To rudowłosa aktorka i modelka, która odrzuciła rolę w... „Piratach z Karaibów”!

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2019 08:48

Wygrywając Eurowizję w 2017 roku w barwach Portugalii śpiewał romantyczną balladę Amar pelos dois (pol. „kochać za dwoje”) i doskonale wiedział, o czym mówi. Już wówczas Salvador Sobral był w związku z francuską modelką i aktorką Jenną Thiam, z którą po tym, jak uporał się z problemami zdrowotnymi (transplantacja serca), wziął ślub. O żonie, ślubie i muzyce opowiedział w wywiadzie udzielonym z okazji trasy koncertowej nad Wisłą, która zakończyła się tydzień temu.

Salvador Sobral o piosence Dwa serduszka

29-latek wystąpił w dniach 4-8 kwietnia w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie i zachwycił widzów niezwykłą wrażliwością, poczuciem humoru oraz tym, że w trakcie koncertów wykonywał utwór Dwa serduszka, cztery oczy Mazowsza, który w nowej aranżacji, śpiewany przez zjawiskową Joannę Kulig, stał się motywem przewodnim Zimnej wojny Pawła Pawlikowskiego. Dlaczego wybrał akurat tę piosenkę? Jak sam przyznał, tytuł jest dla niego niezwykle symboliczny, ponieważ w grudniu zeszłego roku przeszedł transplantację serca, choć na początku... nie wiedział, o czym opowiada tekst!

„Nie znałem znaczenia tytułu do czasu, kiedy przetłumaczył mi go kolega. Za każdym razem, gdy gram w jakimś kraju, śpiewam piosenkę w lokalnym języku i nie wiem, o czym ona jest”, wyznał Salvador Sobral.

Czy Portugalczykowi trudno było nauczyć się polskiego tekstu utworu?

„Zwykle słucham piosenki w obcym języku i zapisuję ją na swój sposób. Gdybyś spojrzała w moje notatki zobaczyłabyś, że nie mają nic wspólnego z językiem polskim! Jest to zapis fonetyczny, z wykorzystaniem języków, które rozumiem i których się nauczyłem [Salvador Sobral zna cztery języki - przyp. red.] oraz słów, które brzmią dla mnie znajomo”, wyjaśnił w rozmowie z Gabi Drzewiecką w programie Dzień Dobry TVN.

Dziennikarka zapytała go również, czy gdy był w szpitalu w związku z problemami zdrowotnymi i planowaną transplantacją serca, zrobił sobie listę rzeczy, które musi zrobić, gdy odzyska pełnię sił.

„Nie spisałem jej, miałam to ułożone w głowie. Wiedziałem, że jak wyzdrowieję, chcę po prostu grać. Zawsze marzyłem, by grać na całym świecie. Chciałbym występować w Ameryce Południowej. To wciąż niespełnione marzenie”, zwierzył się.

Salvador Sobral o ślubie i żonie, modelce Jennie Thiam

W wywiadzie nie mogło również zabraknąć wątku ślubu, który zwycięzca Eurowizji 2017 wziął 29 grudnia 2018 roku w Lizbonie ze swoją długoletnią partnerką, francuską modelką i aktorką Jenną Thiam. Uroczystość odbyła się w Praça do Braço de Prata, dawnej fabryce, która jest obecnie alternatywnym centrum kulturalnym stolicy Portugalii i w ścisłej tajemnicy przed światem. Udział w niej wzięli jedynie przyjaciele i najbliżsi państwa młodych i, co ciekawe, prowadzona była w języku francuskim oraz portugalskim.

„Najpierw deklarowałem, że nie lubię mówić na temat ślubu, a później umieściłem swoją żonę na okładce albumu na jej odwrocie. Zawsze sobie zaprzeczam”, odpowiedział z właściwym sobie dystansem muzyk.

Kim jest Jenna Thiam?

To francuska aktorka i modelka, o rok młodsza od Salvadora Sobrala. Obecnie ma 28 lat. Urodziła się w Belgii. Znana jest w ról w takich filmach, jak Powracający, Z perspektywy Paryża czy Clementine. Według doniesień magazynu Grazia, odrzuciła m.in. rolę w Piratach z Karaibów: Zemście Salazara, aby ukończyć studia aktorskie w National Conservatory of Dramatic Arts w Paryżu.

Była przy swoim obecnym mężu zarówno wtedy, gdy wygrywał Eurowizję w Kijowie z utworem Amar pelos dois, jak i później, gdy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, czego konsekwencją była transplantacja serca, którą przeszedł w grudniu zeszłego roku.

Jej zdjęcia możesz zobaczyć w galerii. Pasują do siebie?  

1/4
Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala
Copyright @East News
1/4

Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala, ma 28 lat i jest aktorką oraz modelką.

(na zdjęciu w 2015 roku)

2/4
Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala
Copyright @East News
2/4

Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala, wzięła ślub ze zwycięzcą Eurowizji 2017 29 grudnia 2018 roku, dzień po 29. urodzinach Portugalczyka.

3/4
Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala
Copyright @East News
3/4

Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala, jest w jego ojczyźnie nazywana „portugalską Shakirą”.

4/4
Jenna Thiam, żona Salvadora Sobrala
Copyright @Collection Christophel/EAST NEWS
4/4

Jennie Thiam, żonie Salvadora Sobrala, z pewnością nie można odmówić urody i uroku osobistego...

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.