Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Kulczykowie nie są już najbogatszymi Polakami! Kto zajął ich miejsce?

Zobacz ranking najbogatszych osób w Polsce!

Weronika Kostyra 25 czerwca 2018 15:00
Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News

Nowy ranking najbogatszych Polaków opublikowany przez Wprost mocno zaskakuje. Przede wszystkim tym, że tym razem nie otwiera go wcale rodzeństwo Sebastiana i Dominiki Kulczyków. Wspólnie odziedziczyli oni majątek po najbogatszym Polaku Janie Kulczyku, który zmarł 29 lipca 2015 roku. Mimo że razem dysponują oni pieniędzmi, magazyn postanowił na potrzeby rankingu podzielić ich majątek po równo. Jakie jeszcze niespodzianki znajdziemy w zestawieniu?

Lista najbogatszych Polaków

142 miliardy złotych – taka kwota działa na wyobraźnię. To pieniądze jakie łącznie posiadają najbogatsze osoby w Polsce. W skali światowej wciąż nie jest to jednak imponująca kwota. Majątek najbogatszych Polaków to jedynie jedna trzecia tego, co posiada Jeff Bezos, założyciel największego na świecie sklepu internetowego, Amazon. Jego majątek szacuje się na 106 miliardów dolarów.

W Polsce, aby znaleźć się w pierwszej setce trzeba mieć co najmniej 329 milionów złotych. W tym roku po raz pierwszy udało się to Robertowi Lewandowskiemu. Zadebiutował on na 94 miejscu rankingu z majątkiem w wysokości 353 mln zł. Według wyliczeń magazynu Robert Lewandowski zarabia 5,5 miliona złotych miesięcznie. To znaczy 177 tysięcy złotych dziennie. Na jego majątek składa się piłkarska pensja, wynagrodzenie za kontrakty reklamowe oraz dochody z licznych inwestycji między innymi w nieruchomości.

Najbogatszy okazał się Michał Sołowow – były kierowca rajdowy, biznesmen i inwestor. Od lat inwestuje w branżę nowych technologii w sektorach medycyny, biotechnologii i chemii. Do niego należą też między innymi spółki zarządzające siecią fast food North Fish czy sklepami Homla. Drugie miejsce zajmuje Zygmunt Solorz, współtwórca Polsatu, z majątkiem w wysokości 9,1 miliarda zł. Rodzeństwo Kulczyków znalazło się ex aequo dopiero na trzecim miejscu. Każde z nich posiada 7,1 miliarda złotych.

Ranking 100 najbogatszych Polaków „Wprost”:

1. Michał Sołowow: 10,8 mld zł
2. Zygmunt Solorz: 9,1 mld zł
3. Sebastian Kulczyk: 7,1 mld zł
4. Dominika Kulczyk: 7,1 mld zł
5. Piotr Szulczewski: 5,9 mld zł
6. Jerzy Starak: 5,8 mld zł
7. Tomasz Biernacki: 5,2 mld
8. Dariusz Miłek: 4,3 mld zł
9. Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie: 3,1 mld zł
10. Antoni Ptak: 3,1 mld
11. Tomasz Gudzowaty: 2,8 mld zł
12. Zbigniew Woźniak: 2,5 mld zł
13. Tomasz Domogała: 2,2 mld zł
14. Marcin Iwiński: 2 mld zł
15. Zbigniew Komorowski: 2 mld zł
94. Robert Lewandowski 353 mln zł 

Robert Lewandowski
Fot. Getty Images

Zygmunt Solorz
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.