Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA
O TYM JEST GŁOŚNO

Gienek Loska wciąż walczy o życie. Znamy nowe fakty na temat jego stanu zdrowia

Jest minimalna poprawa

Rafał Kowalski 14 listopada 2018 11:45
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Początek maja okazał się dramatyczny dla Gienka Loski i jego rodziny. Zwycięzca X Factor odwiedził swoją mamę na Białorusi i to właśnie tam doznał nagłego wylewu. Niestety zaraz potem wokalistka zapadł w śpiączkę. Przez wiele tygodni nie było z nim żadnego kontaktu. Choć Loska dalej walczy o życie najnowsze informacje napawają optymizmem.

Jaki jest stan zdrowia Gienka Loski?

Prezes Polskiej Fundacji Muzycznej Tomasz Kopeć opowiedział dziennikarzom o tym, że od pewnego czasu Gienek Loska komunikuje się z rodziną. „Reaguje na bodźce, wszystko słyszy, odpowiada na pytania przez zaciśnięcie dłoni i mrugnięcie oczami", czytamy w Twoim Imperium. Sytuacja artysty poprawiła się także dzięki pomocy płynącej od tysięcy ludzi, którzy zdecydowali się dołączyć do zbiórki pieniędzy, z której zakupiono specjalne pneumatyczne łóżko rehabilitacyjne, lekarstwa, odżywki i potrzebne środki higieniczne.

Niestety, stan zdrowia piosenkarza wciąż jest na tyle zły, że nie ma mowy o przetransportowaniu go do Polski. Poza medykami, przy łóżku Gienka Loski cały czas czuwa też jego mama.

Przypomnijmy, jak brzmiał komunikat, który w maju pojawił się w internecie. To właśnie po nim rozpoczęta zbiórkę pieniędzy dla wokalisty. „5 maja 2018 roku, odwiedzając mamę na Białorusi, Gienek doznał rozległego wylewu krwi do mózgu i został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii. […] Bardzo chce się obudzić”, mogliśmy przeczytać w sieci.

Mamy ogromną nadzieję, że uda się to już niedługo. Do ogromnej woli wybudzenia, którą ma w sobie Gienek Loska, dokładamy nasze najlepsze życzenia. 

Gienek Loska, żona Gienka Loski
Fot. VIPHOTO/East News

Gienek Loska na urodzinach 4fun.tv
Fot. Akpa

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?