Niezwykła historia z USA

Rafał Kowalski 22 sierpnia 2020 17:58

Każdy poród dziecka można nazwać cudem, ale w przypadku tej historii mowa o prawdziwie trudnym do uwierzenia wydarzeniu. 30-letnia dziś Ashleigh Coulter i 38-letnia Bliss Coulter mieszkają w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Panie najpierw się pobrały, a potem zapragnęły mieć dziecko. Ostatecznie, w czerwcu 2018 roku małżeństwu urodził się synek Stentson. Dziś ma ponad 2 lata i jest całkowicie zdrowy, ale droga do jego narodzin była jednak kręta. Można powiedzieć, że w ciąży była z chłopcem zarówno jedna, jak i druga mama…

Stetson Coulter - chłopiec, który był w brzuchu dwóch mam

Jak to możliwe? Według ABC News obie panie od dawna marzyły o posiadaniu dziecka i każda z nich pragnęła, by być z nim w ciąży. Jedna z kobiet, Bliss, bała się jednak porodu Co zrobili lekarze? Po tym, jak nasieniem dawcy zapłodniono kilka zarodków, wybrano jeden z nich i umieszczono w specjalnej silikonowej kapsule. Tę właśnie kapsułę wprowadzono do macicy Bliss, gdzie zarodek spędził pięć dni. Po tym czasie przeniesiono go do ciała drugiej z matek, Ashleigh.

Lekarze, z którymi w 2018 roku skontaktowała się redakcja TVN24, twierdzą, że to opisany zabieg nie jest szczególnie wymagający, jednak rzadko się go stosuje ze względu na niską skuteczność. Nie było pewne w 100% czy chłopiec urodzi się w pełni zdrowy. Wydarzenie można uznać za absolutnie wyjątkowe dla świata medycyny. „To pierwszy raz, kiedy dwie kobiety fizycznie wspólnie nosiły w sobie swoje dziecko” potwierdziła ekspertka od leczenia niepłodności Kathy Doody.

Małżeństwo już planuje kolejne potomstwo. Panie nie chcą bowiem, by Stetson był jedynakiem. Obie mamy podkreślają także, że wspólna ciąża bardzo je do siebie zbliżyła. „To było dla nas wyjątkowe przeżycie, w które obie byłyśmy zaangażowane. Każda z nas odegrała w tym wszystkim swoją rolę. To doświadczenie jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło”, mówiła mediom Ashleigh Coulter.

Choć od porodu dziecka mieszkanek Teksasu minęły już 2 lata, wiele osób stale obserwuje jak ich synek rośnie. Panie prowadzą bowiem na Instagramie swoje konta. Można tam zobaczyć wiele ich fotografii z maleństwem...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ashleigh🌼Coulter (@ashleigh.coulter)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ashleigh🌼Coulter (@ashleigh.coulter)

A jak chłopiec wyglądał po narodzinach? Kilka archiwalnych zdjęć rodziny zamieściliśmy w galerii na górze tekstu. 

1/5
Rodzina Coulter - syn i dwie matki
Copyright @Instagram
1/5

2/5
Rodzina Coulter - syn i dwie matki
Copyright @INstagram
2/5

3/5
Rodzina Coulter - syn i dwie matki
Copyright @Instagram
3/5

4/5
Rodzina Coulter - syn i dwie matki
Copyright @Instagram
4/5

5/5
Rodzina Coulter - syn i dwie matki
Copyright @Instagram
5/5

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.