Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska
O TYM SIĘ MÓWI

Spłonął dom bohaterki programu Katarzyny Dowbor. Gmina apeluje o pomoc

„Z zazdrości podłożył ogień i spalił ich najważniejsze miejsce na ziemi”

Ksenia Krasko 24 lipca 2020 08:35
Katarzyna Dowbor, VIVA! styczeń 2018
Fot. Iza Grzybowska

Spłonął dom bohaterki programu Nasz nowy dom, prowadzonego przez Katarzynę Dowbor. Pani Beata i jej dwóch synów stracili dach nad głową i cały dobytek. Jak informuje Polsat News, do podpalenia przyznał się znajomy rodziny.

Podpalono dom bohaterki programu „Nasz nowy dom”

Ekipa programu Nasz nowy dom zajęła się domem pani Beaty w 2017 roku. Mieszkanka Antonina (woj. podlaskie) ma dwóch synów, których wychowuje sama. „Jej sytuacja była dramatyczna – partner nie opłacał rachunków za mieszkanie, nie dbał o spłatę kredytów i nie szanował swoich bliskich. Nadużywał alkoholu i wszczynał awantury”, przypomina portal Polsat News.

W wyniku pożaru rodzina straciła cały dobytek. Do podpalenia przyznał się sąsiad, który pomagał kobiecie w domowych sprawach. Mężczyznę zatrzymano i postawiono zarzuty, złożony jest również wniosek o jego areszt. Jak informuje Polsat News, pani Beata i jej dzieci tymczasowo zamieszkali u dyrektor ośrodka pomocy społecznej, w którym pracuje.

O dramatycznej historii kobiety napisała Katarzyna Dowbor, prowadząca programu Nasz nowy dom. „Nie mogę w to uwierzyć! Jak można pozbawić samotną matkę dwójki dzieci dachu nad głową. Bohaterka naszego programu, Pani Beata, mama Kacpra i Nikodema, straciła dom, który z takim poświęceniem wyremontowała ekipa programu”, czytamy na jej Instagramie.

„Nasi koledzy ciężko pracowali, by ta cudowna rodzina wreszcie mogła poczuć się bezpieczna, a sąsiad z zazdrości podłożył ogień i spalił ich najważniejsze miejsce na ziemi. Jakim trzeba być podłym człowiekiem, by coś takiego zrobić? Jakie to jednak szczęście, że rodziny nie było wtedy w domu. Niestety zginął kot, pupil rodziny i ulubieniec chłopców”, dodaje dziennikarka.

„Jakże żal mi tych fajnych dzieciaków, które tak marzyły o nowym domu i ich mamy bardzo dzielnej i pracowitej kobiety. Nie zostawimy ich w potrzebie. Wiem, że nasza producentka Olga rozmawia z Polsatem i wspólnie zastanawiają się, jak pomóc naszej rodzinie. Wyremontowaliśmy już 200 domów i losem tych 200 rodzin zawsze będziemy się interesować. Dla nas są bardzo ważni”, dodała Katarzyna Dowbor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie mogę w to uwierzyć!!! Jak można pozbawić samotną matkę dwójki dzieci dachu nad głową. Bohaterka naszego programu Pani Beata, mama Kacpra i Nikodema straciła dom, który z takim poświęceniem wyremontowała ekipa programu Nasz Nowy Dom. Nasi koledzy ciężko pracowali, by ta cudowna rodzina wreszcie mogła poczuć się bezpieczna, a sąsiad z zazdrości podłożył ogień i spalił ich najważniejsze miejsce na ziemi. Jakim trzeba być podłym człowiekiem, by coś takiego zrobić? Jakie to jednak szczęście, że rodziny nie było wtedy w domu. Niestety zginął kot, pupil rodziny i ulubieniec chłopców. Jakże żal mi tych fajnych dzieciaków, które tak marzyły o nowym domu i ich mamy bardzo dzielnej i pracowitej kobiety. Nie zostawimy ich w potrzebie. Wiem, że nasza producentka Olga rozmawia z Polsatem i wspólnie zastanawiają się, jak pomóc naszej rodzinie. Wyremontowaliśmy już 200 domów i losem tych 200 rodzin zawsze będziemy się interesować. Dla nas są bardzo ważni!!! ❤️ . . #tragedia #dramat #smutek #nasznowydom #dom #rodzina @nasznowydom @polsatofficial fot. Polsat News

Post udostępniony przez Katarzyna Dowbor (@katarzyna_dowbor_official)

Pomoc dla pani Beaty z programu „Nasz nowy dom”

O pomoc dla poszkodowanej rodziny prosi również burmistrz. „Burmistrz Ciechanowca zwraca się z gorącym apelem o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy. 18 lipca 2020 r. pożar strawił w całości budynek mieszkalny rodziny zamieszkałej w Antoninie. Samotna matka z dwójką dzieci straciła dach nad głową i całe wyposażenie znajdujące się we wnętrzu domu. [...] Spłonęło wszystko, sytuacja rodziny jest bardzo trudna”, czytamy na oficjalnym Facebooku gminy.

Zgodnie z informacją gminy Ciechanowiec, pomoc na odbudowę domu można przekazać na specjalne konto założone przy Stowarzyszeniu Rodzina w Ciechanowcu: Nr 32 8749 0006 0000 7719 2000 0130 z dopiskiem „Dla Beaty”. 

Źródło: Polsat News, Party.pl

Burmistrz Ciechanowca zwraca się z gorącym apelem o pomoc finansową pogorzelcom z naszej gminy. 18 lipca 2020 r. pożar...

Opublikowany przez Gmina Ciechanowiec Poniedziałek, 20 lipca 2020

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.