Z ŻYCIA GWIAZD

Zwycięzca Eurowizji wziął cichy ślub! Sprawdź, kim jest ukochana Salvadora Sobrala

To rudowłosa aktorka i modelka, która odrzuciła rolę w... „Piratach z Karaibów”!

Konrad Szczęsny 16 kwietnia 2019 08:48

Wygrywając Eurowizję w 2017 roku w barwach Portugalii śpiewał romantyczną balladę Amar pelos dois (pol. „kochać za dwoje”) i doskonale wiedział, o czym mówi. Już wówczas Salvador Sobral był w związku z francuską modelką i aktorką Jenną Thiam, z którą po tym, jak uporał się z problemami zdrowotnymi (transplantacja serca), wziął ślub. O żonie, ślubie i muzyce opowiedział w wywiadzie udzielonym z okazji trasy koncertowej nad Wisłą, która zakończyła się tydzień temu.

Salvador Sobral o piosence Dwa serduszka

29-latek wystąpił w dniach 4-8 kwietnia w Katowicach, Wrocławiu, Krakowie oraz Warszawie i zachwycił widzów niezwykłą wrażliwością, poczuciem humoru oraz tym, że w trakcie koncertów wykonywał utwór Dwa serduszka, cztery oczy Mazowsza, który w nowej aranżacji, śpiewany przez zjawiskową Joannę Kulig, stał się motywem przewodnim Zimnej wojny Pawła Pawlikowskiego. Dlaczego wybrał akurat tę piosenkę? Jak sam przyznał, tytuł jest dla niego niezwykle symboliczny, ponieważ w grudniu zeszłego roku przeszedł transplantację serca, choć na początku... nie wiedział, o czym opowiada tekst!

„Nie znałem znaczenia tytułu do czasu, kiedy przetłumaczył mi go kolega. Za każdym razem, gdy gram w jakimś kraju, śpiewam piosenkę w lokalnym języku i nie wiem, o czym ona jest”, wyznał Salvador Sobral.

Czy Portugalczykowi trudno było nauczyć się polskiego tekstu utworu?

„Zwykle słucham piosenki w obcym języku i zapisuję ją na swój sposób. Gdybyś spojrzała w moje notatki zobaczyłabyś, że nie mają nic wspólnego z językiem polskim! Jest to zapis fonetyczny, z wykorzystaniem języków, które rozumiem i których się nauczyłem [Salvador Sobral zna cztery języki - przyp. red.] oraz słów, które brzmią dla mnie znajomo”, wyjaśnił w rozmowie z Gabi Drzewiecką w programie Dzień Dobry TVN.

Dziennikarka zapytała go również, czy gdy był w szpitalu w związku z problemami zdrowotnymi i planowaną transplantacją serca, zrobił sobie listę rzeczy, które musi zrobić, gdy odzyska pełnię sił.

„Nie spisałem jej, miałam to ułożone w głowie. Wiedziałem, że jak wyzdrowieję, chcę po prostu grać. Zawsze marzyłem, by grać na całym świecie. Chciałbym występować w Ameryce Południowej. To wciąż niespełnione marzenie”, zwierzył się.

Salvador Sobral o ślubie i żonie, modelce Jennie Thiam

W wywiadzie nie mogło również zabraknąć wątku ślubu, który zwycięzca Eurowizji 2017 wziął 29 grudnia 2018 roku w Lizbonie ze swoją długoletnią partnerką, francuską modelką i aktorką Jenną Thiam. Uroczystość odbyła się w Praça do Braço de Prata, dawnej fabryce, która jest obecnie alternatywnym centrum kulturalnym stolicy Portugalii i w ścisłej tajemnicy przed światem. Udział w niej wzięli jedynie przyjaciele i najbliżsi państwa młodych i, co ciekawe, prowadzona była w języku francuskim oraz portugalskim.

„Najpierw deklarowałem, że nie lubię mówić na temat ślubu, a później umieściłem swoją żonę na okładce albumu na jej odwrocie. Zawsze sobie zaprzeczam”, odpowiedział z właściwym sobie dystansem muzyk.

Kim jest Jenna Thiam?

To francuska aktorka i modelka, o rok młodsza od Salvadora Sobrala. Obecnie ma 28 lat. Urodziła się w Belgii. Znana jest w ról w takich filmach, jak Powracający, Z perspektywy Paryża czy Clementine. Według doniesień magazynu Grazia, odrzuciła m.in. rolę w Piratach z Karaibów: Zemście Salazara, aby ukończyć studia aktorskie w National Conservatory of Dramatic Arts w Paryżu.

Była przy swoim obecnym mężu zarówno wtedy, gdy wygrywał Eurowizję w Kijowie z utworem Amar pelos dois, jak i później, gdy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi, czego konsekwencją była transplantacja serca, którą przeszedł w grudniu zeszłego roku.

Jej zdjęcia możesz zobaczyć w galerii. Pasują do siebie?  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.