Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka
O TYM JEST GŁOŚNO

Dramatyczne wyznanie Sandry Kubickiej: „Dowiedziałam się, że mam guza”

„Mam nadzieję, że ten nowy rok będzie zdrowszy niż poprzedni”

Gabriela Czernecka 7 stycznia 2020 17:10
Sandra Kubicka, uśmiech 2019
Fot. Instagram/Sandra Kubicka

Rok 2019 dla Sandry Kubickiej nie był łatwy. Rozstała się z ówczesnym narzeczonym, straciła pracę. Do tego doszły problemy ze zdrowiem. Modelka przytyła w krótkim czasie dziewiętnaście kilogramów, miała problemy z cerą i włosami. Okazało się, że cierpi na PCOS, czyli zespół policystycznych jajników. ,,Z powodu choroby ważyłam 72 kilo. Nigdy w życiu nie miałam takiej wagi! W dodatku zostałam zwolniona z pracy przez klienta, z którym pracowałam od lat. Byłam załamana! Bałam się, że to koniec mojej kariery!", mówiła w jednym z wywiadów.  Szybko podjęła walkę z chorobą i rozpoczęła terapię. Niestety okazało się, że niewłaściwy sposób leczenia i źle dobrana farmakologia spowodowały powstanie guza...

Sandra Kubicka: dowiedziałam się, że mam guza

Sandra Kubicka w rozmowie z Agnieszką Jastrzębską dla Dzień Dobry TVN podsumowała miniony rok. Wówczas modelka dowiedziała się, że  choruje na zespół policystycznych jajników.  Jak mówiła w rozmowie z Olgą Figaszewską dla viva.pl: „Nagle zaczęłam mieć poważne problemy z cerą, tyłam mimo diety i aktywności fizycznej, miałam osłabione włosy. Nie wiedziałam co mi jest, robiłam wszystko co w mojej mocy, by to naprawić. Ale przytłaczała mnie ta bezradność. Dziś powoli odbudowuje swój organizm. Teraz widzisz mam trochę blizn, niedoskonałości. Przede mną jeszcze sporo pracy. Najgorsze, że terapia hormonalna niczego nie gwarantuje. Wszystko może powrócić. Na szczęście mam dziś wiele powodów do radości”, wyznała dzieląc się przy okazji wiadomością o zaręczynach. 

Dziś okazuje się, dobrane wówczas leki nie były dla niej odpowiednie. Niewłaściwy sposób leczenia spowodował powstanie guza: „Mam nadzieję, że ten nowy rok będzie zdrowszy niż poprzedni. 2019 był naprawdę ciężkim rokiem.  Jeszcze na sam koniec przed ostatnim moim dniem w Polsce dowiedziałam się, że mam guza. Nie mogłam się doczekać, aż ten rok się skończy”, wyznała w Dzień Dobry TVN.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

Modelka powiedziała, że choć jest silną kobietą, której nic nie jest w stanie zniszczyć, to nagromadzenie się tylu problemów zarówno zdrowotnych, jak i tych związanych z życiem prywatnym sprawiło, że się podłamała: „W tym roku miały tyle złych wiadomości, nie miałam pełnego, ciepłego wsparcia od osób, które myślałam, że powinny być wsparciem. Dowiedziałam się, że popadłam w depresję”, wyznała. 

W rozmowie z Agnieszką Jastrzębską dla Dzień Dobry TVN powiedziała: „Miałam na skórze bulwy i ropniaki, które bolały podczas nakładania makijażu na sesjach zdjęciowych. Sama nie miałam siły, nie miałam odpowiedzi na to wszystko. Dowiedziałam się, że są to policystyczne jajniki i zaczęłam z tym walczyć. To totalnie zmienia styl życia, trzeba zmienić jedzenie, przestałam ćwiczyć, tak jak zawsze ćwiczyłam, dwa razy dziennie byłam na siłowni, dowiedziałam się, że nie mogę tego robić. To mnie wytrąciło z równowagi”. 

Na szczęście dziś przez trudne chwile pomaga jej przejść partner, na którego może liczyć. Jak wyznała niedawno w naszym wywiadzie: „Opowiedziałam o wszystkim, co mnie bolało. Zaufałam mu. Nie przestraszył się i został ze mną. Powiedział tylko: ,,Cokolwiek postanowisz, będę obok Ciebie”. Kaio pomógł mi przejść przez najtrudniejszy okres w życiu. Nigdy nie byłam tak szczęśliwa”. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez SANDRA KUBICKA 🇺🇸🇵🇱 (@sandrakubicka)

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.