Tomasz Gollob
Fot. EastNews
O TYM SIĘ MÓWI

Stan zdrowia Tomasza Golloba poprawił się! Żużlowiec będzie mógł wrócić do rehabilitacji?

Najważniejsze są dwa najbliższe dni. Dlaczego?

Rafał Kowalski 14 grudnia 2018 05:56
Tomasz Gollob
Fot. EastNews

Kilka dni temu pisaliśmy, że Tomasz Gollob w ostatnim czasie ma duże powody do zmartwień. Niestety sportowiec musiał przerwać rehabilitację ze względu na ogromny ból, który towarzyszył mu podczas każdej próby jakiegokolwiek ruchu. Na szczęście zabieg, który przeszedł Gollob w końcu przyniósł pierwsze efekty i można powiedzieć o poprawie samopoczucia 47-latka.

Lekarza o stanie zdrowia Golloba

Sportowiec przeszedł operację w trakcie której pod jego skórę wszczepiono specjalny stymulator, który ma uśmierzać ból. Urządzenie blokuje przewodnictwo nerwowe i odcina ośrodki, które mają patologiczne pobudzenia. Dzięki dołączonemu pilotowi chory sam może sterować natężeniem prądu. Stymulatory są bezpieczne, a profesor Marek Harat, który opiekuje się Tomaszem Gollobem wszczepił ich już ponad 250.

Jak dziś czuje się żużlowiec? To zdradził wczorajszy Super Express. „Tomek jest osłabiony i przez to jest znacznie bardziej narażony na infekcje. Gdy pojawiają się infekcje, to bóle się znacznie nasilają. I to właśnie spowodowało przerwanie rehabilitacji około 1,5 miesiąca temu. Żeby zmniejszyć bóle neuropatyczne zdecydowaliśmy się na zaimplantowanie w okolice kręgosłupa specjalnego stymulatora mającego pomóc w walce z bólem. Na początku nie było żadnego efektu i zaczynałem się martwić. Jednak widziałem się z Tomkiem i jest poprawa. Po wyleczeniu tych infekcji notuje się lepiej. Bóle są łagodniejsze, po leczeniu stymulatorem zmniejszają się. Zaczynamy wreszcie widzieć pozytywne efekty”, mówi pełny entuzjazmu prof. Marek Harat.

Lekarz dodaje także, że niedługo sportowiec będzie mógł wznowić rehabilitację. „Po wyleczeniu infekcji i zmniejszeniu dolegliwości bólowych stan psychiczny Tomka jest znacznie lepszy. Myślę, że jest to również związane z tym, że wkrótce będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Aktualnie pod wpływem stymulacji bóle neuropatyczne są nieco mniejsze, ustąpiły bóle związane z infekcjami, co pozwala na rozpoczęcie rehabilitacji i działań usprawniających życie Tomka. Działania te umożliwią Tomkowi powrót do aktywności społecznej, towarzyskiej a może w przyszłości zawodowej”, wyjaśnił ekspert. Tomasz Gollob ma rozpocząć ćwiczenia po świętach.

Bardzo ważne jest jednak, by jego stan został oceniony na dobry już w najbliższą niedzielę. Dlaczego? Sportowiec chciałby wziąć udział w charytatywnym meczu organizowanym w Bydgoszczy. Fani sportu i dokonań Tomka będą zbierać pieniądze na jego dalsze leczenie. „Robimy wszystko, by 16 grudnia mógł się pojawić na meczu. To dla niego bardzo ważne”, usłyszeli dziennikarze Super Expressu od doktora Harata.

Wciąż mocno trzymamy kciuki, by podjęte działania i późniejsza rehabilitacja dały jak najlepsze skutki. Tomkowi życzymy dużo przychylności losu i poprawy zdrowia w szybkim tempie. 

Tomasz Gollob
Fot. East News

Tomasz Gollob, MT
Fot. PAP

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?