Księżna Kate portret
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

To dlatego Kate nie uczestniczyła w spotkaniu z królową!

Znamy powód

Sabina Zięba 14 stycznia 2020 10:05
Księżna Kate portret
Fot. Getty Images

Media nie milkną na temat zaskakującej decyzji Meghan i Harry'ego odnośnie odłączenia się od brytyjskiej rodziny królewskiej. Para zaskoczyła nie tylko poddanych, ale również swoich najbliższych. Z tego powodu królowa Elżbieta II zwołała nadzwyczajne spotkanie w swojej posiadłości w Sandringham w Norfolk. Zabrakło na nim jednak księcia Filipa, księżnej Camilli oraz księżnej Kate. Dlaczego?

Szczyt w Sandringham

Kilka dni temu książę Harry i księżna Meghan wydali zaskakujące oświadczenie, że po wielu miesiącach refleksji oraz wewnętrznych dyskusji, zamierzają wycofać się jako starsi członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową.

Wówczas królowa podjęła decyzję o nagłym spotkaniu, określonym już przez media Szczytem w Sandringham. Trwało ono ponad dwie godziny i wiadomo, że w tym czasie podjęto wiążące decyzje w sprawie przyszłości Harry'ego, jego małżonki oraz syna.

Na nagłym rodzinnym zebraniu, oprócz Elżbiety II, pojawili się książęta Harry, William oraz Karol, a Meghan, przebywająca obecnie w Kanadzie, połączyła się telefonicznie. Zabrakło księcia Filipa, księżnej Camilli oraz księżnej Kate. Z jakiego powodu? Otóż w naradzie mogli uczestniczyć wyłącznie ci, którzy urodzili się w brytyjskiej rodzinie królewskiej. W tym czasie małżonek królowej został poproszony o opuszczenie posiadłości, natomiast Kate przebywała w pałacu Kensington.

Myślicie, że to dobrze, iż Kate nie miała wpływu na decyzję?  

księżna Meghan, książę Harry, książę William oraz księżna Kate

księżna Meghan, książę Harry, książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.