królowa Elżbieta II
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI

Królowa Elżbieta II przeszła poważną operację! Rzecznik pałacu wydał oświadczenie

Jaki jest stan jej zdrowia?

Gabriela Czernecka 8 czerwca 2018 21:34
królowa Elżbieta II
Fot. East News

Pracownikom pałacu wielokrotnie udawało się ukrywać pewne informacje i długo trzymać je w tajemnicy przed mediami. Tak było i tym razem. Ten fakt udało zachować się Pałacowi Buckingham z dala od mediów przez cały miesiąc! Elżbieta II w ubiegłym miesiącu miała operację. Jak poinformował rzecznik pałacu, 92-letnia królowa przeszła zabieg usunięcia zaćmy. Jaki jest stan jej zdrowia?

Królowa Elżbieta II w szpitalu

Królowa Elżbieta II znalazła się w szpitalu! - krzyczą nagłówki zagranicznych serwisów. Okazuje się, że prawie miesiąc temu królowa musiała poddać się poważnemu zabiegowi. 92-letnia monarchini chciała poddać się operacji jeszcze przed ślubem księcia Harry'ego i Meghan Markle. Dziś informację o operacji królowej potwierdził pałacowy rzecznik. „Potwierdzam, że królowa pomyślnie przeszła krótki, zaplanowany zabieg usunięcia zaćmy w ubiegłym miesiącu”, czytamy.

Jak spekulują media, operacja Elżbiety II miała mieć miejsce 4 maja w prywatnym szpitalu w Londynie: „Podczas pobytu w prywatnym szpitalu króla Edwarda VII w Londynie królowa była traktowana jak zwykły pacjent”, pisze Daily Mail. Co ciekawe w tym czasie, Elżbieta II nie zaprzestała pełnić swych oficjalnych obowiązków.

Elżbieta II miała operację

Po operacji katarakty królowa na oficjalnych wyjściach pojawiła się w okularach przeciwsłonecznych. Co to jest katarakta? To choroba, która polega na zmętnieniu soczewki oka. Pojawia się zwykle u osób w podeszłym wieku. Jedynym sposobem na wyleczenie jest po prostu wymiana soczewki oka na sztuczną, wewnątrz gałkową. 

Przypomnijmy, że jak na swój wiek, królowa Elżbieta II radzi sobie naprawdę nieźle. Obecnie jest najdłużej panującym obecnie monarchą na świecie i najdłużej panującym monarchą w historii Wielkiej Brytanii. Na tronie zasiada od 1952 roku. Nic więc dziwnego, że coraz częściej miewa problemy ze zdrowiem. Na szczęście królowa po zabiegu czuje się całkiem nieźle i powoli dochodzi do siebie. Fani brytyjskiej rodziny królewskiej mogą więc odetchnąć z ulgą!  

królowa Elżbieta II
Fot. East News

królowa Elżbieta II
Fot. East NEws

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!