Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA
O TYM JEST GŁOŚNO

Dramatyczny stan Gienka Loski. Mama muzyka nie odchodzi od jego łóżka

Co jeszcze powiedziała partnerka muzyka?

Gabriela Czernecka 19 września 2018 15:55
Gienek Loska, VIVA! 2011
Fot. BART POGODA I SILVIA SENCEKOVA

Gienek Loska w maju tego roku miał wylew krwi do mózgu i od tej pory leży w śpiączce. Muzyk jest jednak pod dobrą opieką. W wywiadzie dla Faktu, partnerka artysty jest pod ogromnym wrażeniem siły teściowej, która w trudnych chwilach czuwa przy synu. Pani Ludmiła nie opuszcza jego łóżka nawet na chwilę. Jaki jest stan zdrowia Gienka Loski?

Gienek Loska miał wylew. Muzyk leży w śpiączce

Od kilku miesięcy Gienek Loska jest w śpiączce. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji X Factor, 5 maja muzyk odwiedzał mamę na Białorusi. Partnerka artysty rozmawiała z nim zaledwie chwilę przed wylewem. Artysta wyszedł zapalić papierosa, świadkowie opowiadali, że nagle upadł. Podobno zainteresowała się nim policja, a funkcjonariusze podejrzewali, że jest pijany. Próbowano go cucić, ale nikt nie przypuszczał, że dostał wylewu.

Muzyk został zoperowany dopiero po 11 godzinach. Do tej pory odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii. Coraz lepiej komunikuje się ze światem, ale jego stan zdrowia nie pozwala na to, by można było go przetransportować do Polski. Gienek Loska jest więc przykuty do łóżka. W tych ciężkich chwilach nie jest jednak sam.

Opiekuje się nim mama Ludmiła, która na co dzień mieszka na Białorusi. Ukochana Gienka Loski, Agnieszka Stawicka, w rozmowie z Faktem nie żałuje słów uznania pod adresem teściowej: „Luda się nie skarży, choć ani na chwilę nie może wyjść z mieszkania”, mówi. Gienek Loska ma zapewnioną naprawdę świetną opiekę.  Matka artysty może liczyć także na wsparcie drugiej synowej, która była żoną jej starszego syna Pawła, który zmarł kilka lat temu.

Panie jednak nadal utrzymują kontakty, odwiedzają się i wzajemnie udzielają wsparcia i pomocy: „Choć po śmierci Pawła ułożyła sobie życie na nowo, to pamięta o teściowej. Czasami pomagają jej też sąsiedzi”, mówi partnerka Gienka Loski.

Jak czytamy w Fakcie, teraz najbliżsi muzyka czekają na specjalistyczne łóżko, które ma ułatwić opiekę nad muzykiem: „Transport niestety jest bardzo drogi, a my liczymy każdą złotówkę. Mama Luda będzie jednak szczęśliwa, bo specjalistyczny sprzęt wkrótce powinien dotrzeć na Białoruś”, dodaje Agnieszka.

My życzymy artyście szybkiego powrotu do zdrowia!  

Gieniek Loska
Fot. Bart Pogoda i Silvia Sencekova

Gienek Loska, żona Gienka Loski
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.