Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Wpadka czy celowy zabieg? Buty nowej ambasador USA w Polsce hitem Internetu!

Georgette Mosbacher budzi kontrowersje!

Gabriela Czernecka 11 września 2018 08:53
Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News

Georgette Mosbacher, nowa ambasador USA w Polsce, udzieliła niedawno wywiadu Annie Kalczyńskiej dla Dzień Dobry TVN.Nowa ambasador wyjawiła m.in. jakie są jej pierwsze wrażenia z naszego kraju, po tygodniu od objęcia urzędu. „Warszawa to bardzo rozwijające się miasto”, mówi. Georgette Mosbacher sprawia wrażenie sympatycznej i niezwykłej kobiety, a jej wizerunek sprawia, że jest na językach w całym kraju. Tym razem za sprawą swoich…butów. 

Buty Georgette Mosbacher: wpadka czy celowy zabieg

„Spektakularna wpadka czy celowy zabieg?”, pytają internauci. Wszystko za sprawą butów, w jakich Georgette Mosbacher pojawiła się w poniedziałek w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie złożyła kopie podpisanych przez prezydenta USA listów uwierzytelniających. Wówczas rozpoczęła się jej oficjalna kadencja na stanowisku ambasador USA w Polsce

Georgette Mosbacher tym samym zastąpiła Paula W. Jonesa, którego mianował Barack Obama we wrześniu 2015 roku. Nowa ambasador w Polsce udzieliła właśnie pierwszego wywiadu w polskich mediach dla Dzień Dobry TVN. Wywiad przeprowadziła Anna Kalczyńska, a ten moment uwieczniła na zdjęciu na Instagramie. „Jej historia to społeczny i materialny przepis na sukces, a życiorys pełen zwrotów akcji jest gotowym materiałem na film...”, pisze. 

Szczególną uwagę internautów zwróciły... buty, które podczas wywiadu miała Georgette Mosbacher. Wysoki czarne szpilki z odkrytym palcem z pewnością nie wpisują się w dyplomatyczny dresscode. Jak możemy przeczytać na jednej ze stron dotyczących Savoir-vivre'u, obuwie z odkrytymi palcami i piętami w pracy i sytuacjach oficjalnych są niedopuszczalnym błędem w ubiorze kobiecym.

Internauci szybko dopatrzyli się wpadki Georgette Mosbacher. „Kobieta, w szczególności ambasador, będzie musiała dużo udowodnić mając takie buty”, pisze jeden z internautów. Podobne buty miała w Ministerstwie Spraw Zagranicznych podczas spotkania z prezydentem. A Wy jak uważacie, nowa ambasador USA w Polsce zaliczyła wpadkę czy to celowy zabieg, który ma podkreślić jej wizerunek? 

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Anna Kalczyńska (@annakalczynskam)

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER, East News
 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.