Niepokojące doniesienia mediów

Konrad Szczęsny 28 kwietnia 2018 18:41

Wypadki, liczne kontuzje i intensywny tryb życia sprawiły, że stan zdrowia Anny Dymnej w ostatnich latach znacznie się pogorszył. Aktorka nie ukrywa, że musi walczyć z dotkliwym bólem, między innymi kręgosłupa, łokcia oraz nóg. Najnowsze doniesienia nie pozostawiają wątpliwości, że z lubianą gwiazdą nie jest najlepiej.

Stan zdrowia Anny Dymnej. Aktorka trafi do szpitala?

Dwa poważne wypadki, liczne kontuzje i życie na wysokich obrotach sprawiły, że bliscy Anny Dymnej drżą o jej zdrowie. Coraz częściej sama zainteresowana podkreśla zresztą w wywiadach, że nie czuje się tak dobrze, jak by chciała i musi na siebie bardzo uważać.

„Mam teraz kłopoty”, wyznała w jednym z ostatnich, które przypomina tygodnik Na żywo. Doprecyzowała, że codziennie zmaga się z bólem kręgosłupa i rwą kulszową. Ale to nie wszystko! „Mam łokieć tenisisty, stan zapalny”, potwierdziła. Dolegliwość ta dotyka m.in. osób, które długo pracują przy komputerze, ale także sportowców i tych, którzy obciążają stawy pracami ręcznymi, na przykład mechaników oraz muzyków. Zazwyczaj objawia się on piekącym bólem w łokciu i osłabieniem sprawności w ręce.

To na tyle poważna przypadłość, że jeśli stan zdrowia aktorki nie poprawi się dzięki rehabilitacji, będzie musiała poddać się operacji. O gwiazdę martwi się między innymi jej syn Michał oraz przyjaciele. Namawiają ją, żeby zwolniła tempo i zadbała o siebie. Ona sama całą sprawę kwituje z właściwą dla siebie pogodą ducha.

 „Mój organizm mówi tak: „Ile lat będziesz mnie tak torturować? Ja z tobą już nie współpracuję”, żartowała.

Anny Dymna przeszła dwa poważne wypadki

W 1978 roku Anna Dymna cudem uniknęła śmierci. Podróżowała na Węgry, by wziąć udział w zdjęciach do filmu. Uległa wówczas poważnemu wypadkowi, gdy kierowca prowadzący pojazd usnął za kierownicą. Znaleziono ją kilka metrów od wraku z połamanymi żebrami, przebitymi płucami, urazem kręgosłupa oraz pękniętą miednicą. Mimo że rehabilitacja i długi pobyt w szpitalu sprawiły, że aktorka odzyskała sprawność, już dwa lata później uległa kolejnemu wypadkowi, tym razem na planie filmu Królowa Bona. Wówczas wypadła w sań w trakcie kręcenia jednej ze scen i uderzyła głową o drzewo.

Trzy lata później, w 1983 roku, aktorka ponownie uczestniczyła w wypadku samochodowym!

W wyniku tych zdarzeń Anna Dymna musiała przejść szereg skomplikowanych operacji, między innymi stawu skokowego, biodra, barku oraz kolana. Od tamtej pory urazy z przeszłości regularnie dają o sobie znać.

Uwielbianej aktorce życzymy dużo zdrowia!  

1/5
Anna Dymna
Copyright @East News
1/5

Anna Dymna od lat zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktorka musi dbać o siebie, jednak nie pozwalają jej na to zobowiązania zawodowe.

2/5
Anna Dymna, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Robert Wolański
2/5

Anna Dymna nie ukrywa w wywiadach, że jej organizm od jakiegoś czasu buntuje się przeciwko intensywnemu trybowi życia aktorki.

3/5
Anna Dymna, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Robert Wolański
3/5

Anna Dymna uskarża się między innymi na powracające bóle kręgosłupa, rwę kulszową oraz tzw. „łokieć tenisisty”.

4/5
Anna Dymna, Viva! marzec 2014
Copyright @Robert Wolański
4/5

Anna Dymna wie, że jeśli rehabilitacji nie przyniesie pożądanego rezultatu, będzie musiała poddać się operacji.

5/5
Anna Dymna, Viva! marzec 2014
Copyright @Robert Wolański
5/5

Annę Dymną zamartwiają się przyjaciele oraz najbliżsi, między innymi syn Michał.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.