Morderca Pawła Adamowicza, Stefan W. Kim jest jakie sekrety skrywa jego przeszłość
Fot. Facebook @Stefan W.
O TYM SIĘ MÓWI

Zabójca prezydenta Gdańska ma nowego obrońcę. Poprzedni zrezygnował...

„To była moja najtrudniejsza decyzja zawodowa”

Rafał Kowalski 18 stycznia 2019 14:58
Morderca Pawła Adamowicza, Stefan W. Kim jest jakie sekrety skrywa jego przeszłość
Fot. Facebook @Stefan W.

Już nie mecenas Damian Konieczny, a Artur Kotulski jest obrońcą z urzędu nożownika Stefana W., który w niedzielny wieczór śmiertelnie zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rodzina 27-letniego przestępcy poprosiła mecenasa Kotulskiego, by zgodził się go reprezentować. Obrońca przyznał, że nigdy nie musiał podjąć trudniejszej decyzji w swoim życiu zawodowym…

Mecenas Artur Kotulski o Stefanie W.

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami obrońca wyjawił, jak wyglądał proces decyzji o tym, czy chce reprezentować nożownika Stefana W. „To nie jest decyzja, którą podejmuje się w pięć minut. Jeszcze nigdy nie zastanawiałem się tak długo, czy zgodzić się być obrońcą, czy nie. To była moja najtrudniejsza decyzja zawodowa. Muszę liczyć się z tym, że nie każdy zrozumie moją rolę w tej sprawie jako obrońcy”, powiedział Artur Kotulski.

Mecenas dodał, że ostatecznie przekonała go myśl o tym, że bez względu na wszystko każdemu człowiekowi Konstytucja gwarantuje prawo do obrony. Artur Kotulski jest już po pierwszym spotkaniu z oskarżonym o zabójstwo 27-latkiem. Odbyło się ono przy obecności policjanta.

Obrońca Stefana W. nie zadecydował jeszcze ostatecznie czy złoży zażalenie na tymczasowe aresztowanie nożownika. Dziennikarze zapytali także mecenasa czy jest gotowy na krytyczne komentarze części opinii publicznej. „Poradzę sobie z tym, to przecież jest mój zawód, który wiąże się z tym, że trzeba występować w sprawach bardzo drastycznych i bulwersujących opinię publiczną”.

Miejmy nadzieję, że obserwatorzy sprawy wykażą się dużą wyrozumiałością. 

Morderca Pawła Adamowicza, Stefan W. Kim jest jakie sekrety skrywa jego przeszłość
Fot. Facebook @Stefan W.

Paweł Adamowicz, tragedia w Gdańsku
Fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?