Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk
O TYM JEST GŁOŚNO

Sprawa Magdy Żuk powraca. Siostra zmarłej wystosowała rozpaczliwy apel!

Co tak naprawdę zaszło w Egipcie?

Gabriela Czernecka 7 sierpnia 2018 13:56
Magdalena Żuk, śmierć Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Śmierć Magdaleny Żuk wciąż pozostaje zagadką… Choć oficjalne przyczyny śmierci Polki w Egipcie zostały podane do publicznej wiadomości, siostra tragicznie zmarłej dziewczyny nie zgadza się z przedstawionymi do tej pory teoriami. Anna Cieślińska postanowiła zaapelować do Zbigniewa Ziobry: „Dlaczego Prokuratura Okręgowa w Jelenie Górze milczy w sprawie Madzi?”, pyta. 

Siostra Magdaleny Żuk apeluje do Ziobry

Siostra Magdy Żuk zamieściła w sieci wpis, w którym nie szczędzi słów krytyki wobec działań Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Anna Cieślińska wspomina moment, w którym prokuratorzy chętnie dzielili się informacjami z przebiegu śledztwa. To jednak szybko uległo zmianie, a rodzina Magdy Żuk wciąż nie dostała ostatecznej (i wiarygodnej) odpowiedzi, dotyczącej śmierci dziewczyny.

Na swoim Facebooku siostra Magdy Żuk opublikowała poruszającą wiadomość, w której błaga o pomoc Zbigniewa Ziobrę, prokuratora generalnego:

„Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze dotąd nie szczędziła komunikatów w zakresie sprawy Madzi. Prokuratura ta chętnie dzieliła się z mediami informacjami o powołaniu biegłych psychiatrów którzy mieliby popierać tezę o chorobie psychicznej na jaką Madzia miała zapaść w Egipcie. Wyssane z palca hipotezy i twierdzenia w tym zakresie nie mają żadnego oparcia w rzeczywistości”, czytamy.

„Będąc związana tajemnicą śledztwa po zapoznaniu się z najnowszymi materiałami zgromadzonymi w aktach sprawy z których wynika ponad wszelką wątpliwość, że Madzia padła ofiarą przestępstwa, prosiłam prokuraturę o opublikowanie informacji o stanie sprawy, ewentualnie o uchylenie wobec mnie obowiązku zachowania tajemnicy. Niestety prokuratura odmówiła mi ujawnienia tajemnicy śledztwa w zakresie o który wnosiłam, nie opublikowała także komunikatu o stanie śledztwa i nowych okolicznościach które tłumaczą zachowanie Magdy i okoliczności jej śmierci, która samobójstwem nie była”, pisze dalej.

Siostra zmarłej wystosowała oficjalną prośbę do Zbigniewa Ziobry, by pomógł ujawnić okoliczności śmierci Magdy Żuk. „Proszę niniejszym Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę o pomoc w sprawie którą żyła i żyje opinia publiczna, proszę o publikację najnowszych ustaleń w sprawie związanych z okolicznościami obecnie ujawnionymi w sprawie w tym przyczynami zachowania Madzi i jej śmierci”, pisze.

Śmierć Magdy Żuk

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 2017 roku Magda Żuk samotnie wybrała się na wycieczkę do Egiptu, skąd już niestety nie powróciła. Na miejscu dziewczyna miała się dziwnie zachowywać. Ze względu na pogarszający się stan jej zdrowia trafiła do szpitala. Następnego dnia miała powrócić wcześniej do Polski, ale na pokład samolotu nie weszła. Miała zginąć po upadku z pierwszego lub drugiego piętra.

Tajemnicza śmierć Magdy Żuk wzbudziła masę kontrowersji. A wszystko za sprawą licznych teorii, dotyczących jej tragicznej śmierci. Dziś siostra zmarłej dziewczyny wystosowała rozpaczliwy apel do Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobry, by ten dokładnie przyjrzał się sprawie. Czy apel Anny Cieślińskiej zostanie wysłuchany i czy kiedykolwiek poznamy prawdziwą wersję wydarzeń?  

Magdalena Żuk, rok od śmierci Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Magdalena Żuk, rok od śmierci Magdy Żuk
Fot. Facebook @Magdalena Żuk

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.