Akcja ratunkowa w jaskini w Tajlandii
O TYM JEST GŁOŚNO

Wzruszające wieści z Tajlandii. Lekarze spełnili marzenie ocalonych chłopców!

Udało się dzięki ich dobrej woli...

Rafał Kowalski 10 lipca 2018 11:59
Akcja ratunkowa w jaskini w Tajlandii

Ośmiu uratowanych chłopców - to wynik dwóch pierwszych dni akcji ratunkowej, która trwa na północy Tajlandii. Ocaleni młodzieńcy natychmiast po wyjściu na powierzchnię zostali przebadani w szpitalu polowym, a chwilę potem wszyscy zostali przetransportowani do profesjonalnej kliniki. Zanim się to jednak stało, większość z nich miała do ratowników szczególną prośbę.

Jak czują się chłopcy po wyjściu z jaskinii Tham Luang? O co prosili?

Przedstawiciele tajskiego ministerstwa zdrowia ujawnili, że większość uratowanych dotychczas chłopców z drużyny piłkarskiej od razu po wyjściu na powierzchnię prosiło lekarzy o chleb z czekoladą. Młodzieńcy powinni na razie przyjmować tylko specjalne przygotowane, łagodne i łatwe do strawienia potrawy, jednak medycy ugięli się i spełnili marzenie nastolatków.

Przedstawiciel resortu zdrowia poinformował także, że stan zdrowia ocalonych jest dobry. Żaden z nich nie ma gorączki. U dwóch występuje jedynie podejrzenie zapalenia płuc, ale lekarze podali już im pierwsze antybiotyki." Chłopcom wykonano też badania krwi, w wyniku których ustalono, że wszyscy mają oznaki infekcji. W związku z tym, rodziny młodych piłkarzy jeszcze nie mogą się z nimi zobaczyć.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy, planowo ostatni dzień akcji ratunkowej pozwoli uratować pozostałe osoby przebywające jeszcze pod ziemią.  

Chłopcy mieli do lekarzy tylko jedną prośbę

Chłopcy uwięzieni w jaskini w Talandii, Akcja ratunkowa w Tajlandii
Fot. East News

Rodzice wciąż nie widzieli swoich dzieci

Tajlandzka drużyna sportowa uwięziona w jaskini
Fot. East News

 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?