób stale obserwuje jak ich synek rośnie. Panie prowadzą bowiem na Instagramie swoje konta. Można tam zobaczyć wiele ich fotografii z maleństwem. Kilka najciekawszych umieściliśmy w galerii.  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Przetakiewicz o tym, jak być szczęśliwą po 50.! A także trendy w modzie i urodzie na wiosnę i lato!