Monika i Robert Janowscy, Monika Janowska, Robert Janowski, VIVA! 11/2021
Fot. Łukasz Kuś
O tym się mówi

Stalkerka Roberta Janowskiego zabrała głos. Kobieta od lat nęka rodzinę prezentera

„Mam swoje powody”, wyznała przed kamerą

Marcjanna Maryszewska 5 grudnia 2022 07:49
Monika i Robert Janowscy, Monika Janowska, Robert Janowski, VIVA! 11/2021
Fot. Łukasz Kuś

Robert Janowski wciąż boryka się z problemami, których przysparza mu stalkerka. Kobieta posuwa się do coraz śmielszych czynów… Nie tylko żyje w przekonaniu, że jest w związku z prezenterem, ale również grozi śmiercią jego żonie Monice Janowskiej. Teraz prześladowczyni zabrała głos osobiście. O wszystkim opowiedziała ekipie programu „Państwo w państwie”. Dlaczego nie zaprzestaje nękania polskiego celebryty?

Robert Janowski od lat jest nękany przez stalkerkę

Doświadczenia ze stalkerką przedstawiane przez muzyka mrożą krew w żyłach. Robert Janowski od wielu lat walczy z kobietą, która darzy go intensywnym uczuciem. To z kolei przerodziło się w obsesję, która od lat utrudnia mu życie... „Akurat ta pani jest chora. Żyje w rzeczywistości innej niż my. Wydaje jej się, że ona w tej rzeczywistości jest ze mną. To nie mija i nie minie. Nawet jakieś sądy i prokuratury, to kompletnie nie ma żadnego znaczenia, bo ona tego nie przestanie robić. Dla niej to jest ta rzeczywistość, w której funkcjonuje. Musiałaby brać leki na stałe, ktoś musiałby się nią opiekować. Trzeba będzie z tym żyć”, tłumaczył w jednym z wywiadów dla Plejady.

Monika Janowska, Robert Janowski, Monika i Robert Janowscy, VIVA! 11/2021

Monika Janowska, Robert Janowski, Monika i Robert Janowscy, VIVA! 11/2021
Fot. Łukasz Kuś

Niestety prezenter nie może liczyć na wsparcie odpowiednich służb. Kilka tygodni temu wystosował na Instagramie osobisty apel, w którym wyznał, że ma dość bezkarności stalkerki, które wykańczają psychicznie nie tylko jego, ale również żonę Monikę, która bardzo często pada bezpośrednią ofiarą jej ataków.

CZYTAJ TAKŻE: Razem na dobre i na złe. Oto niezwykła historia miłości Katarzyny Skrzyneckiej i Marcina Łopuckiego 

„Wiecie, jak się nazywa i gdzie mieszka. Znacie treść wszystkich maili i listów, robimy, co możemy, aby pomóc w postępowaniu sądowym i wiadomość o rozpoczęciu śledztwa dopiero wiosną przyszłego roku nas totalnie zmroziła! Co się musi stać, żebyście potraktowali to poważnie? Co jeszcze ma zrobić, żeby odpowiedziała za swoje zachowanie. Jaka tragedia jest dla was tą granicą, której już nie można zlekceważyć?” - pytał retorycznie Robert Janowski. Internauci bez wahania stanęli po jego stronie.

Stalkerka Roberta Janowskiego zabrała głos. Dlaczego nęka prezentera?

Przestrzeń na wypowiedź dała stalkerce ekipa programu „Państwo w państwie”. Odwiedzili oni kobietę, aby porozmawiać o motywach nękania Roberta Janowskiego. Okazuje się, że prześladowczyni prezentera nie widzi nic złego w swoim zachowaniu. „A co panią to interesuje. To jest moja sprawa. Kto powiedział, że ja tam byłam? Ciekawy temat. Mam swoje powody”, odparła przed kamerami, zapytana o to, czemu nadal nachodzi muzyka.

To nie wszystko. Stalkerka wyznała, że wie, gdzie mieszka prezenter… gdyż udało się jej znaleźć jego adres w internecie. Cała sytuacja zdawała się ją niezwykle bawić, czego zresztą nie ukrywała przed dziennikarzami. „Całymi dniami się śmieje. Mam ubaw po pachy. Nie muszę się do niczego przyznawać”, dodała kobieta. Tymczasem cała rodzina Janowskich każdego dnia drży o własne życie…

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Mama Anny Przybylskiej wspomniała zmarłą córkę. Nadal nie pogodziła się z jej śmiercią...

Monika, żona Roberta Janowskiego wyznała na antenie, że obawia się czynów, do jakich może pewnego dnia posunąć się stalkerka. „Bardzo często jest cała owinięta w jakieś chusty. Ma tylko widoczne oczy. Ja nie wiem, co ona ma pod kocem czy chustą. Nie wiem, czy ona mnie czymś nie obleje czy nie dźgnie nożem. Najnormalniej w świecie się boję, bo wszystko się może wydarzyć”, mówiła. Z kolei prezenter wspomniał o incydencie, gdy prześladowczyni próbowała przejechać jego żoną rowerem.  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.